Čachtický hrad

ollynka
12. aug 2021

Boli ste niekto v Čachticiach? Chceli by sme ísť pozrieť aj kaštiel, ale vraj bol v rekonštrukcii od apríla tohto roku. Na hrad som čítala že vozí ľudí aj vláčik.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petus998
12. aug 2021

@ollynka mi sme tam boli min rok bolo super troska rekonstruovali ale vyhlad nadhera

ollynka
autor
12. aug 2021

@stvura nemám žiadne info,..ale som naozaj aj ja zvedavá, lebo som tam nebola roky. O kaštieli -múzeum som ani nevedela, to som sa len teraz o ňom dočítala , vraj tam bývala ,,Čachtická pani,, a chceli by sme sa tam pozrieť, ale vraj bol teraz v apríli v rekonštrukcii, tak neviem, či je už sprístupnený.

ollynka
autor
12. aug 2021

a aj či nie je problém s parkovaním by ma zaujímalo.

skusihu
12. aug 2021

@ollynka Ahoj, boli sme asi pred mesiacom. S parkovaním nebol problém. Vláčik obojsmerný lístok cca 5 €. Vstupné na hrad 4 €. Je tam aj komentovaný výklad sprievodcu, ale čas som si nezapamätala. Kaštieľ je až do odvolania zatvorený.

marci77
12. aug 2021

aj my sme boli pred tyzdnom na hrade .....isli sme hore autom na najvyssie mozne parkovisko (za parkovanie sa plati 3eura) a este odtial to bolo tak 25minut hore miernym kopcom, presli sme aj s kocikom
na hrade sme platili rodinne vstupne (2dosp, 2deti) 9eur, boli sme tam v case okolo tretej a bol aj komentovany vyklad o hrade
nadherne vyhlady, inak bez toho vykladu sa tam vela nedocitate (resp. dostali sme brozurku, ked sme kupovali listky, tam bolo nieco)
pekna prechadzka
my sme to potom spojili este s navstevou parku miniatur v Podoli, aj tam je pekne

marci77
12. aug 2021

ano, vlacik tento cerveny tam chodil
https://cachtickyhrad.eu/turisticky-vlacik-bath...

aj tu sa dozviete asi nejake info
https://www.facebook.com/Cachtickyhrad/

marci77
12. aug 2021

tu su tie komentovane prehliadky hradu

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hapkova
13. aug 2021

Len chodte, je tam velmi pekne. Taky pohodovy vyletik. Ked som tam bola ja, co to bolo v rekonstrukcii, ale dalo sa v pohode. Ono co viem, tak viacero hradov je v rekonstrukcii, pokusaju sa aspon volaco z nich zachranit, i ked pri niektorych je uz neskoro. Skoda

ngl
13. aug 2021

Môžem sa opýtať ci to tam zaujme aj menšie deti? Mam 4 a 2 ročne a rozmýšľam ci ísť tento rok ci až na budúci 🤔

marci77
13. aug 2021

@ngl my sme boli s 10rocnym a skoro 3rocnou, ta bola v kociku ....prechadzka k hradu je pekna, dostupne vsetko aj kocikom, ale vtupne na hrad, ktore bolo 9eur (rodinne vstupne) by som neplatila, lebo kocikom sa dalo ist iba na nadvorie a potom bud do nosica alebo kocik nechat dole
a vyhlad je iba trochu krajsi ako z pred brany

mojho starsieho zacali hrady fascinovat tak vo veku 5-6rokov, zopar sme ich obehli
takze kvoli hradu v tomto veku ani nie ....ale kvoli prechadzke ano, je to tam kraaasne

ollynka
autor
13. aug 2021

Tak sme dnes boli,..počasie sme si nemohli priať krajšie. Hore sme sa vyviezli vláčikom. Kúsok pod hradom sme stretli spisovateľa Andreja Štiavnického ,..áno, v celej svojej kráse, skoro som odpadla, ktorý propagoval knihy o Bathoričke. Napísal 7 kníh / manžel počul že 8/ o nej ale podľa dokumentov, žiadne fantazy. Ľudia , ktorý išli na hrad, aby nemali mylné informácie alebo predstavy. Komentoval aj kamaráta, ktorý sfilmoval naposledy Bathoričku, a že na to doplatil, lebo pozostalý sa domáhajú ospravedlnenia,.....podklady ku knihám zháňal veľmi dlho. Mala som z neho dojem, že je hrdý na to, čo zozbieral a napísal. Výklad na hrade zaujímavý aj pre moje 9 ročné dieťa. Z hradu moc nie je, ale aj tak bolo čo pozerať, výhľad prekrásny. Naspäť opäť vláčikom. A Podolie, miniatúry hradov a zámkov. Aj Čachtický hrad tam bol v celej svojej kráse. Prekrásny výlet , ...spokojný sme všetci.