Aquapark a zoologická záhrada v lokalite Nyíregyháza

stanusa999
19. máj 2013

Mamicky, chceme ist s detmi (dokopy 2 mozno 3 rodiny) do Nyiregyhazy. Chceme ist pozriet hlavne zoo a taktiez ist sa aj kupat....Hladam preto akekolvek info o tomto krasnom mieste, ako je to s ubytovanim (mali by sme zaujem skor o nejaky domcek s 3 spalnami a kuchynkou), pripadne kde ste boli vy ubytovani, kludne mozte nechat aj link alebo kontakt, ceny ubytka, strava, ceny vstupneho a vsetko, co by sme nemali vynechat alebo na co by sme nemali zabudnut....Nasla som vela tem o roznych krasnych miestach v Madarsku, ale my chceme ist prave sem, preto budem vdacna, ak budeme pisat len o tomto mieste...Snad to pomoze aj inym mamickam....vdaka 🙂

terezka1947
19. máj 2013

@stanusa999 tak my sme sa tam boli iba kupat-3x....co sa kupania tyka-super a aj super ceny....ciste sprchy.bazeny...specialna 'miestost"s bazenikmi pre najmensie deti....tiez sme uvazovali,ze zajdeme do ZOO .... je iba kusok od Aquaparku...a parkovisko pred nim bolo preplnene zakazdym...ubytko neviem,ale tiez sme s manzelom uvazovali ist tam na par dni...po ceste som videla zopar hotelov,ba aj privaty...ale blizsie info o ubytku tiez nemam....

stanusa999
autor
19. máj 2013

@terezka1947 Dakujem aspon za taketo info 🙂

zuzulik27
21. máj 2013

ako je to daleko od KE?

matozazzo
21. máj 2013

My tam ideme v juli, z PO je to tusim 4 hod, treba vybrat spravny cas, lebo zhruba od 9 hod uz zacinaju kolony :(
Svokrovci boli v ZOO, vraj super, oni sami nam to navrhli, nech tam ideme. Svokor zhana teraz cez net ubytko, az nieco dobre najde, poslem link.

artep1982
12. jún 2013

aj ja by som brala nejaký link na dobré ubytko, čo je blízko kupka

katkarv
23. jún 2013

@stanusa999 Aj mna by to zaujimalo,tiez sa tam chystame

eeffka
23. jún 2013

@zuzulik27
@stanusa999
@artep1982
@katkarv

takze cesta z KE trva 1,5hod cez tyzden 2hod ale treba ist smer Mad a Tokaj, nie Miskolc
ubytovanie je dobre v nedaleko kupka v takom penzione , ked si spomeniem napisem, mavaju aj baliky s navstevou zoo, odporucam, uz sme tam byvali takto 2x. je zbytocne tam ist na 1 den treba min na 2, len v zoo pobudnete v pohode 5hod a stale mate co pozerat.

uy som si spomenula 🙂 a vidim ze uz maju aj sk web
http://www.blahapanzio.hu/index.php?id=discount...

zuzanale
23. jún 2013

@eeffka my sme tiež rozmýšľali že sa tento rok vyberieme len takto niekam keďže nemám dosť dovolenky na dlhší pobyt zaujímalo by ma či sa tam dá vôbec dohovoriť a akým jazykom okrem maďarčiny 😕

gretocka
23. jún 2013

ahoj, my sme boli aj v ZOO aj v aquaparku, ale nespali sme priamo v Nyiregyhaza ale v Tiszaújvaros, co je asi 50 km odtial, oba razy sme spali na sukromnom ubytovani, kde su boli po dve spalne. Tento kut Madarska mame velmi radi a radi sa tam vraciame, je tam miest na videnie viac 🙂
okrem madarciny myslim, ze uspejes aj s anglictinou alebo nemcinou - aspon na pokladniciach vacsich aqaparkov ci atrakcii to bolo mozne 🙂 na vacsine miest sa dalo platit aj kartou, ale treba mat aj forinty, lebo napr. v Miskolci sme kartou nemohli platit, brali len cash.
My sme oba razy boli uz po sezone - prelom septembra a oktobra, ubytovanie sme si ani raz nezajednavali dopredu, prisli sme a nasli (ale opakujem to bolo v Tiszaújvaros, nie priamo Nyiregyhaza) 🙂

eeffka
23. jún 2013

@zuzanale no madari len po madarsky 🙂 ja som sa rokmi co tam chodime uz naucila citat ich ponuky a pytat co mi treba madarsky, madarsky neviem hovorit, viem len zopar vyrazov, al ena kupko staci.
v penzione sa dalo anglicko/nemecky a vela starsich madarov vie napodiv rusky.
na branach na kupku a zoo boli myslim aj ANG ponuky. ale popravde ked sa tam postavis ku dveram a zakricis "vie tu niekto po slovensky? " tak predpokladam ze zo ruk sa dvihne.

aurorag
23. jún 2013

@gretocka no ja mam uplne opacnu skusenost, ale zo ZOO Budapest. Nikto tam ani necekol po slovensky, co by az tak nevadilo, ale v celom areali sa nedalo platit kartou a nebol tam ani jeden bankomat.
takisto v nakupnych centrach nikto nerozpraval inak ako madarsky, a anglictinou a nemcinou na mna len cumeli!

zuzanale
23. jún 2013

@eeffka tak to bude asi ako keď sme boli v bulharsku lamane anglicko nemecky a rukami nohami 😅 😀 takže to asi riskneme 😉

sadomaso
23. jún 2013

@zuzulik27 160 km

sadomaso
23. jún 2013

baby pekny privat priamo v cente mesta , a 7 e osoba. My tam boli v auguste minuleho roku .http://hotelguru.sk/szundi-vendeghaz-nyiregyhaza

livka299
23. jún 2013

Ahoj my sme sa teraz vrátili z Nyiregyházy, boli sme tam 4 dni. Bolo super, ak chceš do IP ti dám čislo na pani, u ktorej sme boli ubytovaní.... Pripájam aj foto domčeku. Je vzdialený cca 100 metrov od kúpaliska a ZOO. Neviem aké info ešte chceš vedieť, ale mňa prekvapilo, že otvorené kúpalisko je už spojené s aquaparkom, zaplatíte vstup a pohybujete sa kde chcete. My sme boli pol na pol, keďže dosť pálilo slnko. A dnu sú aj rôzne atrakcie ako šmýkalky, detské bazéniky, bazén s vlnami atď...nás 5tich vyšlo vstupné na cca 33€ na celý deň..deti tuším do 2 rokov platia iba 100 forintov.
Čo sa týka ZOO vstup nás vyšiel asi na 25€, je tam kráááááásne, oceanárium a vystúpenie papagájov a tueňov....
1.foto detské bazéniky
2.foto oceanárium
3.a 4. foto ubytko

artep1982
24. jún 2013

čo hovoríte na ubytko http://www.besttravel.sk/hotel/35/sosto-furdoha... nebol tam niekto z vás??

artep1982
24. jún 2013

@livka299 ahoj môžem poprosiť link na ubytovanie?? Ako je tam cenovo so stravou?? dá sa najesť aj v areáli kúpaliska??

artep1982
24. jún 2013

@livka299 a ked máš len číslo, tak ako ste komunikovali?? lebo maďarsky neviem ani zaťať. ak sa môžem opýtať ubytko ste mali bez stravy?? a cca koľko vyšlo na osobu? našli ste ho na nete, alebo ste hľadali priamo tam?? mala by som seriozny záujem, chceme ísť od 10.7.-14.7.2013.

katusska0251
25. jún 2013

Aj ja hladam nejake ubytko blizko zoo a kupaliska.neviete niektora poradit nieco pre 5 clennu rodinu (2 dospely a 3 deti starsie ako 3 roky)?

eeffka
26. jún 2013

@artep1982 v akvaparku je normalna jedalen, varene jedlo, masa, ryza, zemiaky ukazes prstom 🙂 a na kupalisku je milion stankov tam kupis fakt vsetko

len upozornujem ze su tam 3 kupaliska pri sebe:
stare vonkajsie je najblizsie k mestu, potom je Akvarius, to je akvapark s malym vybehom von, z neho je ta fotka vyssie, je to vyborne ak je pocasie na prd, a potom je este 3. vonkajsie kupko, dost dalej asi 500-600m nevidno hop treba prejst parkom, a zabocit doprava. kupaliska 2a 3 su prepojene a da sa kupit vstup na 2 ,3 alebo spolocna 23, ceny su dost vysoke a deti platia myslim uz od 5rokov, detsky/ziacky, vola sa to "diakok" a velky rozdiel oproti dospelemu nie je.

Este ma napadlo nechces skusit ten Blaha penzion? ranajky a vecere sme mali min rok v cene a obed sme poplatali na kupku.

Letné oddychovanie pod dubom v Sóstó (5 dní, 4 noci)
Obsahuje: 4 noci ubytovanie,polpenzia, jednorazový vstup do ZOO a do Sóstó Élmény-a Parkfürdő, do Múzeumfalu a Koala Kalandpark, ako aj do botanic nickej záhrady v Nyíregyháza Rezervovania: 01.06.2013-31.08.2013 Dospelí: 43 000 Ft/osoba (namiesto 48.200 Ft/os.)
Dieťa
*do 3 rokov: bezplatne
*3-14 rokov: 20.400 Ft/os (namiesto 24.400 Ft/ os.)

artep1982
26. jún 2013

@eeffka Ďakujem, písala som tam do toho Blaha penzionu. A strava Vám tam chutila?? dalo sa vybrať?? (kôli detom). nebolo to daleko od kupka myslím toho Aquaparku??

eeffka
26. jún 2013

@artep1982 ranajky Su svedske stoly,vecere 1 jedlo na vyber,ale chutne.je to blizko,auto odparkujete vo dvore a v pohode vsade pesibus.

katarina77
26. jún 2013

@eeffka ahoj,nerozumiem to Letne oddychovanie pod dubom...co je to...nazov niecoho...ahoj.Katka.

eeffka
26. jún 2013

@katarina77 to je ich "akcny balik" , prelozili asi ako vedeli 😀 , proste ze za "posedenie pod dubom" je cele uvedene za cenu XY, su rozne moznosti, pozri link co som dala vyssie, toto som len kopirovala kocke co chcela ist na 5dni ze by im to fajne vyslo

anina3
11. júl 2013

@livka299
@livka299 ak mozem poprosit velmi pekne do IP kolko vyjde ubytko na dosp. osobu a tiez deti. Da sa ist aj na 1-2 noci? A ta pani sa vie dohovorit len po madarsky ci vie aj nieco po slovensky? Dakujem velmi pekne
@livka299

jagatko
15. júl 2013

nedoporucujem cestovku besttravel.sk , tazka komunikacia, poslali nam fakturu na uhadu, ze je volny temin, ktory sme ziadali, zaplatila som v piatok, a dnes mi pride odpoved, ze je hotel obsadeny, ze vratia peniaze, a ani bu ani be, ze prepacte, ze sa stala chyba, nic. Dufam, ze svoje peniaze este uvidim, a dokial mi nevratia peniaze, nemozem ani rezervovat nieco ine, lebo na to nemam peniaze. 🙄

artep1982
16. júl 2013

ahojte, tak v nedelu sme sa vrátili z pobytu v nyiregyhaza. bývali sme v http://www.limba.com/sk/ubytovanie_madarsko/pen...
ubytovanie bolo v pohode si myslím (trebalo by vymeniť koberce a záclony) a na izbách orientovaných ku ceste to bolo dosť hlučné. Húkali stále sanitky, hasiči, aj autá bolo dosť počuť. Ale personál v pohode, snaživý ústretový. Mali sme aj raňajky tie boli fajn. čo sa týka kúpania úplne super, teplá voda, deti si prišli na svoje. Boli sme aj v ZOO tá je úžastná, takže odporúčam všetkým. ak potrebujete ešte nejaké info, píšte. Rada odpoviem, ak budem vedieť.

gallina
16. júl 2013

@artep1982 aké je vstupné do ZOO, na kupko, aké sú služby na kupku, jedlo a pod.? je tam aj Botanická?

artep1982
17. júl 2013

vstupné na zoo aj kupko sa dá nájsť na nete. do zoo sme platili 2+1 6300 HUF a na kupko na dospelú osobu je to 2900 HUF. Služby sú parádne, vôbec to tam nie je preplnené, nečaká sa v stánkoch. Stánkov s jedlom je tam neúrekom. V ZOO nie botanická záhrada, je tam niečo ako tropický prales a je to veľmi pekné.

kikina84
17. júl 2013

@stanusa999 dobry den,kde to je presnejsie? dakujem