Akú trasu vybrať z Trenčína do Banskej Štiavnice?

dominik2795
10. sep 2021

Zdravim planujem ist na vylet do banskej stiavnice a neviem ktora cesta bude pohldnejsia ci ist po dialnici smer trnava nitra a odtial do BS alebo zvolit trasu cez banovce partizanske zarnovica, pripadne ak je momentalne teraz niekde usek ktoremu sa vyhnut dajte vediet dakujem za rady.

enka81
10. sep 2021

@dominik2795 chod Tn- Banovce- Prievidza- Handlová - Banská Štiavnica, to je podobne ako cez Partizánske, Žarnovica, len tá je cez dedinky, zákruty, tá, čo som ti odporučila ako prvú, je rýchlejšia a lepša cesta. Cesta cez Trnavu je úplne zbytočná.

ivkazba
10. sep 2021

@dominik2795 tiež by som išla Bánovce Handlová

dominik2795
autor
11. sep 2021

@enka81 ok dakujem

zofizulka
11. sep 2021

@dominik2795 a za mna ako Štiavničanku, odporúčam neísť z rýchlostnej cesty cez Hodrušu Hámre, tá je taká najviac krkahájová :D radšej cez Vyhne, alebo trošku dlhšie cez Banskú Belú. Aj keď zákrut je všade veľa. To je proste čaro Štiavnice 🙂 prajem šťastnú cestu!

dominik2795
autor
11. sep 2021

@zofizulka no porozmyslam aj mi vies nieco odporucit co navstivit pri stiavnici?

zofizulka
11. sep 2021

@dominik2795 pri Štiavnici alebo priamo v Štiavnici?
Priamo v Štiavnici- jazdí vláčik po meste, taká vyhliadka, ľudia zvyknú odporúčať Banku lásky, ale tam som ja nebola, iní hovorili 🙂 banské múzeum v prírode, dá sa sfárať aj do bane, v meste sú múzeá a galérie, neviem čo preferujete, starý a nový zámok, čajovňa klopačka, botanická záhrada, z trojicneho námestia je pekná prechádzka na Vodárenský tajch. Ak turistika tak z vodárenskej na červenú studňu, odtiaľ sa dajú robiť túry, alebo z Pocuvadla na Sitno. Kaštieľ vo Sv. Antone je pekný. Na Štiavnických Baniach je základná škola kde učia sokoliarstvo, cez prázdniny robili každé popoludnie vystúpenia, neviem ako to majú teraz, ale tam sa oplatí, okrem dravcov majú aj papagáje, opičky, krokodíla, korytnačky... je to super, len si zistite v akom sú režime... Okolité tajchy sú pekné, napr. z tých Štiavnických Baní pekná vychádzka na Bakomi. Klinger je nad starým mestom, pri tom banskom múzeu v prírode. Ak vás zaujíma niečo konkrétne kľudne sa pýtajte... 🙂

dominik2795
autor
12. sep 2021

@zofizulka moze byt ak v okoli moc casu nemame len od 12:00 obeda dnes do 14:00 zajtra, banku navstivime, dalej som rozmyslal nad kalvariou tam sa ide odkial a kolko to zabere? Dakujem za info

zofizulka
12. sep 2021

@dominik2795 panečku, jasné že Kalvária, ako som mohla zabudnúť! Kalvária je predsa top! Najideálnejšie je ísť tam od infocentra, tak ju uvidíte od úplného začiatku. Vojdete do BS zídete dolu kopcom a pôjdete vľavo, (rovno by ste šli do mesta) sú tam aj smerovky, prejdete okolo autobusovej zastávky (bude na pravej aj ľavej strane) a potom bude odbočka doľava, takou úzkou ulicou prejdete k infocentru, tam sa dá zadarmo parkovať. (Je tam aj restika, posedenie a ihrisko pre deti na dvore)...

zofizulka
12. sep 2021

@dominik2795 a časovo je to tak na hodinku, ak máte malé deti možno dlhšie...

zofizulka
12. sep 2021

@dominik2795 ja osobne na taký krátky čas by som tiež zvolila Kalváriu, cestou dolu sa môžete najesť v infocentre alebo trochou ďalej je penzión Na kopci, tam je z reštiky krásny výhľad na mesto, tiež je tam detské ihrisko. Prechádzku mestom, alebo vláčikom, nejaký tajch (napr. ten vodárenský lebo sa tam dostanete priamo z mesta) a snáď stihnete ešte nejaké múzeum/galériu, neviem čo vy preferujete... Parkuje sa na odstavných parkoviskách. Jedno je pod Novým zámkom. Ak tam nebude miesto tak ďalšie parkoviska sú keď pôjdete dolu mestom, za poštou doľava, to je pod plavárňou, ak by ste to minuli tak ešte za hotelom Kerling. Alebo jedno súkromné parkovisko je nad farskym kostolom.