Zľavomat mi nechce vrátiť peniaze

sandra151
8. feb 2021

Ahojte. Chcela by som požiadať o radu.
Mala som zakúpený pobyt cez Zlavomat, na KONKRÉTNY októbrový termín.
Bol zrušený z ich strany pretože hotel zatvoril kvôli aktuálnej situácii. Neustále predlžujú platnosť voucheru napriek tomu že som im povedala že nemám záujem zúčastniť sa pobytu v INOM termíne,pretože nemôžem a nechcem z dôvodu že som tehotná.
Odmietajú mi vrátiť peniaze. Najprv tvrdili že to nieje možné vôbec, následne sa začali vyhovárať na hotel,že si mám skúsiť od nich vypýtať písomné schválenie že storno schvaľujú. Hotel nekomunikuje lebo je zatvorený.
Čo robiť? Držia mi peniaze už piaty mesiac.
Ja som storno podmienky neporušila,storno prebehlo z ich strany.
Pekné slovo ani vyhrážky nefungujú.
Ďakujem za každú radu.

hettinka
8. feb 2021

@sandra151 nedá sa s nimi dohodnúť, že ti to prevedú ako kredit a vyberieš si iný tovar?

pepek11
8. feb 2021

SOI

sandra151
autor
8. feb 2021

@hettinka ale ja nechcem tovar za 329€ , chcem späť svoje peniaze

marci77
8. feb 2021

Ja som tiez mala zakupeny pobyt, ktoreho platnost ako zacala korona stale predlzovali .....az nakoniec mi napisali, ze ubytko je zrusene (prevadzkovatel asi skoncil) ....a co som zaplatila, vratili mi v kreditoch, ktore maju platnost do konca tohto roka
neviem, ci je mozne dostat naspat peniaze .... v mojom pripade to bolo iba 80eur

sandra151
autor
8. feb 2021

@marci77 keďže neposkytli zakúpené služby tak si myslím že je protizákonné aby mi držali peniaze. Navyše som tehotná čiže v chránenej skupine. Celé sa mi to nezdá
Navyše išlo o konkrétny termín. Keby išlo o otvorený voucher tak by to bolo opäť iné.
Rozhodne ma nemôžu nútiť kupovať tovar ked ide o takú vysokú sumu.

hipuska
8. feb 2021

@sandra151 tehotenstvo tá z hľadiska reklamácie nedáva do žiadnej chránenej skupiny.

deedol
8. feb 2021

kontaktuj SOI a do kopie daj aj zlavomat, aby videli, co pises. opis celu situaciu, priloz komunikaciu so zlavomatom a poziadaj o riesenie.

sandra151
autor
8. feb 2021

@hipuska vyšla nová novela o zájazdoch kde sa uvádza že tehotná nemusí súhlasiť s ponukou náhradného termínu,sú tam aj ďalšie výnimky.

hettinka
8. feb 2021

@sandra151 ja mam v jednej CK cez 400 eur, ale zákazník ťahá za kratší koniec, keďže náš super štát im umožnil dávať voucher. Zájazd mal byť minulý rok v apríli, nebol, zrušil sa. Peniaze dostanem najskôr v septembri, ak sa zájazd neuskutoční... a tiež už sa nam zmenili podmienky a nemáme záujem ísť. Je to otrasné, ale nič neurobím.

sandra151
autor
8. feb 2021

@hettinka no v ck mám aj ja ďalšiu zálohu , ale tu nám aspoň sľúbili vrátiť v septembri cca.
Ale tuto som už zúfalá

simca06022011
8. feb 2021

A o aky hotel ide? Ale zase zlavomat nie je CK, skusila si sa aspon poradit so SOI?

hettinka
8. feb 2021

@sandra151 my sme to mali tak, že nám už mali vrátiť tie peniaze, ked zrazu vyšlo to o vouchroch a samozrejme, tým pádom nám nedali nič a majú bezúročnú pôžičku na rok a pol. Ja už som si povedala, žiadne CK, sprostredkovatelia, zlavomaty ... pekne napriamo s hotelom a na poslednú chvíľu. nie som taka bohatá, aby som kade-tade rozdávala zálohy a robila nejakým súkromným spoločnostiam banku.

sandra151
autor
8. feb 2021

@simca06022011 áno písala som im ale zatiaľ neprišla odpoveď.
Hotel Montford. Tak nieje ck ale je poskytovateľ služby,a to že ju nevie poskytnúť ani hotel ani zlavomat je ich problém.
Nemajú právo držať peniaze keď ti za ne neposkytli to čo mali

simca06022011
8. feb 2021

@sandra151 len ked nie je CK, tak neviem preco by pre nich malo platit to co pre CK, napr. s odkladom vratenia penazi atd... treba pockat na tu SOI a ked tak podat nomrlane podnet. Hotel by mal na email reagovat urcite, a samozrejme zlavomat by mal peniaze vratit a potom si to riesit s hotelom, toto je ciste svinstvo.. taku reklamu by som im urobila okamzite na vsetkych socialnych sietach, ze by vidieli. Ja chapem aka je situacia, tiez sme prvy krat za 15 rokov v strate, a ide ma slak trafit, ale aby som dlzila peniaze zakaznikom, to si radsej uver vybavim... (aj som si veru vybavila na jesen).
@hettinka to robim uz roky a je to tak najlepsie, fakt len last minute platim, ked uz pomaly aj kufor balim alebo priamo chodime, my vacsinou cez booking, a po europe som nikdy nemala problem...

sandra151
autor
8. feb 2021

@simca06022011 najväčšia smola že som to kúpila a dva dni na to vyšli tieto nariadenia a odvtedy sa to naťahuje.
Neskutočnéa nepochopiteľné aj pre Mňa , že ako si niekto môže dovoliť nechávať peniaze ktoré mu nepatria.
Z hotela prišla len automatická odpoveď že ich mám opäť kontaktovať po znovuotvorení 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ a keď neotvoria ďalšie dva roky?

simca06022011
8. feb 2021

@sandra151 no podla hodnoteni hotela, mozete byt radi ze ste tam ani nesli...

n_i_ka
8. feb 2021

@sandra151 my sme toto riešili minulý rok cez veľkú noc. Kúpili sme zájazd, ktorý sa nokoec neuskutočnil. Cez mail sme do Zľavomatu poslali odstúpenie od zmluvy, na mail odpísali že dávajú voucherov v hodnote 120% tých ich kreditov. Kredity sme nechceli a peniaze bez problémov vrátili. To ani nepatríme do ochranných skupín.

sandra151
autor
8. feb 2021

@n_i_ka môžeš mi prosím ťa poslať vzor toho odstúpenia? Mám v pláne im to poslať a keď nič tak to začnem riešiť s soi

sandra151
autor
8. feb 2021

@simca06022011 hotel má práveže veľmi dobré hodnotenia a aj čo sa týka skúseností z môjho okolia tak som nikdy nič zlé nepočula.
Ale riešim tu úplne iné veci,nie hodnotenia

n_i_ka
8. feb 2021

@sandra151 do správy zasielam celu komunikáciu

simca06022011
8. feb 2021

@sandra151 No ano to je pravda, ze sa to tu neriesi, chcela som ta potesit ze si o nic neprisla zavedenim opatreni. To ze si ten hotel robi taketo meno a nevracia so zlavomatom peniaze za pobyty, je este dalsia hanba pre nich navyse. DOkonca na celej zlavomat stranke velmi tazko najdes informacie o moznosti odstupenia, co sa mi vobec nezda ok... (teraz som tam trochu bludila, mala by to byt hned viditelna vec...)

( Ale neda mi k recenziam: Je to stary nezrekonstruovany spinavy hotel, s predpotopnym vybavenim, s nervoznou neochotnou recepcnou, nedostatocnym upratovanim, s hroznym wellnessom, ktory viac nefunguje ako funguje, vacsinou su ludia spokojni max s vyhladom, a niekedy kuchynou a to je tak vsetko. Celkove hodnotenie nie je zle, ale tie zle su take alarmujuce, ze by som tam ani nevkrocila. Ver ze tie zle recenzie pisu ludia co su zvyknuti na aky taky standard a rozbite izby im radost neurobia a moze si tam hore hotel aj 20* napisat). Mam skusenosti, ze vela ludi trpi "spomienkovym optimizmom" aj pri kratkodobych veciach, vid spokojnost s "porodnicou", spokojnost "s hotelom".. pritom realne to bol otras 🙂)) Nikto nepride a nepovie ze vyhodil 1000EUR za pobyt v tatrach a bol nespokojny.. vsetko predsa bolo super, az na tie stare postele, na ktorych sa nedalo spat, spine vsade, pavucinach, kupelniach este z komunistickej ery a spinavej studenej vody v bazene.

zarrinka
8. feb 2021

@sandra151 ahoj, prepáč netuším ako funguje Zľavomat, ale nie je to na tom istom princípe ako booking? Teda ,že sú sprostredkovatelia?

sandra151
autor
8. feb 2021

@zarrinka netuším

sandra151
autor
8. feb 2021

@n_i_ka ďakujem ti

luccija
8. feb 2021

@sandra151 posli do hotela doporuceny list nie mail

aduskatt
8. feb 2021

Mne Zlavomat vrátil peniaze, bolo to v prvej vlne..ponúkli mi kredity, s tým som nesúhlasila, tak asi do týždňa mi poslali na účet peniaze

sandra151
autor
8. feb 2021

@aduskatt o akú sumu išlo?a bol to tiež pobyt ?

n_i_ka
8. feb 2021

@aduskatt mám takú istú skúsenosť.

@sandra151 Bol to zájazd za cca 300-350€

sandra151
autor
8. feb 2021

@n_i_ka tak to len ja mám takú smolu?

dominika_sk
8. feb 2021

Zavolaj tomuto panovi, je z unie ochrany spotrebitela. Pomohol mi velakrat. Poskytne ti zdarma presne pravne info a postup čo maš urobiť.

0905 719 874