Zámena manželiek teraz

6. mar 2023

Neviem či pozeráte, ale vzdy ma prekvapí, keď žena ktorá má dieťa povie, že nevie variť a vari muž a rozvari aj cestoviny.To ten muž popri home office vari, aby miminko malo obed?Ak by nemal home office varil by večer?Nie je to hanba, že žena nevie dať do vody cestovinu a nerozvarit ?Zle som si vybrala😝čo by bolo, keby ju opustil?Len tak som sa zamyslela hlavne, že mali vyupratovane vyupratovane.Jej manžel bol ako žena pri sporáku a dieťati.Ja mám rada, keď chlap vie uvariť, postarat sa máme 2 deti a muž vie okolo nich, ale toto už nebol chlap a žena general, ktory na to nemá.Co vedie mužov k tomu, že popri home officu ešte toľko pomáha žene musí, chce, pre pokoj v rodine, vidí, že ona nezvláda?
Sorry za rozpísanie len ma to zaujalo je to stará zámena, ale znova ma uputala

janai1
6. mar 2023

A keď zena popri HO varí to už je v poriadku?

veronikaszabova
6. mar 2023

Zi a nechaj zit....

gabriela2952
6. mar 2023

Varenie nieje iba ženská záležitosť, keď jej to nejde nech nevari. Urobí iné veci 😀

beata_k
6. mar 2023

Zavidis?

diewcatqoo
6. mar 2023

Ja mam tiez HO a popri tom varim, udrziavam domacnost v stave, aby sme sa nebrodili v spine, vodim dieta do/zo skolky.. a pracujem 8 hodin denne.
Ale viem, co chces povedat. Tiez tomu nerozumiem, ako niekto nedokaze uvarit ani cestoviny. Obzvlast, ak je to zena, ktora ma dieta/deti. Ale ak im to v rodine takto vyhovuje, ze muz zastane vsetky taketo prace, mna do toho nic.

kvetinka75
6. mar 2023

nesledujem to, ale prečo by to nemohlo byť opačne? U nás je zaužívané, že žena má mať na starostli domácnosť a chlap čo? max. niečo spraví. Prečo by nemal variť muž? To keby žena mala HO a varila je OK? Väčšinou varia ženy a muži nemajú o varení ani šajnu. Prečo by to nemohlo byť opačne? Stačí že vie variť jeden.

roja01
6. mar 2023

Mas pravdu. Nic v domacnosti nie je tak tazke, aby to nemohli vediet obaja a vzajomne sa zastupovat. Pri tejto praci ide iba o cas, v podstate o to, aby jeden rodic nebol pretazeny a nevisela na nom cela starostlivost o domacnost. Takze aj ja si myslim, ze pri troche snahy sa da naucit vsetko. Len treba chciet (a to je niekedy "kamen urazu").

lujza123
6. mar 2023

Moja mama nevie varit, nastastie varieval otec, ktorý je vynikajúci kuchár...

Áno, naučila sa naozaj základ - spraviť prílohy , praženicu, šalát, zeleninovú, rajcinovu a sosovicovu polievku (nemasne neslane) a tam jej kulinárske umenie konci.
Každopádne vie upiecť skvele koláče, sladké to jej naozaj ide.

Moja mama je vzdelaná a v práci veľmi úspešná žena ktorá má iné prednosti ako varenie.

Som vďačná za mojich rodičov ako ma vychovali, aký príklad do života mi dali. V našej rodine sa nikdy nedelili práce na mužské a ženské, každý robil to co mu išlo, čo vedel.

kaitlin3
6. mar 2023

Pointa ktorú veľa žien tu nevidí lebo to asi nepozerá je že ona je doma na materskej a muž robi z home office. Ja na jej mieste by som sa snažila aspoň trochu naučiť variť, preboha kto nevie uvariť obyčajne cestoviny? Mame rovnaké nastavenie a ja si neviem predstaviť čo by som robila kebyže nevarim a môj muž popri home office musí ešte variť, teda on by nemal ani čas lebo tých osem plus hodín naozaj strávi prácou za počítačom, tak by sme asi hladovali.
Teda ja by som takú ženskú čo nevie ani nakŕmiť rodinu, len ich buzerovat nonstop s vysávačom poslala do prdele hneď

tanyag
6. mar 2023

Myslím, že ste nepochopili autorku...ona netvrdí, že muž nemá variť alebo sa starať o domácnosť...ona sa len zamýšľa nad tým, že ako je možné, že jedna žena a matka nevie navariť ani základ...

tim3ka
6. mar 2023

Ako ze ta nieco taketo trapi. Mozno to takto vyhovuje aj jemu a proste vie, ze sa naje. Je pravda, ze som zopar dielov videla a tiez som sa nad tym kolko krat ale proste len zamyslela, nikdy sa netalo, ze by ma t dlhsie trapilo. Proste tak im to vyhovuje, tak co s nimi

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaitlin3
6. mar 2023

A ešte doplním že je úplne okej keď si to nastavia dvaja v domácnosti že vari chlap, resp sa stará o domácnosť, ako tento jej, vari, upratuje a stará sa o dieťa. Ale ako k domácnosti prispieva ta žena?

madla60
6. mar 2023

@kaitlin3 , dezinfikuje domácnosť 🙂

kaitlin3
6. mar 2023

@madla60 zabudla som 🤦‍♀️😁

beata_k
6. mar 2023

@kaitlin3 A to varenie je jediny prispevok do domacnosti? Tak ta zena robi nieco nie. Ved doma je stale co robit.

kaitlin3
6. mar 2023

@beata_k upratuje a dezinfikujú ich domácnosť, zase nemajú veľký dom ale dvojizbový byt . Ale on zarába, pracuje 8 hodín denne, popritom vari, upratuje, kŕmi a prebaluje a po práci sa 100% venuje ich synovi a potom ho uspáva (tam sa asi striedajú neviem). Proste ta miska váh tam podľa mna nie je vobec vyvážená, netvrdím že sa treba držať zaužívaných roli ako kliešť ale treba si to rozdeliť 50:50

beata_k
6. mar 2023

@kaitlin3 jaj, ja som pisala vo vseobecnosti, nie tv program

motylik273
6. mar 2023

Ona bola cela divna ako nedozreta s tym hlaskom nevie sa prerazit zivotom kde to este varit. Strasne ma iritovala ani ju dalej nekomentujem ju by som zobrala potriasla s nou nech sa prebudi uz

terezka1947
6. mar 2023

Ja si myslim,že kto variť chce,tak sa základné veci a jedla naučí variť.
Kto nechce,má milión výhovoriek.
Tak muži ako ženy.

autor
6. mar 2023

@motylik273 tak na mňa pôsobila.Hned sa rozplakať a to ako provokovala a strašila ich syna bubakom úplne detinske.Len sedela a kysla na gauči.Chlap odbehol z práce, aby navaril.Ten muž dobre povedal, že jej dieťa bude stáť na križovatke a bude čakať čo mu mama s otcom povedia.Ale zaujímavý diel

autor
6. mar 2023

Nemusí variť lukulske chody, ale cestoviny hodiť do vody?

laurika1432
6. mar 2023

Tak normálnych ľudí tam nedajú, to by potom nikto nepozeral, vieš ako. A na druhej strane, aj bohvie ako to celé je, koľko vecí tam je tak povediac umelo vymyslených a podobne. No ak by chcela, tak by sa isto naučila variť, veď keď sa to tak vezme, žiadna veda to nie je

rebeka7501
6. mar 2023

Za honorár zo zámeny by povedali, že sa umývajú raz za týždeň. Je to reality show. Netreba všetkému veriť.

caroline_
6. mar 2023

A co,muzi maju od prirody zakazane varit,ked pracuju? To je len cisto zenska zalezitost?

autor
6. mar 2023

@laurika1432 verim, ze nevarila, ked mala na to muza.Mne sa nezdali nenormalni len to mali podelene inak.Okrem toho aj vela zien na MK povie, ze nevaria, lebo vari muz.
A to je ta detinskost a spoliehanie sa na druheho, ze to nerobi sama, tak nevie nemusi.
@caroline_ nemaju neviem ci videla relaciu ona nevedela nic ani dat cestoviny do vody bez toho, aby sa nerozvarili

majlo1234
6. mar 2023

Jak si kto vyberie, tak ma. Keby si ona vzala takeho “klasickeho” slovenskeho muza, tak umru od hladu.
Inak milujem tieto reality show a vzdy tak trochu dufam, ze cast je nahrana, nechce sa mi verit, ze mozu byt dospwli ludia tak mimo

danica2711
6. mar 2023

nepripúšťaj si tak k srdcu takéto nahrané relácie...