UPC samoinštalácia

kakcka1020
21. dec 2023

ahojte, dal som si zriadit Digital TV samoinstalaciou, mam box a biely router, dotiahnuty mam koax kabel zvonka do bytu, pripojil som to vsetko spravne, ale box mi dava chybu 106, ze sa nepodarilo pripojit k sieti. ten biely router prvotne ked som ho pripojil tak mi blikali dve sipky, po 20-30 minutach aj wifi, neslo to ani po hodine, dal som tovarenske nastavenia a teraz mi uz tie sipky viacej neblikaju, iba dole zelene svetlo a po 20-30 minutach wifi, ale tie sipky nie. volal som tam a zevraj nak skusim aj pripojit k bytovej antene, zevraj to mam aktivne ale nevedia kde... a technik ma prist 4.1, viete mi s tym pomoct? vsetko mam dobre zapojene, ale nechce to ist, tak neviem ci ma nahodou neoklamali, ze mam koncovy bod aktivny? lebo je to trosku divne. dakujem

kakcka1020
autor
21. dec 2023

este podotknem ze dnes o 7:55 mi volal technik aj ked mam samoinstalaciu, ze potrebuje zapojit moju pripojku a nikto mu neotvara, ci mu viem spristupnit byt aby to zapojil, a ja ze zobudil ma ci inokedy sa to neda, a on nie teraz alebo nikdy, tak ja ze nie, a on ze nak si spinkam dalej :D takze zatial skusenost s UPC skvela, vidim to skor na odstupenie a nikdy v zivote uz o UPC ani pocut. po tomto hovore som pisal staznost mailom a napisali mi ze mi to nakoniec zapojil a mam si prist vyzdvihnut boxy na sevcenkovu, tak neviem o co im ide ale cakat do noveho roka iste nebudem.

tanisha
21. dec 2023

@kakcka1020 neporadim ale tiež u mňa dnes bol ich technik a hrozna neochota. tiez uvažujem ci nedam ineho poskytovatela len škoda ze v nasom dome majú práve oni kable natiahnute

kakcka1020
autor
21. dec 2023

@tanisha ja mam v cinziaku vsetkych opov, telekom mam zadarmo TV a int za 6 eur, ale chcel som aj inu spolocnost a digitalnu tv takzvanu IPTV a nie OTT - internetovu TV. ale vidim zlaty telekom / optika. ani v cesku sme nemali dobre skusenosti s UPC / dnes spojeny s Vodafone. Akoze bez oznamenia mi zavola a este ma uraza a krici po mne :D :D :D vysmech cele toto UPC, nastastie mozem odstupit. a to sa vobec nebavim este o tom ze tie koax su tvrde hrube a tazke na zapojenie, optika lahka jednoducha primitivna toto je este zadubene v roku 2007

niekto2hy
21. dec 2023

@kakcka1020 ,,ze tie koax su tvrde hrube a tazke na zapojenie" kazdy ma svoj system na poskytovanie internetu. Koaxial vobec nie je tvrdy a hruby.Technik ti to chcel zapojit a ty si spal dalej,tak sa nestazuj.Pred Vianocami tolko ludi chce internet. Tiez mam internet od UPC,zapajali to technici,bola to nova instalacia.

kakcka1020
autor
21. dec 2023

@niekto2hy prosim ta nezastavaj sa ich bezhlavo "D kazdy ma svoj system na poskytovanie internetu. a kolko kablov poznas? lebo ja len DSL, cize ethernetovy obycajny kabel, GPON tenka optika a potom tu mame UPC ktory ma jediny koax, ktory je taky zamotany a tvrdy ze mi z toho 5x spadol router :D, a ako vidim budes asi ten technik. sorry jako ale iba nenormalny poskytovatel ti BEZ JEDINEHO OZNAMENIA urobi to, ze ti zavola arogantny technik ktory ta zacne urazat, co mna po tom, ze on nie je z BA a ze nak mu otvorim uz o 7:55, ked ja som sa dohodol na samoinstalacii a mal mi prist kurier? ale co ti to budem vysvetlovat, čobol nepochopi. ja som sa pytal na ine.

janai1
21. dec 2023

@kakcka1020 tak u nás keď 1x zapájali v byte musel prísť technik lebo boli preseknute káble po prerábke. Dalo sa s ním normálne dohodnúť, prišiel o 19 večer to zapojiť, ešte si sám aj diery vrtal.
V ďalšom byte som zapájala sama podľa návodu a všetko OK. Minulý týždeň som riešila zrýchlenie, vybavené za 2 minuty cez telefón 🤷‍♀️
A teda žiadne tvrde káble z ktorých by mi padal router tam nemám 😂

kakcka1020
autor
21. dec 2023

@janai1 no vidis, a mne tvrdia ze to mam aktivne, aj ze mi to teda nakoniec aj zapojil a ze pripojku mam aktivnu a asi nemam. a plan na technika 4.1.2024, skvele.

kakcka1020
autor
21. dec 2023

@janai1 a ci je to preseknuty kabel dost pochybujem, lebo preco potom optiku nemam preseknutu? podla mna mi to skor nezapojil a sami nevedia. ak mi nevedia na technickej linke povedat ci oni zapajaju pripojky vyvodom zvonku alebo zvnutra kde mame bytovu antenu, tak to je sila. ale ani z jedneho to nefunguje

kakcka1020
autor
21. dec 2023

@kakcka1020 ale dodam: na tej linke mi povedali ze technik ani nemal chodit, a ze nevedia preco mi volal... a ked im chcem nieco vysvetlit stale mi skacu do reci a tak to bolo aj ked som si telefonicky zriadoval tu sluzbu. nenechali ma dopovedat vetu.

janai1
21. dec 2023

@kakcka1020 čítaj s porozumením. Ja som písala ze my sme mali preseknute káble a techník ktorý prišiel bol super a všetko sa s nimi dalo normálne dohodnúť

kakcka1020
autor
21. dec 2023

@janai1 citam s porozumenim, no zatial nemam dobru skusenost

niekto2hy
21. dec 2023

@kakcka1020 Mal si tam technika,problem si mal riesit s nim.

kakcka1020
autor
22. dec 2023

@niekto2hy a ako som mal vediet ze je problem ked mi tvrdili ze pripojku mam aktivnu? A preco mi nedal nikto vediet ze pride technik? Trochu sebareflexie by nezaskodilo.

niekto2hy
22. dec 2023

@kakcka1020 Vsak si skusal modem,zistil si ze nefunguje,potom sa ti ozval technik,ktory tam bol a dalsi ma prist az 4.1?

kakcka1020
autor
24. dec 2023

@niekto2hy nie, nemal som nic este predtym ako volal

kakcka1020
autor
24. dec 2023

@niekto2hy ale uz to netreba riesit, odstupim od zmluvy a vybavene. takyto pristup sa mi zatial nikde nestal iba v UPC pre stare tetusky