To do listy

12. sep 2023

Robíte si niektorá to do listy? Alebo akú máte s nimi skúsenosť?

veronka523
12. sep 2023

Celý môj barový pult je posiaty TO DO papierikmi (pri 4 deťoch úplná nutnosť), čo sa nezapíše, to sa nestalo... je to super, stále treba niečo vybaviť. Ja si každú vec píšem na osobitný papierik, ktorý po splnení vyhodím.

simsalabim
12. sep 2023

Ja mam v mobile to do listy a odklikavam si, co som uz urobila. Casto mam v robote alebo aj mimo nej kopec veci, co treba v dany den spravit a takto nezabudnem.

petamich
12. sep 2023

aj v praci aj v sukromi 🙂 v praci mam aplikaciu Trello a v sukromi pouzivame google keep a sharujeme s manzelom

spadnutaslivka
12. sep 2023

aj v práci, aj doma... bez toho by som sa nepohla, lebo všetko sa udržať v hlave nedá (a pri toľkých ľuďoch)

autor
12. sep 2023

Tiež teraz objavujem ich čaro 😊 a čo si tam píšete? Ja mám dnes okrem taskov v práci:
- pobaliť zastielky do e-shopov, čo chcem vrátiť
- pripraviť si jedlo na zajtra do práce
- zacvičiť si
- učiť sa angličtinu
- učiť sa na skúšku na vodičák
😊

autor
12. sep 2023

*zásielky

kvetinka75
12. sep 2023

robila som a potom ani neviem prečo, prestala som . Asi zase začnem. Ten pocit, keď si niečo odškrtneš je na nezaplatenie. Ale skôr sú to také dlhodobejšie ciele - nie kaaždodenné povinnosti. Napr. niekam ísť - výlet, zdokonaliť sa v niečom, ísť behať 3x do týždňa, íst do kina na niečo, výstavu, turistiku a pod.
Písala som si 1 na celý rok a potom taký mesačný, čo spraviť v konkrétnom mesiaci a to som si potom rozdrobila na týždne

viky173
12. sep 2023

robim To Do listy, aby som na nic nezabudla a mam rada prehlad, pouzivam na ne aplikaciu Keep od Google, daju sa aj pripnut na plochu

victoriab
12. sep 2023

tusim sa tu inspirujem 🙂

kofolala
12. sep 2023

📍

tehotna40
12. sep 2023

Robím si, na každý deň a píšem si tam naozaj skoro všetko, čo treba urobiť, keď sa ráno pustím do prace a vymazávam co som už urobila mam zo seba dobry pocit a zaroven viem, ze na nic nezabudnem. Používam nato obyč kalendár co je v mobile.

viestta
12. sep 2023

Na cinnosti co mas ty v To Do Liste by som nepotrebovala poznamky. Mam To Do List na nejake nepravidelne alebo dolezite cinnosti, na ktore popri inom mozem zabudnut.

sense
12. sep 2023

Nerobím si To Do listy... Co mam spraviť spraví hneď... Cvičenie a balenie jedla do. Práce je rutina, ak sa potrebuje učiť do. Práce na skúšky tak to tiež nepotrebujem značiť

autor
12. sep 2023

@viestta ja to práve používam na činnosti, ktoré sa dajú odkladať a nikdy nie je "ten deň" kedy to urobiť 😀

veronka523
12. sep 2023

Hlavne podľa mňa, keď to píšem rukou na papier, skôr si to dostanem do hlavy, ako keď to naťukam na klávesnici (ja som stará škola :D

autor
12. sep 2023

@veronka523 aj mne sa páči viac papier, alebo ako bolo spomenuté tie maličké nalepky. Skúšala som oboje.

nika_val
12. sep 2023

Ako kedy.. napr: už tretí deň mám na to do liste napisané "nafotiť a urobiť nové inzeráty na mk"
Ale aj ked ten čas na to je, chuť na to nie 🙈😁
Takže niekedy to vyzerá aj takto

To do list si urobím len vtedy ak mám niečoho viac a nemám v tom poriadok
Až sa mi protiví keď vidim niekde na instagrame u báb/žien čo sledujem ako maju v todoliste
Dať si kávu, ist do obchodu,...a pod 🤦‍♀️😁

Najviac to využivam pri upratovaní keď robím nejaké vačšie napr: upratovanie kupelne tak moj to do list vyzerá
Vydhrhnúť všetky baterie v dome
Kachličky
Zrkadlo
Uložne priestory
Vytriediť kozmetiku
Práčka - nadoba na prostriedky, odtok, filter
Atd atd
Aby som na nič nezabudle v priebehu upratovania
Vtedy je to u mňa naučinejšie
Ale na veci ako uvariť, upratať bežne, vyprať a pod tak to určite nepoužívam 😁😁

tetaandulkova
12. sep 2023

Áno píšem, ale volám to Next stepy, deformácia z práce 😀

autor
12. sep 2023

@nika_val tak pre každého je dôležité niečo iné, mne napríklad poznámka ísť do obchodu, príde úplne relevantná.

simca06022011
12. sep 2023

nerobim si to na vsetko ani nahodou, ale pre niektroych ludi, co si nevedia ani doma veci porobit bezne, su aj aplikacie na to :D doslova uposlat postel, upratat pradlo, utriet stol..
ja mam tyzdenny na skrini v kuchyni, okrem toho diar klasicky. Tam mam klasika vsetko mimo dom, lekarov a tak. TO do list si robim napr vecer, na druhy den do rpace. Poslat to,opravit to, potom mam cely zoznam napr. mesacnych prac, ktore robim opakovane a to vyfajkavam ako to dokoncujem, kontroly uctov tiez tak robim, ze odfajkavam. Je to pre mna plus, hlavne preto, ze ak musim od toho odist, viem co uz mam/co nemam. Ak mam 500 veci vybavit ked idem cez mesto, mam to spisane, nie dopodrobna ale mam. Napr. idem k dr, na presnu hodinu, miesto. Tam ked vyjdem, mam listok posta, dmko (pre co tam mam ist-zoznam), zobrat papiere.. proste aby sa mi nestalo, ze vyjdem na ulicu a neviem co som chcela, pridem do obchodu, nakupim plnu tasku a nedoniesom co sm potrebovala
na domace eci to malokedy pouzivam

nika_val
12. sep 2023

Jasné že ano
Je vlastne jedno čo si tam kto napíše lebo ako si napisala že každy ma doležite niečo iné
Za mňa si bežné dni neplánujem a príde mi to aj zbytočné
Ale ak viem že ma čaká naročnejší deň alebo kludne aj tyžden tak si to rada rozplánujem do to do listu 🙂

hladamematku
12. sep 2023

u teba t vyzera na vnutornu uzkost

nika_val
12. sep 2023

Ono ja som videla aj také to do listy kde si ženy písali: umyť si dnes vlasy - ako to mi príde už mimo 😁
A ako sa spomína vyššie taktiež veci ako ustlať si postel, uvariť si,.. tak aj to mne príde divné