Tipy na rozprávky (youtube, nie knihy) pre dvojročného

alex2019
26. jan 2021

Ahojte, syn ma skoro 2 roky. Povodne som nechcela aby do 2 rokov vobec pozeral tv rozpravky, mali sme dost programu (plavanie, cvicenie,detske centra), pocasie bolo fajn, no ale potom prisla naspat korona a ostali sme doma a nejak z mojich predsavzati vela neostalo. Teraz pozera ked sa vratime z prechadzky asi polhodinu, tj vacsinou 2x denne. Nie som z toho nadsena a snad sa to obmedzi ked bude krajsie a budeme mat viac programu, ale teraz v tejto zime uz to neriesim. Ale k teme - prve co sme mu davali pozerat boli take videa so zvieratkami na youtube, je to tam v roznych jazykoch, proste povedia nazov zvierata a ukazu ho na videu. To ho velmi bavilo. Potom sme presli na krtka. No ale teraz sa zda, ze krtko uz ho zase az tak nebavi, tak sme rozmyslali, ze co dalsie by mohol pozerat. Auta ho nebavia, velmi rad ma zvieratka a dinosaury. Nemate nejake tipy? Nieco take aspon trocha vzdelavacie, ten krtko mi prisiel celkom fajn, az na niektore diely ale teraz vazne uz neviem a nechcem mu pustat len tak hocico. Standardnu TV nemame, mame len proste internet na telke, netflix a hbo (na tych 2 neviem ci pre take male deti vobec nieco je). Dakujem za rady.

hipuska
26. jan 2021

Požiarnik Sam, vláčik Tomáš, Spievankovo, pa a pi, macko uško,

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alex2019
autor
26. jan 2021

@veronika4495 tak nasho tie zvieratka, strasne ma rad samozreme aj hudbu ale to mu pustame len zvuk, takze Miro Jaros u nas ide velmi casto, maly pri tom tancuje, uplne je stastny.. len tie hudobne videa tie nechcem aby pozeral, to mi pride take o nicom, aby kukal ako tam deti skacu..jedine co mu dovolime je video od Jarosa s dinosaurami, lebo tie on miluje 🙂 skusim pozriet tie rozpravky lisky a vlka, to vobec nepoznam, znie to fajn..

alex2019
autor
26. jan 2021

@hipuska popozeram, dakujem za tipy 🙂

liz_lemon
26. jan 2021

Máša a medveď, príp. je aj mnoho zahraničných kanálov (presné názvy už neviem), kde sa pekne naučí aj niečo po anglicky, moja dcéra sa sama naučila farby, a vedela ich skôr ako po slovensky, a dokonca mala aj super prízvuk

ludinka
26. jan 2021

@alex2019 Spievankovo určite

janba
26. jan 2021

Nainstaluj si YT Kids, tam su videa iba pre deti, tak sa nepriklika hocikam na nejaké ine video.
U nas fici Labkova patrola, na yt kids to pozerava po rusky a spanielsky 😂

radkaradix
26. jan 2021

u nas teda hlavne auta idu, cize kanal TinoKinds, Bazylland a podobne, dalej ma rad Hanicka a Murko (maju o autach ale aj farby, cisla, pesnicky, zvieratka), teraz sme objavili digley and dazey, znova auta, ale maju pesnicky a pribehy o farbach, cislach, tvaroch.. predtym ho bavili pesnicky - jaros, duhalka, snicek... a tiez ma rad Peppa Pig, Fireman Sam, Paw Patrol, Bob the Builder a podobne..

choco6
26. jan 2021

Spievankovo je super, nas maly pekne zacal prve slovicka opakovat. Teraz mu púšťam start rakety alebo ako bagruju, ale realne videa toto ho bavi 🙈 A dinosaure "jurassic world evolution - all 48 dinosaur" to je z videohry ukazuju typy dinosaurov. No a hocico natukate do YT, ono sa to nezda ale deti zaujmu aj realne videa nie iba kreslene a pod. My ked si pozerame knizky tak potom som mu aj ukazovala video od national geographic o zirafach slonoch, levoch a velmi sa mu to pacilo. 😉

stanislavicenka
26. jan 2021

@alex2019 ten cas straveny takto urcujes ty, takze, ked mu to neponuknes, neukazes, nenapadne ho to. Mam dve deti, 5 a 2,5 roka a telka, ci youtube sa u nas nepozera. Iba vecernicek, a ten tiez nejde kazdy den.
Pekne rozpravky su chalupka na vrsku, pribehy dedka vecernicka, aj klasicky macko usko. Velmi pekne je aj Hadaj, ako velmi ta mam rad.
Pesnickove su serie od cocomelon.
Uppne nevhodne mi pride Masa a medved, to led vidim,a pocujem , ze to je pre deti, tak mi je zle. Tak male dieta nechape humoru, ironii, a podobne. Aj disney rozpravky su vhodne pre deti od 12 rokov, preco asi

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radkaradix
26. jan 2021

@stanislavicenka ano ano, aj ja mam rada: Hadaj, ako velmi ta mam rad a zboznujem cocomelon :D a este Bounce Patrol

simca06022011
26. jan 2021

zalezi ake poucne maju byt... ak len rozpravky na zabavenie (a ine ako tie vsetky nase "spievave") - tak u nas napr. Bambi isiel po tichu (ale to film...), hlavne sme boli v noci hore, lebo nejaka choroba. A klasiky stare vecernicky ak si spomenies (matko kubko, macko usko).. su take kludne, ziadne efekty. Moja pozerala este rozpravku ale po madarsky "Susu" a to zboznovala (je vlastne hraná- bábková, čiže tiež taká pohoda) . A potom o takom malom zajacovi, neviem ako sa to volalo (ale vzdy to bolo take poucne, myslim, ze otec zajac tam bol). Potom neskor kačerovcov sme mali, ale to mohla mat 3-4+ a potom tom a jerry (ale to sme limitovali, ved tam sa len mlatia:D ). Ziadne bliskave disneyovky... je aj program pre taketo male deti, ale tiez sa mi niektore zdali take divne tie rozpravky (napr. nepochopila som Teletubbies, to je akoze co?? )

erikaa09
26. jan 2021

Hanička a Murko, smejko a tanculienka, spievankovo, do youtube dam zvieratka na farme ( tam je potom toho viac ) . Našu bavi este bavi krtko a panda

maja637
26. jan 2021

@alex2019 nainštaluj si YouTube kids,je to taký youtube pre deti, normálny YouTube je až od 13 rokov
https://play.google.com/store/apps/details?id=c...

thewitch
26. jan 2021

Maťko Kubko sa dá nájsť, Hello Kitty, dokonca z detstva ruskú rozprávku Biela volavka som tam našla :D

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babydesire
27. jan 2021

S dinosaurami skus Dinotracks ci tak nejak.. zvieratka: krtko,macko usko,macko pu, masa a medved, vcielka maja,ferdo mravec, rozpravky mamy pandy (tie som milovala ako mala), len pockaj zajac, ci warner bross, tom a jerry,,poucne Poznavame prirodu - ale to je skor pre vacsie deticky

smilla_jaspersen
16. jún 2021

Ahoj, toto je úplne mega, teda ak máte radi pesničky. Páči sa mi, že je to rozprávkové, ale aj na eko-tému. Ale bacha, pesnička je veľmi chytľavá, budete si ju pospevovať aj týždeň 🙂)

https://www.youtube.com/watch?v=j1rc6eYzans


(Ak link nefunguje, daj do youtube: Zvolenský LILY kids - Pesnička so zvieratkami)

dodo777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz