Temu a Shein

simsalabim
2. jún 2024

Odpoved pre tych, ktori sa pytaju, ci nakupovat v Temu, Shein a pod.
https://www.startitup.sk/svetoznamy-e-shop-z-kt...

gabika0825
2. jún 2024

@simsalabim no len veci z týchto obchodov nakupuje toľko aj slovenských eshopov, ktoré sa ešte prezentujú že to je talianska moda, pritom to je všetko zo she in a podobných obchodov. Akurát prirážka je tam taká, že človek si radšej nakúpi na tom she in priamo

prirodalieci
2. jún 2024

keby len to a stahuju z uctu aj peniaze, este ze sme neobjednavali i ked ma priatel na to lakal, ale potom sme sa dozvedeli ze to nie je dobry napad:D

prirodalieci
2. jún 2024

a som sa dozvedela ze aj bonprix nie je uplne najlepsi ? stadial mam par veci, ze oni objednavaju aj z aliexpresu :D

medda_beda
2. jún 2024

Polovica obchodov na SK má oblečenie a iný tovar práve z platforiem ako Aliexpres, Temu aj značkové známe obchody so záhradnými, stavebnými potrebami napr.
Len tu sa to nepredáva za 15€, ale 50.
Tá istá čínska vec.
Máme dosť veľa vecí z Ali ktoré sú úplne také isté ako sa predávajú aj tu.

stanulienkat
2. jún 2024

@prirodalieci Bonprix je tretotriedny obchod plny umeleho a lacneho tovaru. Ja mam tricka z roznych retazcov a keby som vam opisovala aky bordel je aj v nich.... Mango, Gant, Zara...uz nemate zarucenu kvalitu nikde. To je tym, ze kazdy chce nakupovat lacno a vela, vela, vela. Nikto sa nezamysla nad dosledkami tohto konzumneho spravania. Klima, zivotne prostredie, zdravie, rakovina....

mircalla
2. jún 2024

Taketo obchody som nikdy nevyuzivala ani vyuzivat neplanujem. Brak
Bonprix detto

prirodalieci
2. jún 2024

@stanulienkat ved prave, ja som zvazovala ze uz dobuducna radej investujem, co vyrabaju Slovaci alebo Cesi, napr na sashe a tak... 🙂

prirodalieci
2. jún 2024

a aky mate nazor na lidl - znacka esmara? s tou mam celkom dobre skusenosti, vacsinou kvalitny material - nederie sa

mircalla
2. jún 2024

@prirodalieci Nepacia sa mi tie veci. Maximalne som si kupila leginy na doma, som uz skor Crivit nejake veci na behanie som si kupila. Ale inak nenakupujem

stanulienkat
2. jún 2024

@prirodalieci esmara-nie velmi kvalitny, zle sadnuci tovar. Mam odtial dvoje saty, za tie peniaze drzim usta. 😁

prirodalieci
2. jún 2024

@mircalla ja skor ked tak iba teplaky alebo take :D tie mi vydrzali velmi dlho... co sa tyka znacky crivit - mam supravu sportovu, spodna cast je uz vytahana, ta ude ok do zahraady- ale farba je stale syta fialova ako nova, takze to je kvalita.. :D
@stanulienkat ako ktore veci, odporucam teplaky a skor teplejsie veci :D

mircalla
2. jún 2024

@prirodalieci Vies co na to, co ja beham sama som spokojna s ich bezeckymi leginami a trickami. Nepotrebujdem daku mega znacku. Aj jednu bundu mam Crivit taku sportovu, ta je fajna. Co sa tyka Esmara, nejako mi to je blbe, ze to je z Lidl nosit to dakam von, proste predsudky. Akoze obcas sa mi aj daco paci, ale nekupim to. Ale aby som neklamala zase, dake 2 rifle som tam kupila a bez skusania sadli jak rit na serbel

zmrzlinka2021
2. jún 2024

@stanulienkat pozri Natália pazicka na FB. Má super videá, aj o temu

zmrzlinka2021
2. jún 2024

@mircalla a kde teda nakupujem veci pre seba?

zmrzlinka2021
2. jún 2024

Ja odporúčam značku patagonia. Vysoká kvalita, šičky majú living wage, ekologicky aspekt

mircalla
2. jún 2024

@zmrzlinka2021 Dost casto v Peek and Cloppenburg. Sportove obycajne v Decathlon, nie som narocna....ja som zatial spokojna

prirodalieci
2. jún 2024

@mircalla sportove veci maju super ale nekupujem tiez od crivit,hladam uz viac ekologicke znacky... a teraz skor saty , ja by som sportovala aj v nich, ved uz bude sakra horuco :D moj sport je turistika, a bicyklovanie 🙂

prirodalieci
2. jún 2024

@mircalla skusala si aj znacky ako napr the north face?

katka700
2. jún 2024

@simsalabim Neviem ako niekto môže nakupovať tak hnusné tak neeticky vyrábané veci. 🤔 Jaj, vlastne viem. Stačí zájsť do témy "sú tieto šaty vhodné na svadbu/krst/sväté prijímanie". Autorka odfotí slendriansky ušitý zdrap z lacného polyesteroveho saténu "skrášleny" nechutnou skrablavou krajkou a všetky hikaju aké prenadherne a skvelé padnuce šaty to sú a jak v nich bude za hviezdu. Potom v ďalšej téme tie isté nicky by všade nadrbali fotovoltaniku a zakázali auta lebo ekológia 😂

mircalla
2. jún 2024

@prirodalieci Nie, vobec....Akoze ja som uz stara korcula. Na beh mi to staci, deckam tiez kupujem v Decathlone vacsinou, mam to poruke. Teda okrem topanok. Kupujem tam aj sportove potreby. Nie som expert na znacky, ale v ziadnom pripade online Temu, Shein, Aliexpres, Bonprix...brak

katka700
2. jún 2024

@prirodalieci Esmara bola fajn 15 rokov dozadu, mam z tej doby tričká z bavlny vyššej gramáže a letné šaty. Žiaľ potom sa zopsuli, teraz je to samá umelina aj kvalita šitia išla dole.

prirodalieci
2. jún 2024

@mircalla decathlon stadial mam topanky aa s nimi som bola spokojna, tak tam by to slo :D

prirodalieci
2. jún 2024

@katka700 tiez mam pocit ze sa vytahavaju uz viac, mala som niekolkorocne teplaky co vydrzali ale zial nedavno som ich uz vyhodila, lebo dosluzili :D

tykat
2. jún 2024

@stanulienkat bonprix.... vela zien ako ja tam nakupuje lebo maju aj vacsie velkosti, nie kvoli cene. Ja ked s mojimi 180 cm a velkost 48-50 prejdem vsetky nakupne centra v BA tak mi zostane Lindex a C&A aj to len obmedzeny sortiment.

stanulienkat
2. jún 2024

@tykat je to mozne. Aj ked ja mam pocit, ze vsade maju len giganticke rozmery. Ja si neviem na seba kupit 36.

mircalla
2. jún 2024

@prirodalieci Ja deckam halovky na Tv

katka700
2. jún 2024

@stanulienkat To je ten zákon schválnosti. Keď som bola stihla všetky pekné veci boli vo veľkosti cirkusoveho sapito. Keď sa dodzubalo zdravie a pribrala som všetko pekne šiju snáď na 12rocne dievčatká 😂

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prirodalieci
2. jún 2024

vyzera to ze ozaj najlepsie nakupovat od slovenskych a ceskych vyrobcov:D

liz_lemon
2. jún 2024

všetky dostupné značky, ktoré sú u nás, majú veci z Číny, Bangladéša, Pakistanu, každý jeden veľký reťazec si tam objednáva oblečenie, pričom tam im na to len našijú ich značku, prečítajte si knihu Život na míru, alebo s pozrite hocijaký dokument na YT

@prirodalieci no, len aby si aj oni neobjednávali v Číne látky, veď aj všetko čo je kožené, sa vyrába z kože dovezenej z Indie, čo obsahuje plno škodlivín