Špajzová aplikácia

6. apr 2024

Ahojte baby, prosím Vás používate resp poznáte nejakú špajzovú aplikáciu kde môžem zapísať čo všetko mám v špajzi a ich dátum spotreby? Aby som to mala všetko jednoducho v telefóne a nemusela sa na produkty extra pozerať a kontrolovať. Ďakujem vám

saxana000
6. apr 2024

To.mas aku velku spajzu?fakt cisto zo zvedavosti?ved konzerve zavaranine ani cestovinam.sa.nic nestane.
Dve kila.cukru dve kila.muky jedna struhanka.jeden praskovy cukor jedna sol. kecup horcica olej med kakao granko par pudingov nejake orechy mak kokos vanilkovy a skoricovy cukor.prasok.do.peciva koreniny po.jednom.sacku.par marinad na gril..neskreckujem tam pol kauflandu.z tohoto.ak.aj niecomu prejde.zaruka silne pochybujem ze by to bolo nejedle.mozno koreniny ze by slabsie chutili alebo vonali akurat.. ak tam aspon raz za rok spravis poriadok a inventuru zistis comu sa blizi koniec a aplikaciu na to ozaj netreba. Len ruky a oci.
Keby taka.aplikacia naozaj existovala nerobili by sa inventury v obchodoch ani v skladoch.

klarissa25
6. apr 2024

Načo všetko ešte chcete aplikáciu ? Veď v špajzi máš trvanlivé veci ktoré spotrebujes aj 10x kým im skončí spotreba

doriiis
6. apr 2024

Tak toto je aká debilina😂😂.A chces to kontrolovať denne,týždenne alebo náhodne?🤣Bože to už čo si niektoré povymyslaju?

katkaseiner
6. apr 2024

budes to stihat nahadzovat ked to kupis? Ja mam 3 krabice v spajzi a potraviny v nich, obcas ich prehadzem a skontrolujem...to staci..

deti95060810
6. apr 2024

tak som poznala poznala kolegu čo mal v tab. nahodené počet zaváranín... som nechápala načo to až tak prísne kontroloval či aby deti nejedli alebo ako..

viestta
6. apr 2024

Mna osobne by piclo, ak by som pri vykladani nakupu mala este zadavat datumy spotreby. Okrem toho "spajzove" potraviny maju minimalnu dobu trvanlivosti, co vobec neznamea, ze po tomto datume su uz nepouzitelne.
@doriiis niektori sa bez appky ani nevytoto... Ako mohlo ludstvo prezit bez appiek to je zahada, ale kolko prezije s appkami?

sissy27
6. apr 2024

Ja napriklad datumy spotreby v podstate vobec doma nesledujem. Suche veci ako ryza, cestoviny a podobne su mi uplne jedno, zavaraniny a konzervy tiez - ved ked to chcem pouzit, tak otvorim a pouzijem nos, oci a zdravy rozum. A napriklad domace zavaraniny maju aku dobu spotreby? 🤷‍♀️
Mliecne vyrobky, sunka a ine veci s kratkou dobou trvanlivosti nekupujem nejak extra do zasoby, pripadne maso, sunku ci parky dam do mraznicky. Vajicka absolutne netusim, keby bolo nejake pokazene tak po rozbiti asi zistim hned 😅
A ak mi nieco nevonia alebo sa mi to nepaci, tak to vyhodim aj keby bola trvanlivost este dva tyzdne.
Miesto appky bude lepsi zdravy sedliacky rozum 😉

autor
6. apr 2024

To sa už človek naozaj nemôže na nič opýtať? Keď nemám odpoveď alebo radu tak idem ďalej a nie ešte sa čudovať či hejtovať. Ďakujem vám majte krásny deň

deti95060810
6. apr 2024

@saxana000 2 kg cukru, 2 kg múky... tak to sú biedne zásoby... čo nevaríš doma?

bežne mám 30 kg cukru, 40 kg múky, 15-20 l oleja, 10 kg ryže, 6-10 kg zemiakov, 2 mrazáky mäsa a zeleniny, asi tak 100 fl. zaváranín, 20 balíkov rezancov, cestovín, pudingov a rôznych korenín....
ale zas varím denne pre 6 ľudí...

dskjhfdlkdjhl
6. apr 2024

Autorka, ja mam len taku jednoduchu radu-ked dokupujes nieco trvanlive, co uz mas, tak to najnovsie daj na polici dozadu a starsie dopredu. Aplikacia je (aspon podla mna) uplne zbytocna.

doriiis
6. apr 2024

@viestta ....pri 100€ týždennom nákupe by to bolo jake báječné nahadzovať😂. Hlavne keď je napríklad niekto ako my,že kupujeme po kartónoch niektoré veci.

katkaseiner
6. apr 2024

@deti95060810 uf no my sme 4 +pes ale toto je za mňa zbytočná utopia...naco tolko? mlieko mam sice vzdy karton doma, ale okrem toho nemam viac ako 2-3 veci z jedného druhu...

saxana000
6. apr 2024

@deti95060810 varim normalne ale obchod je u nas normalne otvoreny..ja nie som škrečok naco mi to bude doma stat?prepac.ale podla mna 40kg muky je ciste sialenstvo to nema ani zavodna kuchyna co normuje.mrazene maso podla mna nema chut.ked viem co idem varit kupim si cerstve.dalsia vec je priestor mam trojizbovy byt nie 8izbovy podpivniceny dom.kde by som to skladovala..?
Langose.z kila muky bohato stacia.3.ludom na 3 dni. Zavaraniny nedrzim velmi radsej kupim cerstvu zeleninu a spravim z nej salat.hlavkovy uhorkovy kapustovy.prezitky doby komunizmu nahnobene spajze a nazavarane uhorky 50.poharov ozaj nepestujem.ked vidim posledny pohar uhoriek alebo.cvikly na policke kupim si dalsie dva a zas mam vybavene..takto potraviny rychlo tocim nehromadim doma bordel a zaruky tomy neprechadzaju..
Ale.uznavam ze.ked.pride.pandemia vojna alebo hladomor vy budete na mesiac za vodou.

deti95060810
6. apr 2024

@saxana000 zaváraniny sa robia z ovocia ktoré máš v záhrade a potrebuješ ho nejak spracovať aby nevyšlo navnivoč...samozrejme aj zeleninu.

viestta
6. apr 2024

@deti95060810 ja varim pre 4 az piatich a nemam toho viac ako @saxana000 Nemala som toho viac ani ked pri kovide vyhlasili hladomor. Zavaranin mam viac, lebo mam vlastnu urodu, aj nejake ovocie a zeleninu v mraznicke, ale masa v nej nemam ani za pol

deti95060810
6. apr 2024

@katkaseiner utópia.. ale kdeže... len na knedľu miniem min. 1 kg múky - aj to len na nedeľu ..a kde je koláč - to máš takmer ďalšie kilo múky...
na obed 1 kg ryže sa minie úplne bežne...
áno varíme veľa a ešte sa to - vzhľadom na vek detí - troška bude stupňovať

lenkakravcova
6. apr 2024

@saxana000 taká aplikácia sa v obchodoch používa (niektorých). Keď sa produkt naskladnit automaticky sa tam zápise dátum spotreby.
Inventúra na obchode potom len kontroluje či sa vypredali tie staršie naskladnene (keď sa blíži dátum ich spotreby)

deti95060810
6. apr 2024

@viestta 😉
tak nebývam v meste a obchody sú troška ďálej... 🙂

deti95060810
6. apr 2024

@lenkakravcova v obchodoch pri akciách sa najskôr dávajú potraviny ktorým končí záruka a až potom sa dávajú tie ktorým záruka končí neskoršie.

klarissa25
6. apr 2024

Nie v každom obchode sa dava všetok nový tovar dozadu a starý dopredu. Samozrejme hovorím o trvanlivých potravinách

saxana000
6. apr 2024

@deti95060810 v tom.pripade byvas na dome s obrovskou zahradou a.ovocnymi stromami.ja v malom byte kde mi rastie tak akurat orchidea. ked si mam.ist ovocie kupit cukor kupit pohare kupit sirup uvarit pol kuchyne zadr+bat pol.spajze.zapratat a.potom.sa s tym tlacit nasilu tak si dam radsej cerstvy salat alebo kupim cerstve ovocie za.misku a zjem hned.alebo si tie broskyne alebo jahody v konzerve 3x.do roka k pecenemu kuratu s plnkou alebo na zemlovku jednoducho kupim a furt to mam lacnejsie rychlejsie a bez roboty.. presladene kompoty a zmeknute trojrocne kapie.. ceresne bez farby... nakladacky s nalepkou rok 2021 posunute vpredu na policke to fakt nie je moj styl.ale babka aj mama tak funguju do dnes lebo maju na to cas aj miesto a su tak naucene.. ja doma.ozaj 10litrov oleja ani 8kilov ryze nepotrebujem.
A tie narvane mrazaky to tiez nechapem.ved pri.rozmrazeni to.maso strati vsetku stavu a chut..a to v dedine masiarstvo nemame ale varim ozaj z 90%len z cerstveho.masa..sem tam.sa najde.nejake.akciove kuracie prso v mrazaku pre pripad.istoty

lenkakravcova
6. apr 2024

@deti95060810 áno. To asi tiež. Len som si spomenula ako sme skenovali náhodne potraviny pri "kontrole", či sa vypredali tie staršie alebo nie (lebo ľudia si často výberu novšie zozadu).

doriiis
6. apr 2024

@deti95060810 ....súhlasím.U nás bežná nedeľa je 3 kg múky a 5 litrov mlieka.
Inak aj ja som z domu tak naučená,múku kupujem po 10 kg,cukor tiež.Mlieko a minerálku na kartóny.Mrazak mám tiež furt plný.

zuzanockamt
6. apr 2024

@deti95060810 😱😱😱 nie každý varí doma za kotol jedla. Kilo ryže na obed? Tie zásoby by som mala aj na tri roky.

zuzanockamt
6. apr 2024

@doriiis A to čo varíš z takého kvanta múky a mlieka?

fido69
6. apr 2024

Ja by som sa pokúsil využiť Národný potravinový katalóg Gabriely Matečnej zo SNS. Stál nás 2.3 Mio EUR... možno by našiel uplatnenie aspoň v tvojej špajzke. 😉

doriiis
6. apr 2024

@zuzanockamt ....tak napr.knedla min 1kg múky,halušky vyše 1 kg múky,pizza min 1kg múky,plnený langoš ani nehovorím.Varim vždy min.na dva dni,lebo neznášam variť.Mlieko pijeme ako vodu úplne normálne všetci.Kuracie nugetky robím bežne z 2kg mäsa.Je nás doma 5
Napriklad neviem vystáť,ako vari svokra.Tolko,že to stačí akurát tak na obed a potom večer zase nie je čo jesť.

fido69
6. apr 2024

@doriiis Prepáč impertinentnú otázku - koľko vážite? Také množstvo potravín zjete za 2 dni? 😳

zuzanockamt
6. apr 2024

@doriiis Ďakujem za vysvetlenie. Pre mňa nepredstaviteľné toto takéto množstvá. Knedľu robím z pol kila múky a polky droždia - urobím z toho dve a zje sa ledva jedna za dva dni. Druhá do mraziaku vždy.

doriiis
6. apr 2024

@fido69 ....úplný priemer.Mam doma 8 ročnú,13 ročného športovca a 2 metrového muža.A sme väčšinu dňa v pohybe.