Som závislá na sociálnych sieťach?

8. aug 2020

Keď nie som v práci,stále som na telefóne. Facebook, instagram, modrý koník. A keď už všetko prelistujte, zase od znovu, či niečo nové nepribudlo. Mam z toho nervy, jasne ze čas viem využiť lepšie ale dáko sa neviem od toho odtrhnúť. Deti nemam, toto robím viac menej keď som doma sama a mam poriadne navarene. Dako sa mi to vymklo z pod kontroly. Niekedy mám až kŕč v ruke. Rozmýšľam, že si na dlhšiu dobu zruším účty a nájdem si niečo, čo ma bude napĺňať. Lebo ako ja som dosť aktívny človek ale uvedomila som si, že v poslednej dobe som fakt stále nám mobile. Najhoršie, že mi to vlastne nič nedáva.

smejko25
8. aug 2020

Neviem ci ti poradim ale tiez som natom podobne 😁 len ja mam dieta takze trosku to berem ako formu relaxu 😁😁😁 a hlavne vecer prezeram 🙂

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vilma7
8. aug 2020

Ja mám 2 deti, takže prebehnem keď spia, ináč sa naplno venujem deťom.
Nemusíš hneď rušiť všetko, nastav si napr.budik na jednu hodinu a keď zazvoní, odložiť telefón.
S priateľmi sa nestretávaš? Von nechodíš?

alexandraalexandrova
8. aug 2020

Mala som nabeh na to co opisujes, ale da sa s tym seknut...odporucam ti aby si sa pre zaciatok poodhlasovala zo skupin kde si clenkou. nechaj si iba tie ktore ozaj nutne potrebujes, ze sa tam casto radis...tiez zrus sledovanie ludi. AJ na fb sa to da vypnut, tu ich proste odkliknes ze uz nechces sledovat. Tym ti odpadne hodne vela balastu na citanie a preklikavanie. A este jedna dolezita vec, prestan prispievat do diskusii. Ak mas potrebu napis odpoved, ale neodosli ho. Neuveris ako rychlo po tebe nestekne ani pes, prestanu ti chodit upozornenia a zrazu nebudes mat preco byt na socialnych sietiach. Tiez si stanov presnu hodinu ked kazdy den vypnes internet. Najlepsie vecer este pred siestou. Proste vypnut a zapnut zas az rano. Svet sa bez teba nezblazni ak nebudes online alebo sa ti nedovolaju. Alebo daj iba offline rezim aby si nemala dostupne siete. Neskor skus ostat offline cely den, potom aj viac dni za sebou. Dostanes sa z toho...najdi si ine zmysluplne cinnosti, citaj si, pozri si film, venuj sa nejakemu hobby, chod na vylet, do kina, na kavu s kamoskou, cokolvek...a ani ti to nebude chybat

ivangeline
9. aug 2020

To isté u mňa. Aspoň tú zrelaxujem. 😂😂 Najhoršie je...že v éra prišla anketarka a bola som s ňou pol hodinu a bol to môj najlepší relax za posledný mesiac. 🤷😏😳😳 Pýtala sa na môj názor, bolo ticho, nikde deti, zasmiali sme sa a mali celkom podobný názor na veci... 🙈🙃🤣🤣 Občas chýbajú sociálne kontakty...hlavne s rovnakým názorom, životnou skúsenosťou či podobnými problémami... Len ten čas si na nich nájsť pri dvoch malých deťoch.. 🙄🙄🙄

sunny8
9. aug 2020

Aj ja som bola závislá na fcb jedného krásneho dňa mi ho zrušili a po ňom aj ďalšie tri z toho istého mobilu a mám už vyše pol roka pokoj 🙏 na insta mám len memečka a to rýchlo prejdem celú stenu a mám kľud. 😁😁😁

franceska1985
9. aug 2020

Ja som pred mesiacom zrusila Fb a tohto tyzdna instagram,tiez som bola zavisla,prve 2-3dni boli kriticke ale zvladla som to!Priatelia 500 ale ani jeden nenapisal,prisla som na to,ze Fb je odpad.Teraz mam iba MK a radsej si kuknem dobry film aj ked 100krat dookola ako cumiet na samu falos a same negativne spravy na FB!

kofolala
9. aug 2020

@franceska1985 plne suhlasim ,ja nemam fb 7rokov ,vtedy ig este tak nebol ,tuto vec ani nemam.Tiez na fb 300 priatelov ,ze kto chce ma cislo najde si ma .No cuduj sa svete presne nikto ani nestekol z 300 priatelov mi ostala jedna dobra kamarátka z vš školy s ktorou som v kontakte stale cez fon.
Chcela som mat svaty pokoj ,lebo len kazdy znamy spoluziak ci sused sledoval co nove clovek prida ako sa kto ma ,ci nahodou sa nema niekto lepsie ako oni,no uz som toho mala plne zuby. Fb je naozaj odpad (špehovaci nastroj 😁 ) ,tam len kazdy zistuje o kazdom,inak tí ludia vas maju skutočnosti v zadku.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vilma7
9. aug 2020

Netreba byť otrokom soc.sieti, ale využiť ich vo svoj prospech, potrebu, pomoc. Ja som vo svete, pre mňa fb nie je odpad, vďaka nemu som našla slovenské maminky s deťmi v okoli atď.

franceska1985
9. aug 2020

@kofolala FB je horsi ako FBI bud sledovanie alebo nepochopenie,odsudzovanie,negativita..z 500priatelov sa mi ozyvaju 2!!Bez Fb je zivot ovela lepsi,je to tazke,ale daju sa najst aj ine aktivity!

kofolala
9. aug 2020

@franceska1985 presne tak aj to som zazila. Juj zivot ani nevravim ,vzdy si hovorim ze som to mala urobit skôr ako pred 7rokmi 😁

vilma7
9. aug 2020

Ja sa vďaka pokecu dostala do Švajčiarska, našla prácu kde som 13 rokov, manžela cez badoo...je smutné že ľudia sa stanú závislými na niečom, čo im môže vlastne pomôcť...ale treba to hlavne vedieť používať. A nie len lustrovať, kto čo urobil 😀😀😀

panelacikova
9. aug 2020

@franceska1985 presne tak, ja nie som síce žiaden závislák, ale zaujal ma tvoj príspevok o FB a o "priateľoch" na ňom. Ja stále hovorím ľuďom, ktorí tam visia a riešia priateľov a bla bla bla, že keby si tam nemal dátum narodenia, tak na tvoje narodeniny po tebe ani pes neštekne. ale ozve sa len to minimum ľudí, pre ktorých skutočne niečo znamenáš a tvoje narodeniny si pamätajú. aspoň približne. mne je smiešne z toho, keď mužovi zrazu cinkajú blahoželania na narodky, už som mu povedala veľakrát, že: však vyhoď si dátum z FB preč a uvidíš, koľko máš v skutočnosti "priateľov". ja napríklad nepíšem blahoželania ľuďom len preto, že mi FB ukázal, že niekto má narodeniny. buď to napíšem alebo zavolám-navštívim pre mňa dôležitého človeka, ktorého narodky si pamätám aj bez FB, alebo nereagujem na to, že niekomu na FB vyskočilo, že má narodky. to je také falošné. napísať iba preto, že ma upozornil nejaký systém :(

alexandraalexandrova
9. aug 2020

@panelacikova uplny suhlas...facebook je vlastne take divadielko len...ak mi na niekom skutocne zalezi, netreba mi fb na to aby som s nim bola v kontakte...a instagram to je tiez tragikomedia...tu je k tomu take vystizne videjko:

https://www.youtube.com/watch?v=0EFHbruKEmw
kofolala
9. aug 2020