Skylink - problém so sieťou

mirka125000
13. jún 2024

Dobrý deň mali ste niekdo prosím skylink a problém so sieťou.Dakujem

79viktoria79
13. jún 2024

podľa čoho vieš, že je problém so sieťou?

fido69
13. jún 2024

@mirka125000 Musíš byť konkrétnejšia. Myslíš online vysielanie cez internet Skylink LiveTV? Pretože pri satelitelitnej TV žiadny problém neevidujem.
Zavolaj na ich infolinku, ak máš problém 02/20 250 241

mirka125000
autor
13. jún 2024

@fido69 nie vysielanie cez internet ale klasická cez satelit neustale nám to ukazuje že žiadna sieť na nás satelit včera to mužovi ukázalo že naslo 1 družícu a potom už nič nedarí sa nám to nainstalovat aj sme volali tomu pánovi kde máme uzatvorenú zmluvu skyling a ze maju toho teraz veľa že od pondelka neaky den

stellarstar
13. jún 2024

@mirka125000 áno máme skylink a sme to mali včera aj predvčerom aj keď lialo ptm to šlo normálne dalej

fido69
13. jún 2024

@mirka125000
Chyba siete - to môže byť čokoľvek. Buď chyba sat.receivera alebo CAM modulu. Neviem či ti s tým na diaľku niekto pomôže. Skús to celé vypnúť zo siete (z elektriky) a opäť zapnúť.

Teraz som skúšal funguje Astra 19,2°E, Astra 23,5°E aj Skylink. 😉

mirka125000
autor
13. jún 2024

@fido69 vyskusam

mirka125000
autor
15. júl 2024

@fido69 Dobry den mozem sa pričom opitat písala som sem na modry koník ohľadne skylinku ale teraz sa chcem opitat ze ci tu markiza klasik treba predplatiť alebo ze ci ju naladiť.Vi ju mate

fido69
15. júl 2024

@mirka125000 Ešte som ju neskúšal naladiť, ale je v základnom balíčku Digital, takže ju má každý. Vysiela na TP 12012MHz

uctik
31. júl 2024

Neviem ja by som uz satelit velmi nepouzival, ak mas internet a nejaky sikovny android box alebo android tv, tak mozes sledovat tv aj cez to.

fido69
31. júl 2024

@uctik Uvedomuješ si aký datový tok treba pre prenos HD alebo Full HD signálu? Nie všade je optický internet resp. dostatočne stabilný internet.
Satelitný signál je oproti tomu prístupný všade - v malom meste, na dedine, na chate v lese alebo pri jazere. 😉

uctik
31. júl 2024

@fido69 Veď jasné, pre niekoho kto sleduje často tv, môže byť satelit fajn a stabilnou formou, ale ľuďom ako ja, čo si raz za čas niečo pozrieme v tv, sa to podľa mňa neoplatí.

A sú na sk vôbec nejaký kanály vo full hd ?

fido69
31. júl 2024

@uctik napísal "A sú na sk vôbec nejaký kanály vo full hd ?"
Už skoro všetky vysielajú vo Full HD kvalite - Jednotka HD, Dvojka HD, RTVS24 HD, RTVS Sport, TV Lux HD, ČT1 HD, ČT2 HD, JOJ24 HD,...

uctik
3. aug 2024

@fido69 Ty vieš 😅, ale stále nejako nechápem, dávaš mi tu HD stanice, a trvdis že sú Full HD.

fido69
3. aug 2024

@uctik Ja netvrdím. Ja viem. 😉

uctik
5. aug 2024

@fido69 No zo zaujímavostí som skúšal pri koľkých mbps minimálne vieš pohodlne sledovať internetovú tv, skúšal som to na antiku a skylinku.

Vyšlo mi že 3 mbps je také minimum na normálne sledovanie, ideálne je mať aspoň 5mbps a viac download.

Mimochodom upload je v tomto a vo väčšine prípadov skoro nepodstatný, keďže mi tam bežalo okolo nejakých 100 kbps. ( Pri väčšine bežných veci - sledovanie YouTube, Google, netflix, instagram.... Je podstatný download )

Z toho mi vyplýva to, že aj keby nemáš dobrý internet, po rozdelení rýchlosti pre TV a pre Lan, napr. Ak máš možnosť len 4G internet na doma od Orange/ O2, čiže máš - 15mbps download a 2 mbps upload, sa vieš dostať na hodnoti :

12/1.8mbps- pre Lan
3/0.20 mbps- pre TV

Pri tomto rozdelení rýchlosti ti nebude sekať tv ani internet pre mobil, Pc .....

Jediný problém vidím v balíkoch dát, kde tých 200GB čo ponúkajú môžeš rýchle minút, preto 4G internet na doma beriem fakt ako krajne riešenie, a ak ani to nieje jedine starlink, ináč optika, wisp, dsl.

Viac na - www.porovnavacinternetu.sk 😀

fido69
5. aug 2024

@uctik napísal "Ty vieš 😅, ale stále nejako nechápem, dávaš mi tu HD stanice, a trvdis že sú Full HD."

Sú to Full HD stanice. Nechápem načo splietaš tie litánie o internete.