Skúsenosti s objednávaním zo stránky finlando.sk

monika185243
21. apr 2022

Zdravím, neobjednávali ste náhodou niečo z tejto stránky?
https://finlando.sk/?gclid=Cj0KCQjwgYSTBhDKARIs...

mirkasmile
21. apr 2022

@monika185243 nah 😀 je to len sprostredkovateľ, a podľa tých fotiek, tipujem niečo ako Bonky a podobne, že buď ti tovar príde alebo nie.
Tipujem,že možnosť dobierky nie je.
Pozri si aj obchodné podmienky...

monika185243
autor
21. apr 2022

@mirkasmile ďakujem skúsim ešte kuknúť, mne to tiež príde niečo také podobné. Svokra chcela odtiaľ šaty tak preto sa pýtam. Ja som už radšej opatrná na takéto stránky...

mirkasmile
21. apr 2022

@monika185243 to radšej pozriet overené stránky HM, Mohito atď.
Hento máš ešte aj sprostredkovatela z Dubaja 🙈

sisska29
6. jún 2022

Nikdy viac odtial nič neobjednám 🤦‍♂️ na šaty čakam 3 mesiac,už som bola aj na akcii na ktorú som ich potrebovala🙄 takže som musela kupiť ine🤷‍♀️ hlavne že písali pod šatami 5ks skladom...som myslela ze ich majú akože tu niekde na sklade a nie v Číne 🙏 och už budem opatrnejšia 🙈

martux123
11. júl 2022

Dobrý.objednavala som ,poslala som peniaze.odvtedy prešlo skoro 60 dní a tovar nikde. Odpovedali že oni s tým nemajú nič peniaze poslali dodávateľovi. Už nikdy viac. K.peniazom sa nedostanete.

roberto68
17. júl 2022

Odporúčam vyvarovať sa tomuto obchodníkovi a nič neobjednávať z uvedenej stránky. Sú to len sprostredkovatelia a pri probléme s tovarom nič nevyriešia. Na objednaný tovar som čakal vyše 2 mesiace, keď prišiel bolo potrebné doplatiť k pôvodnej cene navyše ešte clo (o tomto na stránke neinformujú) a nakoniec tovar bol v inom farebnom vyhotovení ako objednaný. Keď som to reklamoval, reklamáciu zamietli a odporučili to riešiť priamo s výrobcom / dodávateľom v CN. Až následne som zistil, že tovar ponúkajú ešte aj predražený...

moncici1241972
9. aug 2022

Neobjednával z tejto stránky finlando.ja som si objednala ešte v júni plavky,strašne sa mi páčili.ale to tam nenapísali,že oni to ešte objednavaju z Číny.uz prešlo vyše mesiaca a plavky nikde.nevies sa sním s kontaktovať,len emailom.a vždy sa vyhovárať,že môžu prísť aj o 365 dní.takze peniaze zhrabli a plavky som si musela inde kúpiť,aby som sa mohla ísť na strand.myslim si,že ani peniaze ani tovar už neuvidím.

lkozakova
12. aug 2022

Objednala som si sandále, prišli po 40 dňoch (hoci na stránke majú, že odosielajú každý deň), keďže tovar objednávajú z Číny. Keďže mi nesedela veľkosť - čínske čislovanie, remienky sa takmer nedali zapnúť, opätky pri chôdzi sa hýbali a zapáchali ako tovar z Číny, chcela som ich vrátiť. Vypísala som reklamačný list, priložila požadované fotografie tovaru aj kódov z obalu, 2 x mi to zamietli, na 3. krát povedali, že to budú riešiť. Vyrozumenie - oni robili čo mohli, ale dodávateľ neuznal reklamáciu. Môžem to vraj skúsiť poslať do Číny!!! Tak som im odpísala, že ja som to objednávala u nich a nie v Číne a nemienim platiť ďalšie poštovné.

robojuracka
15. aug 2022

Mňa práve okradli o 60 €. Na e-mail odpisuje nejaký automat, ktorý sa vyhovára dokola na zmluvu. Moju recenziu samozrejme neuverejnia na ich stránke. Všetkých by som chcel požiadať, aby si objednali určite tovar z inej stránky, ak nechcú byť okradnutý ako ja.

adina888
17. okt 2022

@monika185243
ja som si objednala ešte v auguste 11,dvoje šaty,samozrejme že ich ešte nemam pisali že na to maju 10-40dni,ked som im odpisala že už čakam 3mesiac tak mi dali vediet že to kludne može trvat aj rok,na vratenie penazí nereaguju,lebo tovar beha niekde po Azii,

monika6976
26. okt 2022

Dobrý deň. Som dalšia sklamaná a zrejme aj okradnutá zákazníčka z obch.stránky Finlandio.sk,objednala som si 5.10.22 tovar za 39eur a doteraz nič nemám,písala som im mail,aj správu na ich stránke, odozva nulová, navyše mám obavy kedže som platila plat.kartou, aby to v budúcnosti táto podvodná stránka nezneužila a nenabúrali sa mi do osob.údajov...najlepšie sa spojiť oklamaní zákazníci a do Reflexu ich dať, tam sa potom ľady pohnú a navyše budú mať zlú reklamu...bohvie aká sviňa úraduje na druhej strane a kde je vlastne objednaný tovar??

lienockafe
2. nov 2022

@monika6976 tovar vám príde ale za akú dobu nikto nevie. A ešte pri doručení budeme musieť uhradiť colné poplatky, nakoľko vám príde tovar priamo od predávajúceho čo je Čína.

anna911
21. nov 2022

Ahojte a nestálo by to za to napísať sťažnosť spoločne na ŠOI v SR a ČR? Mňa sa to tiež týka, rovnaká skúsenosť ako vy.

kety75
25. nov 2022

Nikdy viac! To radšej priamo cez Aliexpres, tam mi napríklad vrátili peniaze hneď, keď bol nejaký problém s tovarom, keď prišiel iný ako mal. Táto stránka je podvod. prišla som "len" o 6 eur, ale aj tak.

lienockafe
25. nov 2022

@kety75 Presne tak, keby som to vedela, objednám si to priamo cez aliexpres. Priamo s predajcom sú oveľa menšie problémy ako s touto bandou. Nespravíme s tým nič, keďže to majú v obchodných podmienkach.

ivana1709
30. nov 2022

Vôbec neodporúčam.... od septembra mi chodí balík a stále nič. Oslava už bola, darček som musela kúpiť druhý. Kontaktovala som aj Finlando a stále tá istá odpoveď, že oni sú len sprostredkovateľ a podobne. Keď som si pýtala kontakt priamo na predajcu, žiadna odpoveď.

kiveta80
6. dec 2022

Odtial nikdy, nič neobjednajte!!! Už čakáme viac ako 40 dni - pracovné - a ani tovar, ani peniaze naspäť sme nedostali. Museli sme to vopred zaplatiť, na sklade mali 5 kusov, a ked sme objednali, písali hned odpoveď že tovar je zabalená a je na ceste k Vám. Sú to klamári

chevalier
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaseb31
12. dec 2022

ahojte došiel Vám tovar z Finlanda?ja som objednavala dňa 28.11.2022 tovar za 79 € a stále nič. Opakuje sa ich mail, že tovar na ceste ...nemajú žiaden tel. kontakt?

lienockafe
12. dec 2022

@evaseb31 áno tovar príde. Trvá to dlhšie, nakoľko ide z Číny. Odpisujú na mail iba naučené formulky, telefón nemaju. Objednávka sa už nedá zrusit. Mne prišiel tovar po 3 mesiacoch a ešte som musela uhrádzať colné poplatky.

evaseb31
13. dec 2022

@lienockafe ako čítam tu na stránke, viacerým ani tovar neprišiel. ja som objednala psíkovi oblečenia a bude ich nosiť na jar - zimné :(... aspoň nech to príde keď som toľko peňazí zato zaplatila :( veľa ste musela colné zaplatiť?.. Ďakujem Vám za info

adussa87
13. dec 2022

Ja som objednávala 10.11 a stále nič. Pisem im tam každý týždeň že kde je balík a ony stále 5-40 dní ale 95%balikov príde do 14dni. Juj strašne som nasrata pretože som objednala odtiaľ deťom tenisky za 80e.

adussa87
13. dec 2022

@evaseb31 ak by niekto zohnal tel. Kontakt tak pridajte rovno sem. Ja som ho tiež nikde nenasla

evaseb31
13. dec 2022

@adussa87 ja som tiež nasrata to iste za 79,30 €...dňa 28.11.skoda že človek skôr nepozrie recenzie a tak objednáva. Ja trúbka opačne, najprv objednala a potom kukla. :( Prípadne keby sme sa viaceré spojili a nahlásili na ŠOI.

adussa87
13. dec 2022

@evaseb31 ja som teraz pátrala po nich. Podľa čísla ico, dic

lienockafe
13. dec 2022

@evaseb31 ja som nemala vysokú hodnotu tovaru, tak som pošte platila ten najnižší poplatok 2€.

lienockafe
13. dec 2022

@evaseb31 vy pri hodnote 80€, ak to nebude preclene pri vstupe do Eú, budete musieť zaplatit DPH 20% + poplatok, za preclenie. Ale môže sa stať že to bude preclene niekde v Eú a vám to príde bez dodatočných poplatkov.

adussa87
13. dec 2022

@evaseb31 a dokonca v podmienkach majú uvedené aj mail na obchodnú inšpekciu tak aj tam som písala.

evaseb31
15. dec 2022

@adussa87 ja som tiež hľadala kontakt na inšpekciu že im napísem,odošlem komunikáciu aj výpis o zaplatení tovaru, ktorého sa žiaľ asi nedočkám, teda môj psík . trebalo by tam hromadne napísať na inšpekciu a podať na nich sťažnosť.