Skúsenosti s fashy.sk

petkohrasko
23. okt 2022

Dobrý deň. Má , prosím, niekto z vás skúsenosti s nákupom na stránke fashy.sk? Ďakujem za odpovede.

maranco
23. okt 2022

Doména vznikla 24.2.2022, bude to len preposielateľ tovaru z Číny.
Dodacia lehota sa pohybuje od 10 do 40 pracovných dní.
Predávajúci si vyhradzuje právo predĺžiť dodaciu lehotu až na 365 dní v ojedinelých prípadoch....sviatok v Ázii
Prevádzkovateľom platformy je spoločnosť Portal LLC, registrační číslo/číslo licence: 996224, se sídlem 2902 Marina Plaza, Dubai Marina, Dubai, Level 27-29, P.O. Box 112229, Spojené Arabské Emiráty (ďalej len “prevádzkovateľ”).

petkohrasko
autor
24. okt 2022

@maranco ďakujem

raduz06
26. okt 2022

Já tedy určitě nedoporučuji...přesně jak, jak píše uživatel výše! Nepodívala jsem se na podmínky, podlehla nátlaku syna, že chce penál a už dva měsíce na něj čekám a nevím, jestli dojde :(

rastyp
16. nov 2022

@maranco otras, nič neobjednavat!!!! Ja som mal objednané botasky pre dcérku a vôbec neprišli za pol roka, a asi 4 mesiace som s nimi vypisoval mailu, lebo ani telefón na nich nieje a až po pol roku mi horko ťažko vrátili peniaze s obrovskou neochotou... otras!!!!

luciastasikova
17. dec 2022

@rastyp prosim Vas a co ste im napisali aby Vam vratili peniaze.Ja uz 2 mesiace cakam a nic na veci.
Nikdy viac!!!!

rastyp
18. dec 2022

@luciastasikova a čo vám neprišlo? Jak myslíte stránku fashy.sk . Ja som zákal na peniaze pomaly pol roka , kopec mailov a vkusne dookola to isté, že je na ceste a podobne... Potom mi poslali nejaký reklamačný formulár a tam som dával číslo účtu a potom došlo, strašne dlho to trvalo

darinkal
19. dec 2022

@rastyp ja som objednala v piatok bundu synovi. Majú tam napísané že odosielajú každý pracovný deň. Nikde som ale nenašla žiadne fóra ze je to klamný eshop. Majú to urobené seriózne. Jedine čo som našla iba tu. Nikde inde ze by boli sťažnosti. Ak je to tak prečo toho nie je viac na internete. No ma to byt darček pod stromček a teraz som sa celkom vystrašila.

darinkal
19. dec 2022

@darinkal majú napísané expresne odoslanie

maranco
19. dec 2022

@darinkal
* Majú tam napísané že odosielajú každý pracovný deň. *
* majú napísané expresne odoslanie *
Všimni si slovo ODOSLANIE a nie doručenie.
Expresné odoslanie do 24 hodín znamená, že na druhý deň po objednávke odnesie balíček na poštu.
Firma je z Dubaja, Spojené Arabské Emiráty, tovar posiela z Číny.
Ak si zaplatia len najlacnejšie poštovné, tak to ide loďou/vlakom a nie letecky.

Pozri si obchodné podmienky a stránku doprava.
2.13. Štandardný čas na odoslanie objednávky je 3-25 pracovných dní. V 99 % prípadov je objednávka ODOSLANÁ zákazníkovi zo skladu predajcu do 3 dní.

Dodacia lehota od odoslania tovaru zákazníkovi je zvyčajne v rozmedzí 5-40 pracovných dní. 95 % zásielok sa k zákazníkom dostane do 14 pracovných dní od odoslania.

Predávajúci si vyhradzuje právo predĺžiť dodaciu lehotu až na 180 dní v ojedinelých prípadoch maximálne o 0,3 % (objednávky ako napríklad akútny a neočakávaný logistický problém, sviatok v Ázii

O pár týždňov napíš kedy ti to prišlo a kedy si objednala.

zuzanka1307
19. dec 2022

@rastyp dobry den
mam rovnaky problem
a pochopila som ze tovar nepride 🤦🏼‍♀️ ako sa vam podarilo dostat peniaze spat? dakujem za odpoved

darinkal
19. dec 2022

@zuzanka1307 vy koľko čakáte ? Ako je možné zr stránka funguje rok a nikto ju nerieši ak okrádajú ľudí
….

maranco
19. dec 2022

@darinkal už ti prešlo 40 pracovných dní (to je cca 2 mesiace) od odoslania zásielky?

darinkal
19. dec 2022

@maranco ja som objednala v piatok synovi bundu za 107€ mali napísané že odosielajú do 24 hodín. Dnes som im napísala že kde je zásielka že sa nepohla … oni mi odpísali to čo vy. Tak som im napisala nech mi vrátia platbu že zavádzajú ked majú napísané ze odosielajú expresne ze je to darček pod stromček.

darinkal
19. dec 2022

@maranco ako sa dostanem k peniazom ?

maranco
19. dec 2022

@darinkal tieto termíny čo som písal majú uvedené v obchodných podmienkach, takže nič neporušili a majú ešte čas. Pri nákupe ste potvrdili:
"Vyhlasujem, že ... súhlasím s obchodnými podmienkami"

Preto si na prvý nákup v cudzom obchode pozriem obchodné podmienky, dopravu a platbu, adresu kde sídlia a kontakty, vyhľadám recenzie a až potom nakupujem.

Napíšte im, že odstupujete od zmluvy a žiadate vrátiť peniaze, na to máte nárok do 14 dní od uzavretia obchodu.
Skúste napísať aj prevádzkovateľovi v Dubaji. Platili ste kartou, alebo prevodom na účet? Ak kartou môžete dať za poplatok reklamáciu v banke, že vám nedodali tovar/ste odstúpili od zmluvy.
Ale pozerám že tam platba kartou "funguje" tak že priamo im odovzdáte údaje o platobnej karte, takže teoreticky ju môžu zneužiť/predať iným a potom nakupovať z vášho účtu.

darinkal
19. dec 2022

@maranco prevod na účet.

darinkal
19. dec 2022

@darinkal tu majú Praha. Nie Dubaj

darinkal
19. dec 2022

@maranco tu majú Praha. A tam vedľa odosielajú expresne. Takže zavádzajú a klamu.

maranco
19. dec 2022

Napíš im, že odstupuješ od zmluvy a nech ti vrátia peniaze na účet.

luciastasikova
19. dec 2022

@maranco Ja somim pisala ze odstupujem od zmluvy a stale dookola to iste.
Ze tovar je na ceste od 28.10.2022

darinkal
19. dec 2022

@maranco napísala som im
To. A toto mi odpísali ….takže toto bude na dlhé trate. No asi ma šľak trafí. Ja len nechápem že toto nikto nerieši. A nikde nie je nic o ich praktikách

luciastasikova
19. dec 2022

@darinkal an mne to iste

darinkal
19. dec 2022

@maranco oni to aj tak neobjednali …. Nejaký ľudia pod toto spoločnosťou žijú s týchto peňazí. Poslala som im 107€ a oni ch už použili na svoj pôžitok a keď sa um bude chcuet bundu objednajú …. Pretože objednávam z AliExpress trvá um to cca 3 týždne. A ut je tam aj možnosť príplatku poštovného a dodajú to do 15 dni. Takte toto čakanie 2 mesiace a viac alebo že to nepríde je tým že oni peniaze používajú pre svoj pôžitok a neobjednávajú to hneď. Mám strašne nervy. Tu bundu som v konečnom dôsledku našla za 50€.na Alí. Takte si pekne prihodili. Kde sa to dá nahlasovať a riešiť takéto stránky. A že im nikto nic nemôže.

luciastasikova
19. dec 2022

@rastyp objednavala som saty,cakam od 26.10

luciastasikova
19. dec 2022

@darinkal pridam sa k Vam,treba to zverejnit

luciastasikova
19. dec 2022

@maranco uz sa stalo,stale sa vyhovaraju

maranco
19. dec 2022

@darinkal teraz som našiel, že v podmienkach majú aj to, že sa vzdávaš lehoty na odstúpenie

4.2. Kupujúci žiada Prevádzkovateľa o okamžité začatie sprostredkovania pred uplynutím 14-dňovej lehoty na odstúpenie od zmluvy. Prevádzkovateľ týmto informuje kupujúceho, že v tomto prípade nemá právo odstúpiť od zmluvy.

Treba potom napísať do https://www.coi.cz/ či tieto obchodné podmienky sú v súlade s platnou legislatívou a naozaj nemôžeš odstúpiť od zmluvy a ako máš postupovať keď chceš vrátiť peniaze za tovar ktorý ti neprišiel.

U nás SK zákon odstúpenie od zmluvy urobenej na diaľku neumožňuje iba v týchto prípadoch:
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2...

maranco
19. dec 2022

Na tej adrese v bytovke sídlia tisícky firiem https://sk.mapy.cz/s/gunejulupo

objekt Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1
Firmy v objektu 7726 firem
Živnosti v objektu 737 živností
Osoby v objektu 254 osoby z OR

https://regiony.kurzy.cz/praha/rybna/716-24/fir...
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/v-jednom-dome...

maranco
19. dec 2022

Konateľ firmy je
David Pavlišta, Žižkova 2281, 51101 Turnov, Česká republika
https://sk.mapy.cz/s/gogehevope
Vlastníkom bytovky je mesto Turnov

darinkal
19. dec 2022

@maranco môže to byt kľudne nejaký biely kôň …