Relácia Extrémni lakomci

14. máj 2021

Baby dnes som videla reláciu extrémni lakomci. Mala som kamarátku, ktorá by tam kľudne mohla účinkovať. Vzdy sa nechávala pozývať, brala nám cigarety, už sa ani nepýtala či môže, ak sme boli napr. na káve a niekto sme si nedali cukor alebo med, hneď si ho brala domov. Do centu si všade nechala vydať. Dom mala preplnený vecami. Vtedy mala 28 rokov, čiže mladá baba. Čo hovoríte na takéto šetrenie? Poznáte aj vy takéto extrémy?

katkaseiner
14. máj 2021

za mna je to uz choroba... neviem ci by som si s takym clovekom rozumela... ako aj ja nemam problem niekoho pozvat na jedlo, zmrku, s niecim sa podelit ale clovek to nechce robit cely zivot..

henrietkatr
14. máj 2021

Joooj tiez som mala jednu taku kamaratku a uz sa presne kvoli tomuto nebavime, lebo raz som jej to povedala a nahnevala sa na mna za to.

0silvia0
14. máj 2021

Mna by zaujimalo, ako ta tvoja kamoska funguje teraz.

autor
14. máj 2021

@0silvia0 netuším, to boli dôvody prečo som s ňou prerušila úplne kontakt. Ale viem, že už je vydatá, no ako ziju, alebo aký je jej manžel , netusim

autor
14. máj 2021

@katkaseiner nechce a začne to liezť na nervy. Alebo mala parfémy, ktoré k niečomu dostala a tak si ich šetrila, že ani 10 rokov po záruke ich nepoužívala, len ich mala vystavené v kúpeľni

autor
14. máj 2021

Zabudla som dodať, že finančne na to odkázaná určite nebola

pribinak
14. máj 2021

Ja som videla niektoré časti tejto relácie a myslím že keby sa na tých ľudí pozrel psychiater tak by našiel určite 1-2 diagnózy, lebo to čo niektori predvádzali fakt nebolo v norme

Nikdy nezabudnem ako šla rodina a autom, našli prejdeneho zajaca a huraaa mame večeru. Boh vie či ten zajac nebol chorý a koľko ležal zdichnuty na ceste
Alebo vyhrabať jedlo zo smetiaku, dávať to jesť deťom, či dávať toaletak na prídel a keď sa minie, tak si utri rit novinami, ...

Byt skromný a šetrný je jedna vec, ale toto sú už diagnózy

sissy27
14. máj 2021

poznám, možno nie až taký extrém ako to čo chodí na tlc ale na mňa aj tak ťažko cez čiaru. Pritom obaja zarábajú veľmi slušne, nie sú odkázaní na to, aby napríklad prali iba raz za týždeň (lebo elektrina a voda, stačí veci vyvetrať a pod.), nemali chladničku (lebo elektrina, v zime využívajú balkón, v lete netuším), jedli potraviny po záruke, prípadne si "nazbierali v cudzej záhrade, veď tam nebol plot", jazdiť na 10r pneumatikách, lebo nové sú drahé a podobne... a doteraz netuším, čo robia s tými ušetrenými peniazmi...

evelien
14. máj 2021

ja som zazila jednoho, ktory ked mal platit v bare, tak sa tvaril, ako sa mu neda otvorit penazenka, strasne sa s nou mordoval, az ju strcil do vrecka, ze je pokazena 🙈

banderaska29
14. máj 2021

ahoj, áno poznám takých dobrotincov 😀 môj strýko je človek, čo si nechá pre euro prevŕtať koleno a druhým nedá nič. Bol ochotný pýtať dar pre syna k narodeninám/meninám/krstu aj týždeň vopred ale nikdy nikomu on sám dar nedal.. je to ešte aj ohovárač a celkovo ako človek nie je správny.

ivka225
14. máj 2021

Manžel rád spomína príbeh z vojny - boli spolu traja, on, ešte jeden a istý Ivan. Ivanova mama mu v balíkoch posielala kvantá jedla (pracovala v dedinskom obchode s potravinami). Okrem iného sójové tyčinky, určite ich poznáte, také valčeky asi 5 cm dlhé. Ivan sa nedelil a skrinku si zamykal. Raz prišli z nejakého náročného cvičenia, zničení, uzimení. Ten tretí sa opýtal Ivana, či by mu nedal jednu tyčinku. Ivan odomkol svoju skrinku, pozrel sa a povedal - nemôžem, už mám len pätnásť.

kofa77
14. máj 2021

aj ja poznam takeho cloveka, nebudem pisat podrobnosti, ale je to fakt hrozne. normalna diagnoza, ako napr. kleptomania a pod. akurat neviem, ci sa to da nejak vyliecit. je to inak mlady clovek, ale bez vztahu, ani neverim, ze v nejakom partnerstve niekedy bude. jedine, ze si najde rovnaky "druh"...

kittykat22
14. máj 2021

Mam takeho kamarata. Pricom ma majetky po tatkovi, a rozhodne nudzou netrpi. Ma dost penazi pretoze zije sa, a dodnes casto jedava u tatka ktory byva vedla v dome. A on je taky kolenovrt. Vtipne bolo, ako sa bol nechat strihat minuly rok. A hovoril mi. Kadernicke som ako sprepitne dal 10 korun (40 centov). A este dodal "Sa na mna usmievala, aka bola vdacna" 🤣🤣🤣 Mala som co robit aby som nevybuchla smiechom. Alebo spravoval airbnb byty a chodil sa do nich sprchovat a holit 😀 ked tam neboli hostia 😀 ked odisli tak vzdy vybielil chladnicky 😀 Je to velmi fajn clovek, ale skrblos ultra.

pribinak
14. máj 2021

@ivka225 no jaky zlatý 😖😖

autor
14. máj 2021

Ja si neviem predstaviť takto žiť. A väčšinou to robia ľudia, ktorí na to nie sú odkázaní 🙂

lenkakravcova
14. máj 2021

@pribinak No s tým prejdeným zajacom, to urobili akoby Bacillus anthracis (otrava: antraxom) neexistovala.. Možno raz vyhrajú nejakú Darwinovú cenu 🙂

pribinak
14. máj 2021

@lenkakravcova boli tam rôzni humusaci. Jedna vypchavala gauč či dajake podusky ostrihanymi vlasami (robila v kaderníctve), ini sa zas cela rodina kúpali v tej istej vode napustenej vo vani, normálne chlap si tam umyl vercajg a potom sa v tej istej vode kúpala žena a po nej deti, alebo že doma muž zene trhal zub, lebo nechcela platiť zubára, .... mne už toto všetko nepríde že šetrenie peniazmi, ale proste nejaká diagnoza, veď toto nie je že ušetrím nejaké peniaze, ale hazardujem zo zdravím

0silvia0
14. máj 2021

@pribinak takto to fungovalo kedysi aj v nasich lokalitach, len opacne, ked este nebola voda v domoch. Najprv sa vykupali deti, potom zena a chlap s vercajgom az nakoniec😂

liusa82
14. máj 2021

Ja som si myslela že to su len výmysli že takí ludia naozaj ani neexistujú a že to ide všetko len podla nejakého vymysleného scénára tie relácie. Ale ako tak pozerám tak nie😀 to s tou peňaženkou že nemohol otvoriť to som sa teda dobre zasmiala😀

autor
14. máj 2021

@liusa82 pre mňa bola už extrém tá kamoška a nie ešte toto. Napríklad v reštike si dala iba obyčajnú vodu, lebo nie je hladná. A potom nám ostatným odjedala a mala nervy,že jej tú vodu zaúčtovali 🙂 🙂 🙂

aylin80
14. máj 2021

Ja mám kamošku, ktorá mala bohatého otca - podnikateľa. Raz mi požičala 10 centov na autobus a na druhý deň mi to asi 100x pripomenula, že je ich mám vrátiť. A keď sme sa v bare skladali na pivo, tak na ňu to ževraj vyšlo o 5 centov viac, ako mala platiť, tak bola zase scéna 😄

pribinak
14. máj 2021

@0silvia0 však kedysi to rak fungovalo všade, ale mame už rok 2021, no dobre, tá relácia sa točila možno 2-3 roky dozadu

jaja20
14. máj 2021

Pre mňa bol v tejto relácii najväčší extrém,keď muž so ženou používali rovnaký kúsok zubnej nite 😖
Skoro som sa pogrcala 🤮

0silvia0
14. máj 2021

@pribinak sak chapem, ale aspon si mohli z minulosti odkukat tu logicku postupnost, ze chlap s vercajgom posledny do vane a nie prvy😰

pribinak
14. máj 2021

@0silvia0 😬😬😬

kiwi3
14. máj 2021

@0silvia0 tak zjavne tam isiel najprv ten najdolezitejsi. mozog celeho setrenia