Reklamácia smart hodiniek z Alzy - postup

veronikavaneska
20. feb 2021

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť ako postupovať? V decembri som si kúpila smart hodinky Xaomi z Alzy. Žiaľ hodinky na dotyk nereagujú.. tak som ich reklamovala po mesiaci mi ich vrátili nefunkčné, že vada sa neprejavila. Znovu som reklamovala s video dokumentáciou o nefunkčnosti. Opäť mi boli vrátené ako vada sa neprejavila ... Opäť chcú hodinky poslať do servisu s priložením videá.... Chcela by som ich vrátiť a vrátiť peniaze... Ako mám postupovať? Mám nárok na vrátenie peňazí? Žial hodinky keď nereagujú na dotyk sú teda uplne nefunkčné nedajú sa používať. A ani po dvoch reklamáciach ich neopravili....
Stáli 100€
Ďakujem za rady

bloger
20. feb 2021

@veronikavaneska samozrejme pozrela si si aj obchodné podmienky? Pokiaľ sú nefunkčné a je to evidentne ich chyba tak ti peniaze musia vrátiť podľa toho ako si zaplatila môžeš odstúpiť od zmluvy a žiadať vrátenie peňazí alebo ti mali poslať iné ale funkčné

veronikavaneska
autor
20. feb 2021

@bloger a ako postupovať? Na základe akého paragrafu sa odvolať... Oni proste nechápu, že tie hodinky nefungujú stále ich pošlú ako opravené ale stále nefungujú.. stále chcú video o nefunkčnosti a znovu poslať na reklamáciu ale to už bolo urobené a stále sú nefunkčné.... Nevieme sa s nimi dohadat... V obchodných podmienkach som takýto prípad nenašla len odstúpenie do 14dni...

luccija
20. feb 2021

@veronikavaneska čo viem, keď sme reklamovali drahšiu vec tvrdili, že môžu ich opraviť 3x až potom vrátiť peniaze.Nic si z toho nerob reklamovala som ryzovar im išiel mne nie, tiež už 2x reklmujem

alana1
20. feb 2021

@veronikavaneska ak prekrocia dlzku reklamacneho konania- ked si dobre pamatam 30 dni mozes poziadat o odstupenie od kupnej zmluvy a vratenie penazi...ja som tak reklamovala detsku video pestunku za 120 eur po roku pouzivania a odsledovala som si presne ten cas a hned na dalsi den som im pisala ze odstupujem od zmluvy za nedodrzanie casu reklamacie a ziadam vratenie penazi...a bez problemov to uznali. skus si prestudovat na nete, lebo neviem ci si dobre pamatam ten cas

veronikavaneska
autor
20. feb 2021

Áno to viem po 30 dňoch sa dá ale oni to vždy stihnú vrrr. Tak asi pošlem ešte raz a ak to príde nefunkčné tak už môžem požiadať o odstúpenie od zmluvy??? Lebo oni to majú stále vedené že závada sa neprejavila a hodinky fungujú.... A pritom vooobec nereagujú...

alana1
20. feb 2021

@veronikavaneska neviem, mozno sa uz trosku povyhrazat SOIkou. aj toto mi raz pomohlo vyriesit reklamaciu

simca06022011
20. feb 2021

No, Alza je banda.. ale presny postup mas tu: https://www.soi.sk/sk/informacie-pre-verejnost/...

bloger
20. feb 2021

@veronikavaneska zákon o ochrane spotrebiteľa presne ako ti píšu baby vyššie skús si to naštudovať musia ti vyhovieť SOIka ťa chráni musia dodržiavať zákon

veronikavaneska
autor
20. feb 2021

Ďakujem vám. Napísala som im pre opakujúcu vadu chcem odstúpiť od zmluvy....od kúpy nefungujú hodinky ani po dvoch opravách.... Tak uvidím čo odpisu...

ninkamamka
20. feb 2021

no pokial ale sa u nich vada neprejavila tak zial nepochodis ani u soi, musela by si mat 3x servisny protokol o tom co skutocne opravili, nerata sa ze sa chyba neprejavila. momentalne kvoli pandemickej situacii sa mozu lehoty na riesenie reklamaci predlzit, je na to aj vyhlaska SOI 🤷🏽‍♀️ treba zistit cez aky servis opravuju Xiaomi a skusit ich kontaktovat priamo.

simca06022011
20. feb 2021

@ninkamamka ja si myslim, ze pochodi, pretoze do 1 roka mozu zamietnut reklamaciu iba s odbornym posudkom, neviem ci take nieco jej dali (chyba sa neprejavila, je vlastne zamietnutie, ci? neviem..) . Inak ju musia vyriest, opakovane reklamuje to iste... nahra video a nejde to. Keby boli v alze "ok", a ona robi nieco zle, ze u nej sa vada prejavi, tak by jej mali napisat ze co... inak je to vadny kus. To by som mohla aj ja napisat zakaznikovi, ze viete co, vada sa neprejavila, a vlastne aj hocijaky iny predajca by to mohol veselo pouzivat, tuto "formulku". Ale zase, SOi ak pojde na kontrolu, tak aj tak, to nemusi viest k rieseniu a kontrolu mozu urobit aj o pol roka, rok,.. hocikedy... nie hned...

@veronikavaneska no ale ak aj nechces podnet pisat na soi, tak u nich sa mozes informovat ako presne postupovat, email maju 🙂 mozno ti napisu co a ako 🙂

veronikavaneska
autor
21. feb 2021

Ďakujem 😉 uvidím čo odpisu.