Problémy s komunikáciou s booking.com

adka2112
4. aug 2020

Dobrý deň,

máme problémy s vrátením zálohy, ktorú sme uhradili za apartmán. Viackrát sme kontaktovali ubytovateľa, ale stále sa len vyhovára. Kontaktovali sme aj stránku booking.com, ale ani písomná komunikácia s nimi nie je nič moc. Našli sme len možnosť cez live chat, ale ani to k ničomu nevedie. Mali ste niekto taký problém? Ako ste to riešili? Neviete niekto tel. čislo, kde by sa dalo priamo s niekým kompetentným na booking-u hovoriť alebo priamo ísť do nejakej ich kancelárie ? Ďakujem za pomoc.

matus7030
4. aug 2020

@adka2112 nám nevrátili zálohu ešte z apríla! A to sa vtedy pobyt musel zrušiť kvôli covidu, nie kvôli nám. Už som sa tým zmierila☹

ivkazba
4. aug 2020

Česká infolinka slúžiaca aj pre SR +420 239 018 307
Potrebuješ číslo rezervácie a PIN kód rezervácie (budeš to zadávať do mobilu na spojenie s operátorom). Pozor, to spojenie môže trvať aj cez 10 minút, kým ťa spojí s operátorom, kvôli vyťaženosti, takže s tým treba počítať.

adka2112
autor
4. aug 2020

@ivkazba Ďakujem, skúsim.

ivkazba
4. aug 2020

@adka2112 ešte ma napadlo, keď to bude pýtať tie čísla rezevácie a pin, automat hovorí že zadajte číslo a stlačte krížik. Krížik znamená mriežka. 😉

stanzi
4. aug 2020

A si si ista ze mas narok na vratenie zalohy? Ja som booking prave vcera kontaktovala cez live chat a teda nemozem sa stazovat, problem bol promptne vyrieseny k nasej spokojnosti...

adka2112
autor
4. aug 2020

@stanzi som, si ista, oni tvrdia, ze ubytovatel peniaze poslal, my sme nic nedostali a viac sa neda na chat pisat. Ukoncili komunikaciu.

adka2112
autor
4. aug 2020

@ivkazba cakala som 15 min. a zatial sa nepodarilo spojit, skusim neskor

aknaj
4. aug 2020

@adka2112
ja som s nimi riešila problém minulý rok
platba do Čiech, fixná suma bola dohodnutá v EUR, presnú sumu si mali stiahnuť z karty, no strhli si o 25,- € viac, lebo "kurzový rozdiel"
mesiac som sa s nimi naťahovala
Booking sa vyhováral na ubytovateľa, že to máme riešiť s ním a ubytovateľ tvrdil, že oni si strhli presne, lenže v CZK
potom som spomenula obchodnú inšpekciu a zrazu sa mi peniaze vrátili, nie síce presná suma, ale aspoň niečo

simulienka255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adka2112
autor
4. aug 2020

@aknaj Tu obchodnu ispekciu si spomenula booking-u?

adka2112
autor
4. aug 2020

@matus7030 u mna je to dost vysoka suma, ak to nepojde cez booking, budem to musiet riesit cez pravnika

aknaj
4. aug 2020

@adka2112 áno, Bookingu
ja som bola vtedy dosť napálená, nielen kvôli tej sume, to nebolo tak vysoké, ale išlo mi o princíp, ako potom môžem do budúcna niečo objednať, keď si zjednám cenu a oni si strhnú niečo iné, celkovo nechápem, ako to bolo možné

terezia1477
4. aug 2020

@adka2112 a o aku sumu ide?

liz_lemon
4. aug 2020

@adka2112 skus to este riesit cez banku, ak si platila kartou, doloz celu komunikaciu s booking aj s ubytovatelom, a je mozne, ze ti pomozu

adka2112
autor
4. aug 2020

@aknaj A spominas si ako s bookingom komunikovala? My sme skusali ten chat, ale oni si odpisali, v tom zmysle, ze je to vybavene a koniec. Este skusame ten telefon, snad zajtra budem mat cas, cakat pri telefone dlhsie ako 20 min.

bluka2
4. aug 2020

S bookingom som sa raz dotahovala otrasne potom, čo ma jeden hotel obtiahol o peniaze. Milión mailov a telefonátov. Raz mi na telefóne povedali, že ich určite dostanem späť, lebo viacero ľudí malo ten istý problém. Nakoniec mi ponúkli 25€ 🤣 ešte som sa potom dotahovala o tom, aby uverejnili môj negatívny review. Zaujímavé, že pozitívne sú hneď uverejnené, ale toto bol strašný problém.

bluka2
4. aug 2020

V živote by som sa uz nepúšťala do tohto nekonečneho psycha s výsledkom 25€, radšej rovno zabudla na tie peniaze

bluka2
4. aug 2020

Zober si 30 minút na každý telefonát s tým, že čo sa povie aj tak sa najskôr nestane...10x... To si tie peniaze skôr zarobis inde, fakt

bluka2
4. aug 2020

Ale tak ti dám radu, jedine písomná komunikácia. Na call centre ti povedia hocičo v štýle bla bla

matus7030
4. aug 2020

@adka2112 u mňa 480€

adka2112
autor
5. aug 2020

@ivkazba Ďakujem za pomoc, peniaze dnes vratili.

skorpionica
23. feb 2022

@ivkazba ahoj, ja mam problem, ze niekto zadal moju adresu a o 23:30 mi chodia zvonit turisti. Mam dve decka, krpatu vzdy zobudia a mna tiez. Pisala som uz 3 staznosti a nic, skusala som volat na ine cislo ako pises ty ale tam po mne automat chcel cislo rezervacie alebo pin, ja vsak nic take nenam. Viem sa spojit s operatorom aj bez toho? Vdaka. Lebo uz som zufala

mimka1402
24. feb 2022

@skorpionica Polícia toto nevie vyriešiť? Obrátila by som sa tam. Ani na email nik nereagoval?

skorpionica
24. feb 2022

@mimka1402 tri staznosti som pisala bookingu, aj priamo ubytovaniu, kedze pod ubytovanim je moznost kontaktovat priamo ubytovanie, aj ked teda bohuzial priamo email sa tam neuvadza. A nikto sa neozval. Neviem si predstavit ako inak by to policia riesila kedze booking tu nema ziadnu kancelariu 🤷‍♀️

mimka1402
24. feb 2022

@skorpionica Myslím, že skôr niekto zareaguje než na teba, neviem, skúsila by som.

bluered17
16. sep 2022

Prosím vás nemá tu niekto skúsenosť, že mu peniaze z účtu odišli ale rezervacia sa nepodarila? nemáme ani čislo rezervácie ani pin ani peniaze a teda ani ubytko, ktoré som bookovala vcera a malo byt na dve noci a teda vcera a dnes. To ubytko je na stranke obsadené v tomto termíne. Od vcera vecera to riesim, ale neuspesne. Peniaze mi realne odišli vcera vecer hned pri platení s kartou cez ich stranku :(

hadecka39
16. sep 2022

A neskúšala si sa skontaktovať priamo s ubytovaním? Veď cez google by sa to malo dať niekde zistiť, lebo ak platba prešla, ubytovanie by ste mali mať zarezervoavné

bluered17
16. sep 2022

Prišla mi odpoveď z booking.com, že neevidujú ziadnu rezervaciu a ze peniaze mi budu vrátene do 15 pracovných dní...tak už len dúfať, ubytko sme našli iné.

gabrielamodrykonik
3. apr 2023

@bluered17 prosim ta ako si sa s nimi spojila nakoniec? Mozes mi dat na nich kontakty? Lebo to ceske cislo a vyssie uvedeny email uz nefunguje. Dakujem.