Pridávanie fotiek po rozchode

17. feb 2022

Ahojte. Som 2 mesiace po rozchode a chcem sa Vás opýtať na Váš nazor na danú vec.
Veľmi ma trápi vždy keď si pridám nejakú fotku na sociálnu sieť.
Sú to normálne fotky z výletu s kamarátkou, alebo ďalšie z výletu (veľmi mi pomáhala po rozchode a bola som šťastná v tých dňoch a tak som pridala už aj týždeň po rozchode)
Miesto smutných statutov a citátov ako mnoho ľudí pridáva a trápi sa, tak ja si pridávam fotky.
Potom doma sa veľmi trápim a je mi smutno z toho keď nejakú fotku pridám.Neviem, že či som urobila dobre,pretože môj bývalý priateľ, ktorý nič nepridáva ich vidí a ja vyzerám ako by som bola za vodou.
Snažím sa proste v živote ísť ďalej,ale nechcem vyzerať, že som na neho zabudla.

janai1
17. feb 2022

Čo? 🤦‍♀️ Tvojmu ex je to tak hlboko ukradnuté a ty prestaň žiť v minulosti

pribinak
17. feb 2022

No tak žiadne fotky nepridávaj a hotovo.

mamina0078
17. feb 2022

Najprv sa odosovni od ex. Asi si podvedome cakala jeho reakciu na fotky ale nemusi reagovat. Aj moj ex pridava na insta fotky ja nemam tam ani jednu a necitim sa kvoli tomu blbo tak isto som po roschode s nim prestala pridavat stories ale nie je to nim. Nie kazdy ma za potrebu zdielat vsetko. Takze uzivaj si zivot pritomnost nie minulost.

autor
17. feb 2022

@mamina0078 Ďakujem za odpoveď,ale mne nejde o lajky. To ma vôbec netrápi, ani nič podobné. Len ide o môj pocit, že neviem ako je na tom on a proste sme po rozchode. Viem, že mám užívať prítomnosť. Jediná vec ktorá je je tá, že ho stále ľúbim a proste každý má svoj proces hojenia a ja neviem či robím dobre proste. Ale ďakujem

beronsche
17. feb 2022

nie, nerobis dobre.. uplne sa vykasli na pridavanie fotiek bez ohladu na rozchod, to ako na co je to dobre?
a tym ako sa byvaly citi sa netrap, je byvaly, skus zabudnut.

bambi186
17. feb 2022

Úplne Ťa chápem ako to myslíš, ja si myslím že ide život ďalej a ak sú to normálne fotky ako píšeš, z výletu tak to je len dobre, zrejme je to tvoje hobby-cestovanie, nerobíš nič zleé😊 určite sa ani on nevzdal hobby po rozchode

zanka777
17. feb 2022

Môj názor...
Jasné chod s kamoškami von na výlety hore dole a baví sa nemyslí na neho ale to hneď neznamená že to máš "vycapit"na sociálne siete fotky aby každý videl že ste boli..... Ja sa vždy a vždy držím hesla ... NAJKRAJŠIE OKAMIHY Z MÔJHO ŽIVOTA SA NIKDY NEDOSTALI A NEDOSTANU NA SOCIÁLNE SIETE... 😉🙏

elizabet173
17. feb 2022

neviem, či to pridávanie fotiek je pre teba tá pravá terapia, skôr sa v tom zbytočne máchaš. Ja síce nerozumiem na čo ľudia pridávajú foto z každého svojho kroku, ale uvedom si, že bývalému je úplne fuk, či tam niečo pridáš alebo nie, to len ty v kútiku duše dúfaš, že keď si ich pozrie, tak bude ľutovať, že sa s tebou rozišiel.
@zanka777 tiež som nikdy nedávala na sociálne siete žiadne foto, na čo? Rodine a priateľom ukážem, pošlem a na čo zverejňovať, kde som bola na výlete, dovolenke, čo som jedla a podobne. Nikdy som toto nechápala, ale v súvislosti s tým ma napadol jeden vtip, keď vypadol facebook, behalo pár ľudí s mobilmi v ruke po ulici a ukazovalo náhodným okoloidúcim foto v mobile, lebo mali absťák

alanko20
17. feb 2022

Sice nemam skusenost ale asi by som zacala tym, ze si byvaleho zmazem z listu priatelov.

autor
17. feb 2022

@elizabet173 Ahoj. Ďakujem za odpoveď. Aby som to upresnila, tak nepridávam foto z každého svojho kroku. Občas niečo pridám a sú to úplne normálne fotky. A nie, nechcem aby ľutoval, že sme sa rozišli. O to mi vôbec nejde. Mne ide o môj pocit len,že ma to trápi, pretože na jednej strane musím ísť ďalej, ale na druhej strane ma stále ten rozchod bolí a aj keď mi píšete, že jemu je to jedno ako to môžete vedieť?
Proste je to krátka doba a vravím každý sa s tým vysporiadava inakšie.
Preto moja otázka nebola o počte lajkov, alebo nejakému pokusu o to aby ma chcel späť.
My sme sa rozišli a obaja vieme, že to nebolo dobré medzi nami. Sme dvaja dospelí ľudia, len ja som viac tá emočná a tak premýšľam, že ako to vníma. To je všetko.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojanka
17. feb 2022

Ved nieje tvojou povinnostou davat na internet z kazdeho vyletu fotku 🙄 ved chod na vylet ked ti to pomaha a ked sa citis hlupo po zverejneni fotky tak ju nezverejnuj predsa. Ci to jedno bez druheho nejde ci ako? Neviem kde je problem.

lilitela
17. feb 2022

Tak tam napis pod tu fotku, ze "to bolo dnes super, paradny vylet, aj takto sa lieci srdce z rozchodu" - myslim ze je v tom zahrnuta aj "bolest" ale aj snaha ist dalej.

1natasa1
18. feb 2022

Veď ale keď ťa to trápi nepridávaj. Nerozumiem tomu. Aj tak si myslím, že tvojmu ex je to už jedno.

macekovam
18. feb 2022

tak si ho blokni a nikdy ta uz neuvidi

elizabet173
18. feb 2022

prečo by mu t nemalo byť jedno? Veď ak by mu to s tebou vyhovovalo, nebude sa rozchádzať. Mne je srdečne jedno či a aké foto si pridáva na sociálne siete môj ex, nesledujem ho, prečo by som mala. Nepridávam žiadne foto, nemám taký problém, ako ty, skús to, normálne sa bez toho dá žiť

elizabet173
18. feb 2022

@lilitela to by som sa cítila ako chudera, keby som také niečo pod tú fotografiu napísala, ináč on si ju vôbec nemusí pozrieť

lilitela
18. feb 2022

@elizabet173 Za svoje emocie sa nemusis hanbit, ani sa citit trapne.