Poraďte program na tvorbu videa z fotiek

blacki
17. júl 2024

Ahojte, prosím, poraďte mi nejaký free software na tvorbu videí z fotiek a hudby. Niečo, s čím máte skúsenosť, že funguje, je jednoduchý na ovládanie a free download.
ďakujem

mojemenonikto
17. júl 2024

Na tvorbu a úpravu videa je výborný software BlackMagic DaVinci Resolve: https://www.blackmagicdesign.com/products/davin...
V základnej, ale plne použiteľnej verzii je zdarma. Nie je však veľmi jednoduchý na ovládanie, určite budeš musieť venovať trochu času, kým si naň zvykneš. Ale výsledky potom stoja za to.

blacki
autor
17. júl 2024

@mojemenonikto ďakujem za reakciu. A poznáš aj nejaký jednoduchý pre začiatočníka? Jedná sa mi len videá z rodinných dovoleniek a pod., nič čo by sme niekam posúvali ďalej

neviditelnypes
17. júl 2024

Vo Windows 10/11 je editor Clipchamp - skus ci je nainstalovany, pripadne stiahnut zadarmo z Microsoft Store, mozno by to stacilo.

Dokonca je aj online bez instalovania na app.clipchamp.com po prihlaseni s Windows uctom, fiha. Osobne som neskusal v praxi.

mojemenonikto
17. júl 2024

@blacki No, osobne používam DaVinci, takže preto som ho spomenul. 😉 Osobnú skúsenosť s inými free softami nemám. Alebo aby som bol presnejší, moja osobná skúsenosť s tými lacnými programami nie je práve najlepšia, tak neviem či by som ich dokázal s kľudným svedomím odporučiť 😁 Patrí sem napríklad Pinnacle Studio, alebo Ashampoo Video Studio (či ako sa to volá 😀). Nepísanými kráľmi strihových programov sú určite Adobe Premiere a spominaný DaVinci Resolve. Niektorí ešte používajú Vegas Pro, alebo Final Cut (na Mac), ale tie nie sú zadarmo. Ešte by som možno odporučil Adobe Premiere Rush: https://www.adobe.com/sk/products/premiere-rush... Ale keďže nemám osobnú skúsenosť, neviem do akej miery je to použiteľné. Ak chceš úplne jednoduchý strih a máš napríklad GoPro kameru, alebo Insta360 tak obidvaja výrobcovia tiež ponúkajú jednoduchý SW na strih, ale zázraky by som tam nečakal 😁

blacki
autor
17. júl 2024

obom vám ďakujem, vyskúšam

hori
17. júl 2024

Shotcut