Poraďte eshop, kde predávajú ovocné stromy a kríky

gabika4
6. máj 2021

Ahojte, kde kupujete ovocné stromy a kríky okrem lumigreen, brest? Pripadne ak kamenna predajňa tak len PO a BJ a okolie. Potrebujem toho veľa, okrem úžitkových rastlín budem neskôr potrebovať rastliny na živý plot. Ďakujem za rady

zalka
6. máj 2021

@gabika4 prečo si vylúčila lumigreen? (som zvedavá, lebo ja som s nimi bola spokojná, pred týždnom mi došiel balíček a rastlinky boli k svetu, aspoň zatial nevykapali, a zdá sa mi, že sa prijali )

gabika4
autor
6. máj 2021

@zalka nevylúčila, ja len ze tieto 2 eshopy poznám, ale nemajú všetko, čo chcem, tak ci niekto nevie odporučiť nejaký ešte iný obchod... Samej mi prišiel balík tento týždeň z lumigreenu a v poriadku, len sa mi vidia drahí 🤨 takže si musím 2x rozmyslieť, čo kúpim, keďže mne toho treba strašne veľa 😃 mame obrovský pozemok a plánujem ovocný sad...

zalka
6. máj 2021

@gabika4 no pravda za pár rastliniek som dala vyše 80 eur, ale to bolo také skôr na skúšku, ja zase pôdopokryvné rastlinky naháňam a ešte asi pár budem potrebovať, ale aj iné eshopy sú dosť drahé, povedala by som že ešte aj drahšie ako lumigreen ..

eni01
6. máj 2021

Pozri plantex https://www.zahrada-plantex.sk/ vlani som u nich nakupila a nadherné stromy, všetky sa ujali

sashka22
7. máj 2021

@gabika4 dievča, hlavne si sa zobudila už neskoro. Také veci rieš vo februári, pripadne na jeseň už v septembri, aby si to po opade listov mala doma. Ja chápem, že každý by chcel najradšej sadiť keď vidí všade okolo pekne rastlinky, rozrastene, rozkvitnuté, ale toto už nieje vhodná doba na výsadbu volnokorennych drevín. Za kontajnerovane zaplatíš 3x toľko.

gabika4
autor
8. máj 2021

@sashka22 o volnokorenne nemám záujem... Kde žijem mame ešte aj teraz mrazy, neviem kde by som to skladovala, keby som ich vo februári kupovala... nemám bohužiaľ žiadny domček, garáž ani nič podobné kde by som tak dlho skladovala rastliny... Nakupujem teraz keďže až teraz povolili u nás mrazy, aby sme mohli vyrovnať pozemok a dat ho dokopy... Nerobím z toho tragédiu, nemám problém si priplatiť ak rastlina za to stojí, ale každého poteší lacnejší kúsok... Budem rada ak sa mi podarí ešte teraz niečo zasadiť, ak nie, tak si to nechám na jeseň, hoci mi to veľmi nevyhovuje, keďže v septembri mam termín.. Zatiaľ sadim rôzne ovocne kriky a drobné ovocie, stromy si asi nechám na tu jesen...

malva123
8. máj 2021

@gabika4 starkl caslav