Peňaženka zdravia

13. aug 2020

Ahojte, volali aj vam, ze aby ste si dali do mobilu aplikaciu penazenka zdravia?
A o benefitoch 800,-eur pre poistencov vsžp?
Je to výhoda alebo nie?

anicka182
13. aug 2020

Vyhoda to je vtedy ak budes mat dostatok ľudí do tej ich skupinky, musite byt minimalne styria ludia v skupine. Co je podla mna dost hovadina kedze su aj trojclenne rodiny ktore tym padom nebudu mat nárok na preplacanie napr.zubara.

henka80
13. aug 2020

Urcite je to vyhoda. Oplati sa to, staci skupinka 4 ludi ,co budu zdielat jeden rozpocet,vtedy dostanu dokopy 400e - ako benefit pri preplateni nejakych doplatkov ako u zubara na buduci rok. A co viem, ziadna poistovna neumozni medzi clenmi si darovat 50 Eur navzajom, ked 1 clen nevyuzije tolko pri doplatkoch. ..Nic za to nedas, jednoducho staci mobilna aplikacia a potom v bud.roku pytat si blocky napr.u toho zubara(4krat po 30 Eur, nie naraz 120e, a cez appku jednoducho odfoteny blocek by mali preplatit na IBAN.A clenom nemusi byt len rodina,hocikto. Ja dam napr. starku ,lebo tiez nemam niekoho do 4, a starkej mozem apku zaktivovat ja cez iny e-mail. Apku uz mam,je vyhodna, mam tam aj preukaz poistenca🙂

anicka182
13. aug 2020

@henka80 no kedze sa preplatky vyplacaju na jeden ucet nedala by som si do skupiny hocikoho ale teda len rodinu, my sme velka rodina ale vo vszp sme len traja cize premna je ta appka nevyuzitelna, leda co ma nasrali ze nemozem to vyuzit kedze nas nieje dost, taka dovera to nema obmedzene poctom osob.

miskooo1987
13. aug 2020

Klasická marketingová akcia... proste potrebuju udržať ľudí a zohnať nových, keďže sa blíži 30.9. Ako všetky podobne veci, je výhodnejšia pre poisťovňu než v reale pre teba🙂

autor
13. aug 2020

@miskooo1987 mudro👍

sonka_miro
13. aug 2020

@anicka182 nemusi to byt len jedna rodina, mozu tam byt stary rodicia, a vraj nemusi byt ani blizka rodina. A kazdy clen vie presunut 50€ pre ineho clena ktory to potrebuje.

selest
14. aug 2020

Na jednej strane trosku blbe ze musia byt minimalne 4 clenovia ale zas si tam mozes pridat hocikoho, nemusi byt z rodiny. A ak niekto v skupine cely rok nemina na lekarov tak moze zas presunut tych 50 eur na niekoho kto to potrebuje a to je fajn. Beriem to tak ze doteraz nebolo nic tak aspon nieco.

sonka_miro
14. aug 2020

@selest suhlasim, ja osobne uz mam 8 clennu skupinu , a ked sa to uz bude dat vyuzit tak chceme vsetci presunut sestre nakolko ma vaznu diagnozu a mesacny doplatok na lieky ma 550€, takto ziska so svojou 100kou dokopy 450€ raz rocne tak aspon nieco, ked sa da treba vyuzit a pomoct si ako sa len da.

wanda88
16. aug 2020

@anicka182 štyria členovia rodiny predstavu tradičnú rodinu, ak ju nemáš, pridaj si babku alebo niekoho blízkeho. Veď je to úžasné, že sa konečne aj v štátnej začala popdporovat spolupatričnosť.

wanda88
16. aug 2020

@miskooo1987 My sme v štátnej celá rodina a vždy, keď sme potrebovali, vždy nám dobre poradili.

sisa0818
16. aug 2020

Ako to prosím vás funguje ?

henka80
16. aug 2020

1.stiahnut si apku Vseobecnej zdr.poistovne z google-play,obchod-play..,je to zdarma
2.zaregistrovat sa, aktivovat - osobne bud v lekarni alebo vo Vs.zdr.p.
3.najst si v apke benefitny system Penazenka zdr., najst si dalsich minimalne 3 ludi az 7 ludi(okrem teba) ,ktori budu s tebou ako spravcom zdielat spolocny rozpocet 400 Eur v roku 2021 a mozte vyuzivat benefity (preplacanie doplatkov za zdrav.starostlivost, resp. lieky..konkretne co sa bude preplacat je popisane vo Vseob.podmienkach Pen.zdravia v Appke, napr. zuby..). To co nema ziadna ina poistovna - je ze kazdy clen zo skupinky moze darovat dalsiemu clenovi 50 Eur- zo svojej 100e).Na vyuzivanie benefitov je potrebne mat aj absolvovane preventivky, okrem stomatologickej.
4. neda sa na tom nic stratit, len vyuzivat vyhody, odkladat si blocky od zubara,ci ineho doplatku a potom Ziadat v r.2021 formou apky a nafoteneho dokladu preplatenie sumy na ucet. Clenovia nemusia byt len rodina a nemusia byt len nad 18 rokov, Podmienka je byt poistencom. A kedze benefity sa daju vyuzit az od1.1.2021, je moznost pre nepoistencov stat sa do 30.9. poistencom VsZP.

mhas
17. aug 2020

@henka80 A musia mať tí ďalší pridaní členovia (nemyslím deti, ktorých zákonným zástupcom som ja) tú aplikáciu? A musia mať aj oni absolvované preventívne prehliadky, aby som si ja mohla nejaký bonus uplatniť?

henka80
17. aug 2020

@mhas ano, musia mat apku alebo aspon aktivnu e-pobocku. (stranka www.vszp.sk).A s tymi preventivkami sa to este riesi..

petjka
17. aug 2020

@mhas Aj mňa presne toto zaujímalo a povedali mi, že dôležité je to, či ja mám preventívne prehliadky, ak si chcem na seba uplatniť. Takže Teba nemusí zaujímať, ci ostatní v skupine majú prehliadku, ak chces čerpať na seba zo svojej sumy.

mhas
18. aug 2020

@petjka Tak to by bolo fajn takto..
@henka80 A toto zase až tak fajn nie je, keď je to takto podmienené.. :-/

zania
18. aug 2020

@henka80 prosim ta,kde to hladat v apke? Ja som uz poklikala vsetko a nevidim to

adriannasvk
18. aug 2020

Mna zaujimaju tie podmienky,najdem to niekde aj bez stiahnutia aplikacie? Zaujima ma hlavne ci by synovi preplatili okuliare.

tribratri
18. aug 2020

@zania neni to stara verzia? ta penazenka bola az v najnovsej aktualizacii

zania
18. aug 2020

@tribratri tak skusim este raz,som ju akt minuly tyzden,ked mi volali

tribratri
18. aug 2020

@zania tu

zania
18. aug 2020

@tribratri dakujem ti krasne,ale aj tak to tam nemam. Aktualizovala som a nic,skusila som to cele odinstalovat a znovu siahnut a nic.Napisala som im na support,tak uvidim ci pomozu

henka80
19. aug 2020

@adriannasvk podmienky su aj www.vszp.sk

petjka
27. aug 2020

@adriannasvk na stránke vszp.sk sú podmienky

adriannasvk
14. sep 2020

Zienky,penazenku mam uz aktivovanu ale neviem ako pridat manzela a deti,som z toho jelen🤦‍♀️

alexandra2468
14. sep 2020

@adriannasvk maju to aj oni (manzel a deti) stiahnute? Kazdy musi mat svoju appku a ty im posles pozvanku do skupiny

adriannasvk
14. sep 2020

@alexandra2468 ale deti su male,nemaju este telefon🤦‍♀️bola som to aktivovat v lekarni ale zase mi to vyhadzuje,ze si mam zvolit ako si to aktivujem😤

jazumalu
18. sep 2020

@anicka182 nemusí byť rodina, môžu byť aj známy, kolegovia, ...

jazumalu
18. sep 2020

a taka otazka - v roku 2021 preplatia blocky aj z tohoto roku? to asi nie, vsak?

henka80
18. sep 2020

@jazumalu vszp nepreplati blocky z tohto roku