Objednávka stylevana

klara351
8. aug 2023

Ahojte
Prvykrat som si objednavala zo stranky stylevana. Vcera mi prisiel takto mail. Nesedi mi tam suma, neviem, co vlastne odo mna chcu. Mate s tym niekto skusenosti?

domiklik
8. aug 2023

@klara351 chcú od teba, aby si dolozila faktúru pre vyrubenie cla. Z akej mailovej adresy ti to prišlo? V živote som neplatila pri stylevana clo a to som už objednala tony.

klara351
autor
8. aug 2023

@domiklik Prisli to z customscompliance@yourcargocontact.com
Ja som aj tiez myslela, ze chcu fakturu, ale ja mam fakturu za takmer 100 eur, nie za 10, to ma trochu matie.

muchotrafka298
8. aug 2023

@klara351 skus si tu adresu hodit do Google, co ti tam najde. Lebo podla mna je to zvlastne, kedze dan a clo by si mala platit tu v SR, ak by sa platilo. Vyzve Ta bude slovenska kurierska sluzba alebo posta alebo colnica.

domiklik
8. aug 2023

@klara351 skus ísť do svojho stylevana účtu a zisti kde sa balík nachádza, ak ho už vôbec odoslali, lebo toto zaváňa oje*om.... Resp stylevana ma aj zákaznícky servis, napíš im číslo objednávky posli printscreen, či je toto normálne... K zaplateniu cla by ta mala vyzvať Slovenská strana, kurier alebo slovenská pošta...

klara351
autor
8. aug 2023

@domiklik
@muchotrafka298
Balik je odoslany, ma ho DPD, stav je in transit a zatial v Hong Kongu. Ta spolocnost Your Cargo Contact skutocne existuje, je ale holandska, aj sa venuje preprave tovaru a vsetkemu s tym spojenemu. Dokonca aj vyrovnanie dani za zakaznika u nich stoji okolo 10 eur. Ale ten email customscompliance@yourcargocontact.com nema ziadne vysledky vo vyhladavani cez google. A maju spravne cislo zasielky, rovnake, ake DPD.
Ale napisala som na support stylevana, uvidim, co mi odpisu. Platit to urcite nebudem, nebudem s nimi ani nijako komunikovat, uvidim, ci sa k svojmu baliku dostanem. Tiez mi to pripada ako nejaky podvod, ale nezvyknem nakupovat mimo EU, tak som to nikdy nestudovala.

muchotrafka298
9. aug 2023

@klara351 ja som sa nechala tiez nalakat a cakam uz mesiac a pol a nemam ani balik ani peniaze. Take uvidim, dosli mi odoslane tusim v piatok. Pritom vsetky veci boli skladom. Objednavala som prvy krat a asi aj posledny.

domiklik
9. aug 2023

@muchotrafka298 a co si si predstavovala, že koľko trvá doručenie z balíka z Číny?, to nie je notino, chvalabohu...

muchotrafka298
9. aug 2023

@domiklik samozrejme som vedela, ze dorucenie je dlhsie, nie som taka hlupa, aby som si myslela, ze to je na druhy den ako zo slovenskeho eshopu. Citala som aj recenzie na tento eshop, niektorym to islo niekolko mesiacov, ini dostali za 2 tyzdne.

domiklik
9. aug 2023

@muchotrafka298 objednávam stadiaľ už roky, som platinovy člen, ale za 2 týždne mi to neprišlo ešte nikdy... To máš tak, bud si počkáš a na kúpiš o tretinu až polovicu lacnejší produkt, hlavne originál a v záruke, alebo si pri platíš a risknes to z nejakého slovenského eshopu... Z vlastnej skúsenosti ti poviem, oplatí sa počkať...

muchotrafka298
9. aug 2023

@domiklik ja som s tym v pohode, proste pockam, nepotrebujem ziadnu z tych veci nejak urgentne. Len ma prekvapilo, veci ktore mali oznacene ako skladom v mojom pripade odoslali realne po mesiaci (sice jasne, nevieme, ze kde su tie sklady). Ja nemam objednavku za nejaku horibilnu sumu, ze by som nevedela pockat, lebo v tom mam vela penazi.

bluka2
9. aug 2023

Dali na faktúru nižšiu sumu, aby si musela platiť nižšie clo, nie? Aspoň mne to tak urobili, keď mi poslali koberec z Turecka

bluka2
9. aug 2023

Každopádne im pošli to čo máš a uvidíš, ako sa to vyvinie

muchotrafka298
12. aug 2023

@klara351 maly update - balik Stylevana dorazil kurierom DPD, neplatila som nic. Odosielatel bola bratislavska adresa, nie HongKong.

klara351
autor
12. aug 2023

@muchotrafka298 Tak moj balik je momentalne podla dpd v Dolnom Hricove. Nic som nikomu neposielala, nepacila sa mi ta spolocnost, nenasla som tu mailovu adresu. Pisala som na customer service stylevana, ale odtial zatial nemam odpoved. Inak dodanie je velmi rychle, ja som tu objednavku spravila 3.8., 5.8. to odoslali a som zvedava, kedy to pride. Ale podla mojich skusenosti s objednavkami zo zahranicia, cesta po SR bola najdlhsia. Ale mozno to do tych dvoch tyzdnov od objednavky aj bude.

muchotrafka298
12. aug 2023

@klara351 jej tak to je super, ze to mas takto rychlo. ja som cakala mesiac a pol.

klara351
autor
14. aug 2023

@domiklik Tak mne to prislo dnes, je to 11 dni od objednavky a to som to objednala v noci, takze je to mozne aj do dvoch tyzdnov. A nic som neplatila.

domiklik
14. aug 2023

@klara351 tak to ti blahoželám, dostať balík z Číny za 11 dní je luxus

lu3ka
10. dec 2023

Ahojte, tie co objednávate zo Stylevana, nikdy ste neplatili clo alebo daň pri doručení? Ako je to možné?

muchotrafka298
10. dec 2023

@lu3ka ja som naposledy neplatila nic, ked som objednala. Doniesol to kurier DPD. Dalsia objednavka zatial neprisla, neviem kde je problem.

domiklik
10. dec 2023

@lu3ka nikdy som neplatila

lu3ka
10. dec 2023

@domiklik Dakujem za info.

lu3ka
10. dec 2023

@muchotrafka298 Dakujem za info. a ako dlho uz čakáte?

muchotrafka298
10. dec 2023

@lu3ka teraz mesiac. A stale objednavka je v procese. Ja som dufala,ze mi to stihne prist do Vianoc, lebo som tam objednala vianocne darceky, ale som skepticka. Prvykrat mi to islo 3 tyzdne.

domiklik
10. dec 2023

@muchotrafka298 ešte to neopustilo činu

muchotrafka298
10. dec 2023

@domiklik to viem. Nepotrebujem surne tie veci, len som naschval objednala co bolo odoslanie do 24 hodin a nemam nic. Nehovoriac, ze tie veci teraz este zlacneli, takze sa mi to uz neoplati ani.

domiklik
10. dec 2023

@muchotrafka298 tak im skus napísať, možno ti to zrušia

muchotrafka298
10. dec 2023

@domiklik budem musiet,lenze ja mam objednavku za 80 EUR a nerada by som o tie peniaze prisla. nehovoriac o tom, ze teraz mam presne nula darcekov, s ktorymi som pocitala. Co bola moja chyba, lebo ved som si mala dat vacsiu rezervu ako mesiac a pol.

domiklik
11. dec 2023

@muchotrafka298 myslím, ze peniaze ti vedia vrátiť na účet. Na fb je skupina bazár kórejskej kozmetiky, niektoré baby to kupujú zo stylevany v množstevnych zľavach a potom predávajú ďalej. Stále ta to vyjde menej ako zo slovenského eshopu. Tak možno takto by si to vedela po riešiť, ale s tým zrušením je to na dlhé lakte.

muchotrafka298
11. dec 2023

@domiklik urcite nezaplatim nikomu takto, ze si kupim u niekoho s prirazkou. Nepodporujem zo zasady smelinu. Nie su to veci, ktore by som tak nutne potrebovala, ze by som to musela takto kupovat. Este pockam a ked, tak objednavku zrusim.

domiklik
11. dec 2023

@muchotrafka298 ze smelina 😃 pobavilo