Objednávanie z UK

finett
21. nov 2023

Ahojte, chcem vás poprosiť o radu. Je tu niekto, kto objednáva z UK? Chceme objednať mali balík do 500g a do 100€, ale nevieme či sa platí nejaké CLO. Je to v pohode? Ďakujem

muchotrafka298
21. nov 2023

@finett pri tretich krajinach, platis vzdy dan a clo az nad 150 EUR. NIektore eshopy to maju osetrene tak, ze Ti to nepride z UK ale z EU alebo zaplatia dan kvazi za teba. Ja som si po brexite z UK prestala objednavat, lebo sa uz nic neoplatilo a vela eshopov prestalo k nam dorucovat.

majka99999
21. nov 2023

No, mne minule vyrubili 11 eur, tak ale mala som si nastudovat podmienky... plus 2x mi prisli veci z Amazonu, tak tam platil predavajuci, ale jasne, ze posta bola tak 30 eur, ale potrebovala som to. Tam som len vypisovala papiere pre kuriersku spolocnost, akoze nepasujem koze z tulenov a tak. 1 vec a 4 strany papierovania, fakturu chceli...

abbey1
21. nov 2023

Musíš si dobre prečítať podmienky obchodu, z ktorého objednávaš. Ak aj posielajú priamo z UK, mávajú to často ošetrené, že clo už neplatiš. Objednávam tak. Všetko musíš mať v obchodných podmienkach jasne napísané.
Inak sa clu nevyhnete.