Netflix - seriál Dahmer

7. okt 2022

Pred pár dňami som na Netflixe pozerala tento seriál a velmi zvláštne a zmiešané pocity to vo mne celé zanechalo. Pozeral ho niekto tiež? Tak ma to zaujalo, ze som si musela pozrieť aj dokumenty na youtube.. na jednej strane udobil hrozné zverstvá a na druhej strane som mala pocit ľútosti voči nemu..

autor
7. okt 2022
vikinka128
7. okt 2022

Áno videla som ten seriál. Mne ho bolo čiastočne tiež ľúto. To čo robil bolo myslím si odzrkadlením toho čo zažíval počas života. Samozrejme ho to neospravedlňuje, ale nemyslím si že bol ten človek psychicky v poriadku. On bol rad, keď ho zatkli, keď sa mohol zdôveriť a keď ho zastavili.

amelia89
7. okt 2022

nas ludi fascinuje psychopaticke spravanie.
on bol chory, bohuzial neprisli na to skor nez toto napachal. serial inak dobry 🙂

autor
7. okt 2022

@amelia89 áno seriál bol perfektne spracovaný a rovnako aj herecké výkony, či už samotný hlavný aktér, jeho otec, susedka...

barus26
7. okt 2022

pozerala som tiež.. Veľká škoda, že ho nezatkli už skôr, nemuselo byt toľko obetí keby počúvali susedu.. inak seriál dobrý, herec by si zaslúžil oscara. Ja som pozerala s českým dabingom a neskutočne sa mu aj ten hlas hodil. No keď si predstavím, že to je skutočnosť a že toto naozaj robil… Inak ten chlap čo ho ukázali v poslednej časti, ten klaun tiež riadny psycho, zabil 33 chalanov, ktorých pochoval u seba pod domom 🤦‍♀️

queen_mary
7. okt 2022

Odporucam este trials of gabriel hernandez, a ten bundy tapes a john gacy tapes

cyberk
7. okt 2022

vybrali skveleho herca, i ked som dufala, ze tie ciny co spachal tam budu lepsie (podrobnejsie) vyobrazene... a co ma uplne hnevalo bol neustale rieseny rasizmus.. tie sceny som si uz musela pretacat, co to bolo otravne, ale inak sa mi to pacilo

ivs97
7. okt 2022

Podobný pocit som mala pri filme "Ted Bundy-diabol s ľudskou tvárou".. Oplatí sa pozrieť, herec ktorého som dovtedy moc nemusela to zahral vynikajuuco. Je o tom aj dokument.. Ale ten film je TOP 😊

rebellefleur
7. okt 2022

@ivs97 áno, úplne súhlasím, teda bundy bol skvelý film 👍

0silvia0
7. okt 2022

@cyberk ja zas velmi ocenujem, ze tie jeho psychopociny tam detailnejsie nevyobrazovali.

timejka903
7. okt 2022

Áno tiež som ho videla a zanechalo to vo mňe dá sa povedať aj nepríjemné pocity. Aj keď som o tomto prípade vedela dávnejšie, ale ten seriál mi to ešte viac priblížil..Ľúto mi ho bolo len na pár minút, ale zamyslela som sa nad tým čo urobil a prešlo to. Myslím si, že keby mu nedajú doživotie a ten muž z rovnakého vezenia ho nezabije, tak by to robil aj potom. Možno aj keby absolvoval liečenie, tak by ho to nenapravilo

tyaja5
7. okt 2022

lutosti? voci takemuto zvieratu? akoze na jednej strane asi za to svoje dusevne rozpolozenie celkom nemohol, istotne k tomu prispeli aj jeho rodicia, ved takato situacia doma, to je pre dieta riadne na psychiku, otec takisto moc nepomohol tym, k comu ho priviedol, myslim tym to pitvanie zvierat. aleaj tak ho to absolutne neospravedlnuje.

timejka903
7. okt 2022

@tyaja5 Je to dosť absurdné učiť dieťa pitvať zvieratá, ale myslím si, že otec to nemyslel v zlom. Bol rád, že ho konečne niečo baví a prejavuje záujem. Možno si otec myslel, že bude z neho doktor napríklad. A otca to tiež bavilo a nebol z neho sériový vrah (i keď spomínal, že myslel na podobné veci). Poznám veľa dá sa povedať umelcov, ktorý z mŕtvych zvierat robia rôzne dekorácie a začali už v skorom veku. Len tým som chcela povedať, že si to neuvedomil aké to bude mať následky. Rodičia robia chyby, ale pri tom to myslia dobre pre ich dieťa

larisa
7. okt 2022

Mne ho vôbec nebolo ľúto. Škoda že ho skôr nechytili. Ale myslím že za to mozu čiastočne rodičia. Matka že sa mu nevenovala , ked ju potreboval. A otec ten ho ako malého chlapca učil pitvat zdochliny. To bolo choré. To mozno sposobilo že obete rezal a jedol ich. Chyba vo výchove.

annamarin
7. okt 2022

Mne ho prislo velmi luto, kedze viem ake to je tak vyrastat. Zanechá to veľké boľačky na duši a to si nikto, kto ma zdravu rodinu neuvedomi. On je tym malym chlapcom, kt. bolo denne ublizovane v detstve a v hlave a v citoch sa mu to tak pomotalo a poprepajalo, ze robil toto. Podla mna velmi veľa maju na svedomí jeho rodičia a hlavne mamka. Hlavne narážam na to, že ešte ked bol v brušku tak brala rôzne tabletky. Tuším tam bolo aj cez 20 druhov. Ale takisto aj ona mohla mať zle detstvo. Tymto chcem len pripomenúť, tým čo už majú deti, aby ich dobre vychovali a aby brali ohlad na ich city. Inak realne môže vzniknúť z citlivého dieťaťa takéto monštrum. Samozrejme je mi ľúto aj obetí a ich rodín. Celá ta situácia je podľa mňa len to, že sa veľa zla stretlo na jednom mieste a vzniklo toto.

rebellefleur
7. okt 2022

Ja som napr taký ten švihnutý typ 😁, že ma od vždy "fascinovali" títo prepnuti jedinci, preto som si objednala dve knihy od nemeckej krimipsychiatricky, kde vysvetľuje pozadie všetkych tých najhorších sériových vrahov. Áno, všetci do jedného mali spoločné zlé, ťažké detstvo v patologických rodinách, ale sama sa vyjadrila, že jednoducho "len" zlé detstvo a zlé prostredie z nich vrahov nespravili. V knihe porovnávala samu seba a jedného sériového vraha - detstvo&podmienky&prostredie mali navlas totožné, avšak v určitom veku si ona vybrala štúdium svojho budúceho povolania a on si v tom istom veku vybral vraždenie.. Tým vlastne povedala, že ti ľudia sa so zlom už rodia..

black_
7. okt 2022

@rebellefleur Ale veď nie každý reaguje na situácie rovnako, niekto z niečoho môže mať traumu a druhý nie, niekoho sa niečo dotkne/prežíva to a druhý to berie ako jedných uchom dnu druhým von.
To automaticky neznamená, že niekto sa narodil s tým, že bude vrahom, ale len to to znamená, že na situácie reaguje ináč než druhý. To, či sa tak narodil sa dá zistiť len skúmaním mozgu dotyčného.

rebellefleur
7. okt 2022

@black_ áno každý reaguje ináč, to máš pravdu, každý človek je iná osobnosť, ale treba si uvedomiť, že rôznorodé reakcie sú normálne v rámci psychiky každého jedinca, sériové vraždenie a mat v tom pôžitok je k.rva niečo odlišné. Toto nemôžeš nazvať jednoducho "inou" formou reakcie

black_
7. okt 2022

@rebellefleur Kde hovoril Dahmer, že z vraždenia mal pôžitok? Nemýliš si ho s nejakým iným vrahom?
To sa nedá každého sériového vraha hádzať do jedného vreca.
A pokiaľ máš na mysli nekrofíliu, tak to je parafília.
Znova, automaticky to neznamená, že sa narodil ako vrah.

rebellefleur
7. okt 2022

@black_ ja som nehovorila konkretne o dahmerovi.. ale ci pozitok, ci nutkanie k takymto veciam, myslim, ze tu sa zhodneme vsetci, ze je to daleko za hranicou "inaksej" reakcie proste. A btw ten nazor, ktory som tu dala je nazor odbornicky, darmo mna tu presviedcas o opaku, ja s takymi ludmi nerobim a ozaj netusim,co maju v hlave 🙂

black_
7. okt 2022

@rebellefleur Názov diskusie je seriál o Dahmerovi. A ak si ten seriál nevidela, tak nechápem tvojmu príspevku.
On prudko reagoval na to, keď ho tí muži chceli opustiť. To automaticky neznamená, že sa narodil ako vrah, znamená to to, že nevedel ako sa ináč vysporiadať s pocitok opustenia a nevedel, ako ináč mať vzťah.
Práve preto som bola zarazená, že odborníčka urobí takú hrubú chybu, že svoje reakcie porovnáva s reakciami druhého a automaticky vyvodí, že sa tak narodil, to bez toho, aby skúmala jeho mozog, a to má byť akože psychiatrička.

rebellefleur
7. okt 2022

@black_ samozrejme, ze som serial videla, 2x dokonca 😊
Zial, nezhodneme sa.. pod pojmom prudka reakcia si normalny clovek predstavi uplne nieco ine ako co robil on..

black_
7. okt 2022

@rebellefleur Čo je normálne? Pre niekoho je normálne vrieskať na dieťa, fyzicky trestať dieťa apoď, pre niekoho je nenormálne byť gay.
Normálne je subjektívny pojem.
Čo urobil bola prehnaná reakcia, ale to sa nedá triediť na “normálne” a “nenormálne”, odborník by to už vôbec nemal robiť. Písala si, že ťa prepnutí jedinci fascinujú ale nevyzerá to tak, keď ti stačí trvdenie bez dôkazov nejakej odborníčky a vlastné škatuľkovanie.

monika_k
7. okt 2022

@rebellefleur ako sa vola kniha prosim?

rebellefleur
7. okt 2022

@monika_k lydia benecke - auf dunnem Eis je jedna kniha a druha od nej - Sadisten. ja som objednavala z de a v nemcine pred par rokmi, ani v sr ani v cr vtedy nebola a neviem, ci sa nieco na tom zmenilo

rebellefleur
7. okt 2022

@black_ dokazes prijat, resp akceptovat aj iny nazor ako ten svoj? 😊

black_
7. okt 2022

@rebellefleur Veď ty sama neakceptuješ, čo píšem ja
okrem toho tvoj názor spočíva v škatuľkovaní
určite by sa ti nepáčilo, keby niekto škatuľkoval napr ženy a hovoril, čo je “normálna” žena a čo “nenormálna”

rebellefleur
7. okt 2022

@black_ naozaj uz koncim tuto debatu, ty mas svoj nazor, ja zas svoj .. 😊

0silvia0
7. okt 2022

@black_ bolo by zaujimave napriklad vediet, ak by sa Dahmer vo svojom detstve nikdy nestretol s pitvanim mrtvych zivocichov. Ci by sa posunul nejakym inym smerom. Keby mu bolo miesto tejto cinnosti ponuknute nieco ine, napriklad sport.

black_
7. okt 2022

@rebellefleur ono to ani nebola žiadna debata, keďže neprijímaš iný názor ale chceš, aby druhý prijal ten tvoj 😊