Neprebratie balíka z eshopu

19. nov 2022

Ahojte. Prosim len ma tu neodsudte. Objednala som darcek pre dieta (nie moje). Je to kniha montesori. Na videu bolo ukazane ako sa lepia tie obrazly do nej atd. Bolo vidno, podla videa, ze ma cca 10 stran a viac. Dodacia doba bola 2-5dni. Nestihlo to prist a kedze je oslava dnes, tak sme boli nuteni kupit iny darcek. Ale k veci, nakoniec dnes na mna vyskocili komentare a recenzie (na fb, lebo u nich na stranke mali vychvalene recenzie), ze kniha neodpoveda videu, ze zavadzaju kupujucich, ze ma ani nie 5 stran. Tak som sklamana, myslite, ze ked neprevezmem balik, tak sa nieco stane? Mal by prist v pondelok. 😔
(Vzdy som prevzala balik, ci od eshopov alebo sukromnych osob. Ale je mi zbytocne zaplatit 30€ a za produkt, ktory neodpoveda)

autor
19. nov 2022

*nezodpoveda

autor
19. nov 2022

Ptipadne staci im napisat mail, ze stornujem objednavku?

belllinka
19. nov 2022

A preco by mal eshop platit za teba 2x postovne? By som zatrhla dobierky kvoli takymto spekulantkam ako ty.

nika11103
19. nov 2022

@belllinka prečo hneď taká zla ? Veď vidíš že ju to trápi , neurobila to naschval z dlhej chvíle píše že balik nestihol dôjsť a ten eshop s tým musím rátať , že najmä keď je nedodržana lehota tak to ten zákazník nemusí prevziať . Ja si nemyslím že autorka je špekulantka a mrzí ju to . Ako píšeš , nemali by byt vôbec dobierky a by sme si trikrát rozmysleli všetci či si niečo objednáme… a autorke ak bude zbytočná tá kniha už čo s ňou má robiť citát si ju doma ? Nápis im autorka mail aby si tá nedali do blacklistu že teda si sa už musela zariadiť inak myslím že sa svet z toho nezrúti …. Pekný víkend všetkým ❤️

autor
19. nov 2022

@nika11103 no nakonkec som zistila, ze tel cislo maju anglicke. A vcera muzovi prisiel mail (nevedela som o tom), ze uz to ma kurier. Takze uz je to zabalene a u kuriera.
A dakujem, ano trapi ma to. Nie som z tych, co nepreberaju baliky. Vzdy som prebrala. Ale tie recenzie, ktore som si precitala, tak su na zaplakanie.

dadka128
19. nov 2022

Ak to nemáš zaplatené, by som to neprebrala. Tiež sa mi stalo, že mi mal prísť balík skôr, a kuriéra nikde. Tak jednoducho som ho neprevzala, musela som si to v ten den nahradiť iným darcekom.

mam1na
19. nov 2022

Mne sa teda nestalo, žeby som niečo neprebrala. Ale pre budúcnosť, by som dala do poznámky v e-shope pri objednávke, že v prípade, že niečo z objednávky nie je skladom a nepríde do vtedy a vtedy, aby ma kontaktovali pred exoedovaním.
A veru, viackrát sa tak aj stalo. A v tom prípade, ak sa dodanie tovaru výrazne predĺžilo, zrušila som objednávku včas.
A k tovaru zvykne byť aj popis, nebolo uvedené, koľko má kniha strán, atď?
Je to nepríjemné. Ako aj tu v bazári, čo píšu baby napr, že často kupujúca nepreberie tovar. Vtedy je to maxi nefér a toto by isto nechcela zažiť žiadna predávajúca, ktorá tovar komunikuje, odpovedá, fotí či premeriava, zabalí, vypíše, čo najskôr ide na poštu, zásielkovňa, či kde dotyčná/ý posiela a potenciálna zákazníčka si balíček z kdejakých dôvodov nepreberie.
Ono je aj lepšie čítať recenzie na danú vec, ktorú chcem kúpiť...
Nabudúce sa lepšie zariadiš.

autor
19. nov 2022

@dadka128 nemam zaplatene. Asi to tak aj spravim.
@mam1na recenzie na ich stranke su pomaly na 5 hviezdiciek. Teraz lustrujem kade tade a na fb (z roznych krajin) su " super" recenzie.

autor
19. nov 2022
autor
19. nov 2022
autor
19. nov 2022
lenjaona
19. nov 2022

@nika11103 ja som tiež od lidlu neprebrala keďže povedali že do týždňa tu bude vysávač a prišiel do 2 týždňov čo bolo neskoro, ale ja som ich oboznámila s tym takže vedeli

lenjaona
19. nov 2022

Prepáč ale o akú stránku ide?

autor
19. nov 2022

Toto su 2 recenzie priamo na tu knihu co som aj ja objednala. Je to z FB a vymazala som mena

autor
19. nov 2022

Takze asi aj keby to prevezmem a ziadam vratenie penazi a poslem im balik nas5, tak sa penazi nedockam.

autor
19. nov 2022

@lenjaona non stop shop

mimi2120
19. nov 2022

Už sa mi to tiež stalo, že som potrebovala darček a nestihol prísť. Ráno keď mi prišla správa, že ma prísť zásielka tak som zavolala kuriérovi, že nech ani nechodí lebo nepreberiem a bol úplne v pohode. Neboj, oni sú na to zvyknutí. By si sa čudovala koľko ľudí ma z toho šport, že nepreberajú zásielky.

malacibulka
19. nov 2022

Spravny postup by bol prebrat a vratit. Uzavrela si zavaznu kupnu zmluvu. Avsak ja by som pri takych recenziach odstupila od zmluvy. Precitaj si podmienky na ich stranke. Raz som.neprebrala tovar lebo to eshopu trvalo a ja som odisla na dovolenku. Napisala som im a odskodnila ich za postovne.

bessie12
19. nov 2022

@nika11103 tak mne naprikald dobierka viac vyhovuje. V zahranici nemam na vyber, ale ked som na Slovensku, tak vyuzivam jedine tu dobierku. Najprv si skontrolujem ci je vsetko v baliku co som objednala a az tak platim.

autor
19. nov 2022

@malacibulka lenze recenzie su, ze ludia ked od nich chceli vratit peniaze, tak im ich neposlali. To potom budem bez darceka a estr aj bez penazi.
@mimi2120 ja som si myslela, ze to pride vcera. Dnes je oslava. A dnes mi aj vyskocili na FB recenzie na tuto knihu. Najprv som chcela, ze knihu dam ako vianocny darcek, kedze nestihla prist do oslavy a my sme vcera kupovali iny darcek. Ale podla recenzii by som sa hanbila ju dat.

bessie12
19. nov 2022

autorka a keby si otvorila pri kurierovi balik, aby si sa pozrela co ti v skutocnosti poslali ?? A ked sa ti to nebude pacit, tak to posli spät a ziadaj vratenie penazi.

lenjaona
19. nov 2022

Tá stránka je nedôveryhodna, email aj tc zahraničné.. Proste stránky ktoré su podvodne sa prezentujú takto
Neni o nich nikde nič dokopy a spoločnosť ma vela inych stranok, su zo slovinska takže

martul
19. nov 2022

Ale prosím ťa vôbec z toho nerob tragédiu len treba napísať kuriérovi keď to prideurano smska že nech balík vrátia, nech nechodí zbytočne. Tiež sa mi to stalo aj máme kuriéra čo k n chodieva stále a povedal že je to úplne v pohode len nech to dáme vedieť včas nech nejde sme k n zbytočne.

bloger
19. nov 2022

Všetko záleží od toho, že ako to majú v obchodných podmienkach. Niekde majú, že je tam zmluvná pokuta. Môžeš ale odstúpiť od zmluvy. Na to máš právo.

autor
19. nov 2022

@bessie12 v recenziach je, ze ludia co ziadali vratit peniaze a poslali im balik, tak nemali ani balik ani peniaze
@lenjaona dnes rano ked som tuto stranku muzovi ukazala, tak mi hovori, ze to hned vidno, ze to je cina 🥲
@bloger odstupit od zmluvy mozem aj ked balik ma uz prepravca?

belllinka
19. nov 2022

Ved na tom obrazku hned vidiet ze to ma 5 stran

autor
19. nov 2022

@belllinka daj si video

mam1na
19. nov 2022

Je to ono? https://non-stopshop.eu/sk/produkt/montessori-t...
Video je reklamný ťah, záber v rýchlosti, akvšak fotky nižšie, ak sa lepšie pozrieš, majú len 4 strany.
No po tom, čo by som si prečítala tieto recenzie, čo si copy, by som neprebrala ani ja, zvlášť, ako píšu v komentoch na FB, že peniaze im nevrátili.
Nabudúce len lepšie čeknúť stránku, hľadať recenzie, ako aj tieto, čo si si prečítala, toto vyzerá byť dosť pofidérna str...
Ak nedodali včas, nie je o čom. Nie že dodacia lehota je 2-5 dní a nedôjde, ani obraz ani zvuk. Přes to nejde vlak. 🤨
Aspoň si nedošla o peniaze takto.😁

lenjaona
19. nov 2022

Aj keby to je Čína, čo nie je tak nie všetci majú podvodné stránky

autor
19. nov 2022

@mam1na ano presne tato kniha. Oni maju, ze 2-5pracovnych dni. V pondelok rano som objednavala, ale stvrtok bol sviatok. Aj tak si myslim, ze kniha mala prist najneskor v piatok (vcera, den pred oslavou).
@lenjaona moj muz to myslel tak, ze su to veci z aliexpresu/ebayu/wishu. Proste cinske produkty, ktore ponuka najaka firma