Nenakupujte cez bune.sk a nokaut.sk

erikavav
16. dec 2021

Idem sa s Vami podeliť o moju negatívnu skúsenost, lebo aj týmto spôsobom môžem pomôcť, aby neoklamali ďalších ľudí. Nenakupujte cez stránku bune.sk a nokaut.sk, je to podvod. Ja som za objednaný tovar zaplatila vopred a tovar mi nedodali a nedá sa s nimi skontaktovať, takže ani peniaze nevrátia. Ak mate s nimi podobnú skúsenosť napíšete mi prosím spravu, dakujem.

liz_lemon
16. dec 2021

ak si platila kartou, mozes podat v banke reklamaciu

3009
16. dec 2021

@erikavav nikdy na neoverené stránky neplatiť vopred len na dobierku.

liz_lemon
16. dec 2021

@3009 ked platis kartou, tak to je bezpecne, vies to vyreklamovat v banke

nataly_bencova
16. dec 2021

@liz_lemon mojej znamej tak vo vubke vratili platbu

nataly_bencova
16. dec 2021

@erikavav vdaka za upozornenie

ratira
16. dec 2021

Uz len tie nazvy tych stranok moc doveryhodne teda nevyznievaju

weggie
16. dec 2021

dakujem za upozornenie.

liz_lemon
16. dec 2021

@nataly_bencova ved preto sa oplati platit kartou

leusik123
16. dec 2021

@liz_lemon ako sa to dá reklamovať? My sme tiež u nich naleteli objednali sme kresielko za cca 30 eur a keď sme volali do banky vraj reklamácia bude stáť 20 eur 🙄 mala teraz nemá darček a ani mi peniaze 😒

leusik123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leusik123
16. dec 2021

@erikavav ahoj ako si to nakoniec doriešila? Máme presne ten istý problém s Bune.sk

liz_lemon
16. dec 2021

@leusik123 no, tak s tym treba ratat, ze banky si mozu pytat poplatok za takuto reklamaciu, potom si to treba zratat, ci sa to vobec oplati, pri nizkych sumach

erikavav
autor
17. dec 2021

@leusik123 ahoj, aj ja som to objednala cez bune a potom neskor som našla, ze si založili aj ďalšiu stránku. Tiež som požiadala banku, aby to vyžiadali späť a asi poplatok záleží od banky mňa to stalo 10 eur. Napriek tomu, nie je iste, ci vrátia späť, ak nie budem kontaktovať políciu, lenže vraj do 300 eur to nie je trestný čin. Avšak, myslím si, ze keby viac ludi na neho podalo trestné oznámenie, tak čiatka bude vyššia a možno sa to bude dat riešiť. Ja som mala objednávku za 74,80 eur ☹️

veronice
17. dec 2021

@erikavav no a presne pre toto si ja vzdy preverujem nezname eshopy cez obchodny register a finstat. Oba eshopy maju rovnakeho majitela - spolocnost Avalena, ktora vznikla ani nie pred mesiacom 25.11.2021. Takze uz len z tohto dovodu by som ja od nich urcote neobjednavala... Pri novych eshopoch treba pozerat ci maju riadne kontaktne udaje, adresu, ico a pripadne dic a to si nasledne overit na obchodnom registri a finstate. Je to sice na zaciatok vela prace ale aj vdaka tomuto zom zatial nikdy o ziadne peniaze neprisla...

nataly_bencova
17. dec 2021

@erikavav este ma napadlo, ze mozno dat podnet na SOI ak maju sidlo v ramci SR mali by ich riesit.

13natalka16
4. jan 2022

My sme naleteli tiež, nakúpené asi za 70€, kontaktovala som SOI,. Ak budeme viaceré, môžeme podať trestné oznámenie

13natalka16
4. jan 2022

@erikavav ahoj, aj my sme mali skoro za 70€, podľa mna nás je omnoho viac, kde by sme ešte mohli zistit, či niekto naletel?

lucifnik
15. feb 2022

Ahojte, keďže je nás celkom dosť, čo tak podať trestne oznámenie? SOI to nevyrieši, ak by sme aj mali nejaké rozhodnutie, nič s tým ani súdne nevymôžeme, tak len pre dobrý pocit. Ako Vám dopadli reklamácie z banky? Keď tie peniaze už podvodná strana ani nemusi mat na účte....

erikavav
autor
15. feb 2022

@lucifnik ahoj nevrátili mi tie peniaze po výzve banky. Sme 2 co chceme podať trestné oznámenie, pridáš sa?

13natalka16
15. feb 2022

@lucifnik @erikavav tiež sme nedopadli úspešne.. toto je normálne na šľak trafenie, že takýto podvodník ma ešte možnosť odmietnuť vrátenie peňazí :-/ baby, prosím pridajte sa, už mi ani nejde o tie peniaze ako o princíp.. on si spokojne tichučko nenapadne okráda ďalších ľudí a každému je to jedno..