Názov starého filmu

14. máj 2021

Ahojte, este davno ako dieta som videla jeden "film" alebo komediu alebo ako nazvat. Bol to akoby subor roznych scenok a urcite to bolo zahranicne. Skusim to popisat najlepsie ako si pamatam:
- zda sa mi ze hlavna postava bola policajt, ktory bol nemotorny a utekal cez cele mesto a nahanal tusim nejakeho maleho bieleho hunateho psa s maslou
- pocas toho zazival rozne vtipne situacie
- kvoli niecomu prisiel o uniformu a ako bezal okolo velkeho bilboardu kde bol zobrazeny policajt, tak ho akoby otvoril, vodiel dnu a tomu kreslenmu policajtovi vzal uniformu a potom spokojne vysiel von a utekal dalej
- bezal okolo pani, ktora si vyberala peniaze z bankomatu a bankomat jej vydal zle, tak zaklopala na obrazovku, otvorili sa dvere a tam sedel normalne pan, ktory tie peniaze vydaval a ona sa s nimi zacala hadat, ze zle jej dal
- pes vbehol niekde do satne divadla alebo nejakeho kabaretu a policajt za nim - tam boli nejake baletky, alebo tanecnice, ktore boli v takych kostymoch bielych hunatych a s maslami ako ten psik, takze jendu skoro chytil zazadok v domneni, ze nasiel psa :D
- potom ten policajt nejako posuval hodiny na vezi, cize kazdu chvilu odbijalo celu a vzdy za tym bol prestrih na pani, ktora podla tych hodin krmila dieta, cize kazdu chvilu mu pchala flasu a tiez prestrih na pana v hodinarstve, ktory sa vzdy chytal za hlavu, ze mu vsetky hodinky nebezia dobre a nastavoval ich rychlo na "spravny" cas podla hodin na vezi
- ked uz to na vezi posunul neviem ktorykrat, tak dieta v kociku tej pani bolo obrovske a trcali mu nohy z kocika a pan v hodinarstve rozbijal kladivom vsetky hodiny, lebo to nestihal nastavovat :D

- okrem toho si pamatam scenu, kde niekto strelil sip rovno do jablka - neviem ci to jablko niekto drzal alebo co
- tiez dalsia scena kde niekde na plazi sedeli nejaky arabsky sejk a deti okolo neho sa hrabali v piesku, az im vytryskla ropa a utekali za otcom a on ch tak pochvalne pohladkal po hlave

Znie to ako uplne sialenosti, presne take bolo, plno vtipnych situacii, nepamatam si presny zaciatok ani koniec, keby ste niekto v tomto spoznali velmi stary vtipny zahranicny film, tak mi prosim napiste nazov 🙂 dakujem

90909
14. máj 2021

Neviem pomôcť s názvom, ale mám taký pocit, že som to možno niekedy videla. Ale podľa popisu mi to príde ako dielko nejakej komediálnej skupiny ako Monthy Pyton, Les Charlots, prípadne možno taký Benny Hill?

moonlight1210
14. máj 2021

nebol to benny hill a tie jeho kratke komedie?

moonlight1210
14. máj 2021

ta scena s jablkom a sipom a aj to s tym arabom je tusim od neho.

autor
14. máj 2021

Aj mne sa zdalo ze Benny Hill ale ked som googlila podla jeho mena, tak mi nenaslo presne toto. Mozno pod zlymi nazvami hladam... tak by som si to pozrela zas :D

moonlight1210
14. máj 2021

este podobne komedie v 90tych rokoch v jeho style potom robili danciak s nogom ako Bud bindi.

90909
14. máj 2021

skúšala som dávať rôzne sugescie do googlu ale teda neviem nič nájsť :/

autor
14. máj 2021

Toto nebolo slovenske, Bud bindi poznam, ale tu uz v tych casoch boli billboardy, ten bankomat... nebolo tam hovorene slovo, maximalne nejake zvuky ako napr. v Mr. Bean. Ked som sa pytala rodicov, tak tiez povedali ze asi Benny Hill, ale praveze jeho tvar si v tom celom vobec nepamatam, boli tam uplne ine postavy. A nech akokolvek googlim, tak nedokazem o tom vobec nic najst.

moonlight1210
14. máj 2021
https://www.youtube.com/watch?v=jRIQpLDK-wY

pozri toto, ci to nie je ta scena s jablkom.
ale je to monthy pyton.

autor
14. máj 2021

Nie, nie je to ono. Jablko bolo ostro cervene a bud ho drzala v ruke najak dama v parku, ktoru niekto maloval, alebo mali nejaky piknik alebo co. A ten sip, alebo co to bolo do jalbka trafili praveze nahodou/omylom. Neviem ci nie prave ten policajt pocas nahanacky psa a kvoli tomu potom utekal dalej. Vsetky tie sceny boli sucast jedneho "filmu" a kazda z nich bola akoby jeden sketch podla toho ako ten policajt utekal po meste a nahanal psa, tak sa vzdy akoby zamiesal do nejakej takej scenky.

90909
14. máj 2021

tak skúsim inak, nepamätáš si akú uniformu mal ten policajt? možno by sa tak dala identifikovať krajina a potom skúsiť hľadať podľa toho🙂 napr. ten typicky britský klobúk, či čo to majú.

autor
14. máj 2021

Fuuuha, neviem ci nie tmavozelenu? Nie som si ista, ciapku mal asi taku ako nosia nasi policajti. Viem, ze kvoli niecomu ostal bez uniformy, resp. bez nohavic a mal na nohach take tie akoby mini panske podvazky co mu drzali vysoko vytiahnute ponozky, trenky a koselu a potom zbadal billboard na ktorom bol policajt presne v rovnakej uniforme - a on ho akoby otvoril, vosiel dnu a potom vysiel obleceny. A zda sa mi ze ten policajt na billboarde bol potom bez nohavic - ze mu ich akoze zobral.
A bolo to po anglicky - spomenula som si, ze ked hladal toho psa v damskej satni, tak uz uz isiel jednu chytit za zadok a druha mu dala facku, alebo ho poklepala po ramene a povedala "dont touch!" - ale inak tam nehovorili velmi, skor len take zvuky, mrmlanie.

A este jedna scena bola s panom so slepeckou palicou a psom, ten policajt do neho asi narazil alebo co a ten pan bol dezorientovany a palicou prozbijal nejake televizory vo vyklade. Same take absurdne scenky, mam to uplne pred ocami, ale fakt neviem vygooglit nic.

90909
14. máj 2021

hmm, neviem ani ja. A este mozno z akej doby to podla teba bolo? Nejake 60, 80te? Ja som tiez pozerala vsetko mozne, rozne kombinácie. Normálne si mi dala chrobáka do hlavy, ze mi to neda pokoj kym to nezistim😃

autor
14. máj 2021

Si zlata, ani mne to neda pokoj ale uz neviem ako hladat :D Neviem presne z akeho obdobia, podobalo sa mi to na take tie komedie co robil Benny Hill. Ale ako pisem bol tam billboard, bankomat. Ja si pamatam ze som to videla niekedy v 90tych rokoch - ale tusim ze nasi to mali vtedy nahrane na kazete. Tak vysielat to museli najskor v 90tych rokoch, lebo prve video mali nasi niekedy v 89tom-90tom roku.

autor
14. máj 2021

Pamatam si, ze na tej kazete to zacinalo akoby pohladom na velke mesto - nieco ako mrakodrapy v new yorku - ked sme chceli aby rodicia pustili tu kaeztu, tak sme si pytali, ze chceme vidiet tie "vysoke budovy" - mozno to bolo sucastou nejakej uvodnej znelky, nieco ako MGM ma toho leva.