Názor na fotky detí na sociálnych sieťach

23. máj 2021

Pekný večer, chcem iba zistiť, ako to u vás- vy a manžel, funguje s pridávaním fotiek vašich detí a vášho súkromia na sociálne siete. Mám na mysli také zdravé pridávanie fotiek (pekná foto z výletu, z rodinnej oslavy, atď) v minimálnych intervaloch. Nie také, že 10 príbehov za deň a k tomu ešte xy fotiek každého prdiku 😅

terezka1947
23. máj 2021

Nedavam fotky zo sukromia na socialne siete.

janinah
23. máj 2021

Nikde nijakú foto mojich detí nenájdeš.okrem mk ani nikde nie som a vyhovuje mi to.

fifina75
23. máj 2021

Ani ja nedávam žiadne fotky zo súkromia na sociálne siete a pod. Internet je zradna vec, nikdy nevieš kto to môže zneužiť

lavender273
23. máj 2021

@sterre obcas nieco pridam.na fb. mam to nastavene tak, ze to vidi len rodina a velmi blizky priatelia.

kkovacovak
23. máj 2021

Ja osobne nie som proti pokiaľ to vidia len príbuzní a najbližší kamaráti. Tak mám nastavený fb aj insta. Ale jedná sa len o fotky ako píšeš...z vyletu alebo kde sme všetci pokope ako rodina a príde mi divné z toho vyhodiť dieťa keďže je tiež jej súčasťou. Osobne som ale proti verejným účtom a účtom ktoré deti pridávajú na dennom poriadku pomaly aj na wc. Treba si určiť hranice

senta_sofia
23. máj 2021

Nedavam, posielame si sukromne len fotky, aj v rodine

maca2014
23. máj 2021

Ja mám na FB pár fotiek, občas pridám foto detí, manžel nie je na soc.sieťach

olivia1425
23. máj 2021

Zo sukromia obcas zo svojho dietata nikdy

jaga18
23. máj 2021

Na fb nie som, insta mam súkromný. Foto deti síce nepridávam, ale fotky psíkov z každého uhla a foto z turistiky sú bežné 😆

lienka.7
23. máj 2021

Ja som tiez proti. A este pokial su polonahe. To podla mna absolutne nepatri na net... kamoska bezne vesia na FB polonahe fotky svojich dcer (5-10 rocne podotykam), ma ich uplne verejne a ked som jej to minule spomenula, ze je to doslova klondajk pre pedofilov.. no vraj jej este zavidim 🙉🙉🙉
A nejde len o fotky deti, ale aj o osobne fotky napr. z porodu a pod. Nechapem, ze ma niekto potrebu sa takto prezentovat.
Aby bolo jasne, nemam nic proti peknej fotke po porode! Ale nie negustioznych, doslova osobnych foto. A este nechapem, ako to niekto moze okomentovat ako pekne... 🙈🙈🙈
Ale mozno proti gustu ziadnen disputat.

tncka
23. máj 2021

Nedavam,nikde nic ziadne info ani foto,ani ziadnu info kam chodi do skoly,proste nepovazujem to za bezpecne. Nikdy nevies kto to vidi a co s tou informaciou urobi

00ivi00
23. máj 2021

Ja pridám fotku maleho iba takú kde je z nejakého uhlu a nie je mu vidieť tvár. Samozrejme ak to je nejaká pekná fotka pre mňa, nie že hocijakú. A to tiež asi tak raz za dva mesiace a vidieť to môžu aj tak iba kamaráti.

ruzasipova
23. máj 2021

Ja alebo manzel pridame obcas fotku z vyletu, kde sme vsetci styria. Obcas znamena raz za 4-5mes. A mame to mastavene len pre priatelov.

somtunovaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
judar
23. máj 2021

Nemam tam vobec nic, profil mam stavany tak aby si hoc kto myslel ze som cudzinka a nevedel akeho som pohlavia, proste tam necapem nic ...nepotrebujem mat imaginarnu formu cisiel zhmotnenu obrazne v podobe lajkov na fotkach deti od aj ludi ktorych leda bolo stretnem, rovnako ani aby niekto polemizoval nad tym ako si zijeme, takze preto tam nemam ani vlastne meno ...a to som par rokov mala fotku s dcerou na profilovke, nikde som ani nepisala nic nekomentovala a uchylaci vypisovali spravy ze aka som ja stavnata sexy mamina ....

damiana1992
23. máj 2021

Fotky syna mam prevažne len na instagrame, tak pred mesiacom aj niečo som z neho vymazala takých 1600 zbytočných ľudí, a dala som si súkromný profil.. Čiže tak 😄

bagre
23. máj 2021

Nedávam už pár rokov žiadne foto a nielen kvôli deťom.

darja27
23. máj 2021

Čo tu čítam tak všetky rozumné ženy 👌👌to v mojom okolí ako praštené,majú pocit že sa musia ukazovať aké sú šťastné a to za každu ,,hlúposť " ja nemám na svojom synovu žiadnu,muž dal len raz keď sa chcel ním pochváliť .

vinetuu
23. máj 2021

nedavam fotky na socialne siete ...naco? kto chce pride sa na ne pozriet osobne 😇

abbies
24. máj 2021

Dávam fotky z výletov, ale nie tie, kde sú deti. Povedala by som, že 90% fotiek, čo zverejňujem je len príroda. Na ostatných som občas ja, občas muž alebo obaja. Deti nie. To posielam akurát rodine cez WA.

h2
24. máj 2021

Nemám svoje fotky nikde. Ani fotky muža a už vôbec nie syna. Jediní členovia našej rodiny, ktorých hrdo ukazujem, sú naše mačičky. 😀 FB síce mám, kvôli synovej škole, ale nemám tam fotku a ani svoje celé meno.
S rodinou si posielame fotky cez Whatsappovú skupinu.

katkati
24. máj 2021

@judar Ale keby tam nikdy nikto nič nedal a nekomentoval, tak FB by nemal svoje opodstatnenie? Mne sa zdajú čudní tí, ktorí ma požiadali o priateľstvo, samozrejme ich poznám, nie sú to cudzí a neznámi ľudia a chodia tam iba šmirovať, pozerajú všetko dookola, ale koment nedajú, ani lajk, aby sa neprezradili. Nikdy nepochopím, načo je tam človek, ktorí nemá foto, žiadne údaje, viem o koho ide, napr. kolegu, tak odsúhlasím priateľstvo a on v profile nič, tak na akého frasa žiada o priateľstvo. Presne to šmirovanie. Tak ako mňa poteší foto alebo udalosť mojich naozajstných priateľov a príbuzných, tak viem, že aj oni sa tešia, keď občas dáme o sebe vedieť nejakou peknou foto z výlety alebo nejakého zážitku.

sasitimi17
24. máj 2021

Ja pridávam fotky a príbehy normálne na IG vždy keď sa mi podarí nejaká pekná fotka či už príroda, dcéra, áno aj jedlo v reštaurácií alebo hocičo čo sa mi páči tak si pridám
FB vôbec lebo ten minimálne používam
A vlastne nechápem prečo vôbec niekto rozoberá fotky druhých ľudí, keď niekto chce pridať každý prd tak nech pridá 🤷🏼‍♀️ Keď niekto nechce zverejňovať nič zo svojho života, nech nezverejňuje nieje na tom nič zložité 🙂 ľudia už take banality rozoberate a staráte sa do druhých čo robia 😬

h2
24. máj 2021

@katkati Tak ja som jedna z tých, ktorí majú FB a nemajú tam fotku ani žiadne info v profile. Nechodím tam šmírovať, skôr ma otravuje, keď mi to neustále hlási upozornenia, že niekto zase niečo pridal. FB som si založila, lebo synova trieda mala svoju skupinu, futbal, kam chodil, mal svoju skupinu... každý predpokladal, že veď všetci sú na FB, takže sa komunikovalo cez toto. Teraz už syn na futbal nechodí a trieda komunikuje cez Whatsapp, ale už som medzitým v ďalších skupinách: s bývalými spolužiakmi a v obecnej skupine, kde sú dôležité informácie. Tak preto. Nejde o žiadne šmírovanie.

judar
24. máj 2021

@katkati kazdeho slobodna volba ako sa zariadi....to akoze ani ja ked tam nemam nic o sebe tak tam nemam byt ci co?...ja si tam pisem s kamaratmi ktorych mam po celom svete rozcestovanych a riesim casto aj pracovne veci, stretka, udalosti a mam pokoj ostatne ma nezaujima

katkati
24. máj 2021

Nemyslela som všetkých, ktorí tam nič nedávajú, ale tých, čo iniciatívne požiadaju o priateľstvo, oni nikdy nenapíšu žiadnu spravu, žiadna aktivita, ale ohovárajú tých, ktorí sú tam aktívnejší.

h2
24. máj 2021

@katkati A odkiaľ vieš, že niekoho ohovárajú, keď tam nič nepíšu?
Ináč, k tomu, že požiadajú o priateľstvo: teraz tu budem asi za úplnú trúbu, ale tiež sa mi to stalo. Že som žiadala o priateľstvo niekoho, koho som nechcela. Lebo som nevedela, ako to na FB chodí a keď mi prišiel nový návrh priateľstva, kde bol človek, ktorého som poznala, tak som si myslela, že keďže je to "návrh priateľstva", že to on navrhuje mne. Takže som si myslela, že len potvrdzujem jeho žiadosť. 😂

katkati
24. máj 2021

@h2 Viem, lebo sú to napr. moji kelegovia z práce, s ktorými sa stretávam a poznam ich názory na fb, buď priamo od nich alebo sprostredkovane. Ale aj pár iných známych, ktorí odsudzujú zverejnovania fotiek, ale na každý vložený príbeh sa nezabúdnu pozrieť. Nech to kľudne robia, len nech nedsudzujú tých, ktori im vlastne "spestruju" ich mozni nudný život 😄

kubkovamama
24. máj 2021

Deti ani nic súkromné nedavame na net.Co vsak neovplyvnim- ex foti syna pri jedeni,pozerani telky apod.a so srdcervucimi komentmi to zdiela verejne.Mna by teda zaujimalo ci to mate niekto podobne a ako ste to riesili,pretoze u nas nezabera nic,od strasenia uchylmi az po strapnovanie mládenca.

bafka
24. máj 2021

Kedysi som pridavala dost fotiek zo sukromia, stredna skola mozno zaciatok vysky. Potom som vsetko zmazala a nepridavam nic. Na insta som dala tiez kedysi par foto maleho ale len nohy, ruka...😂 ale uz je aj to zmazane a zo socialnych sieti teda nikto nic o mne nevie 😃 ani ako vyzeram za poslednych 5 rokov, lebo teda ani profilovku nemam 😃