Mlieko Babička z 90-tych rokov v sáčku

23. júl 2024

Som 91 rocnik, a neviem ci som si dobre zapamatala, ze vtedy co boli mlieka v sacku, tak bola znacka Babicka, a na obrazku bola vyobrazena stara zena v satke ako vylieva mlieko z vacsej kade.. Sacok biely, ona bola taka tonovana modra alebo cervena ci zelena.. Uz si niesom ista, pamatate si to takto niekto? Nikde neviem najst tento obrazok :(

aniele
23. júl 2024

Ak si dobre pamätám, bol to zjednodušený obrysový obrázok podľa obrazu Jana Vermeera Mliekarka. Ale v tej našej tetrapakovej verzii (nepamätám si to na vrecku, naozaj) som to ani ja nenašla.

rozculena
23. júl 2024
rozculena
23. júl 2024

@aniele nič také si nepamätám,bol tam iba text

michaela329
23. júl 2024

Pamätám iba nápis mlieko na sáčkoch, modré polo a červené plnotučné.

stellarstar
23. júl 2024

Bože tie časy s tým mliekom 🙈 a taka vec ako odmerka do ktorej sme to dávali 🤣 a reku dávaj pozor aby si to mlieko nevyliala 🤣🤣🙈

aniele
23. júl 2024

@rozculena Ale veď presne to hovorím! Ten obrázok bol na krabicovom (tetrapak) mlieku, nie na vreckách.

samkolea
23. júl 2024

@stellarstar ano presne 😂🫣. Raz som zavesila platennu tasku na klucku-neviem co som ocakavala- a mlieko bolo vsade z tych sackov 🤭. Odmerka je legenda veru uz. Sentiment zostal a na koopec veci veru. Som stara veru 💩😀😀

michaela329
23. júl 2024

@stellarstar a štipec na vrch ☝️😀 Moji rodičia mali potraviny v tom období a ten puch, keď tie sakle praskli a pokyslo mlieko v prepravkách 😵‍💫 Vôňa detstva...

deti95060810
23. júl 2024

áno dala som chlieb s mliekom do jednej tašky a prišla som domov s vytečeným mliekom.. 🙂

michaela329
23. júl 2024

@deti95060810 už len pocukriť 🤷😀

aniele
23. júl 2024

@michaela329
@deti95060810
Tak moje mliečne detstvo (do cca 10 rokov) bolo ešte onakvejšie. Mama mi dala kandličku a poslala ma pod kopec do mliekarne. Mliekarka mala vo veľkej kandli mlieko a valcovitou litrovou odmerkou mi tú moju naplnila. A pomaly domov. Aby som nerozliala. Zväčša som na polceste zastala, odliala si trochu do vrchnáka a vypila 😀.

rozculena
23. júl 2024

@aniele😲 ja mám 59,ale toto som nezažila....už vtedy bolo mlieko vo fľašiach

nikaeli
23. júl 2024

Ja si to pamätám 😉 mlieko a 5 rožkov za 2 koruny do modrej sieťovanej tašky.. a pamätám, ako sme to mlieko mali vždy stlačiť, či nemá dierku a netečie 😛 a neznášala som kyslastý smrad tých povytieraných vreciek (a mne potom z toho smrdeli ruky 😳 )

aniele
23. júl 2024

@rozculena Ja mám 64. Toto mohlo byť maximálne okolo r. 1968/69(?). To si už naozaj nepamätám. Bývali sme tam do r. 1973, ale toto bolo určite o niečo skôr. Mliekarkou bola mama mojej spolužiačky zo ZDŠ.

michaela329
24. júl 2024

@aniele tak my sme mali aj kravy u prababky, také teplé mlieko z kyblika bolo tiež zážitok -to však nesmrdkalo ako tie bedničky 😅

aniele
24. júl 2024

@michaela329 No, moja starká mala kozy. To som, keď som bola na prázdninách, pila aj čerstvo nadojené, ešte cestou zo stajne.
A to mlieko vo vreckách... ak sa niekto sťažuje, že dnešné je horšie...

mojenko23
24. júl 2024

Družstvo na konci ulice, tak áno. Konvička a navečer pre mlieko. V susednej dedine bol pekár, tomu zaniesol otec 50kg múky, mali sme zápisník, kde nám odpisoval kedy sme pre chlieb išli. Vedeli sme kedy vyberá chlieb z pece, tak sme išli a chytali horúci chlieb rovno do sieťky. Kým s ním brat prišiel domov, obyčajne nám obkúsal konček chlebu. Som už dosť stará na dôchodok, ak si to pamätám? 😁😁😁

rozculena
24. júl 2024

ja nemám takéto zážitky,že chleba od pekára,alebo čerstvo nadojené mlieko,od mala som bývala v meste a aj babku som mala "modernú" 😀 chovala max.zajace