Mazanie komentárov na Instagrame

22. jan 2022

Sledujem na instagrame mamičky ktoré majú aj ti nicky a všimla som si že ak im niekto napíše negatívny komentár, nie však urážlivý iba jednoducho napíšu že nesúhlasí komentár zmizne, teda je zmazany. 😒

jaja20
22. jan 2022

Keby len na instagrame... Ja som dala komentár sem do jednej cestovateľskej skupiny,že ponúkaná destinácie je síce krásna,len škoda,že tam treba toľko očkovaní a moderátorka mi ho obratom zmazala. Tak som tú skupinu obratom opustila. Nemám záujem o také falošné jednanie,keď som napísala pravdu.

vilma7
22. jan 2022

Dnes nejako nik nechce počuť kritiku a tvária sa že sú dokonalé...

kate_cs
22. jan 2022

Je rozdiel keď sa niekto spýta “Dcérke som nedala naušničky, čo vy na to?” A napíšeš svoj názor ako.
“Dcérke som nedala náušničky” a ty napíšeš napríklad názor, že by mala mať nausnicky, lebo vyzerá ako chlapec a ty si teda tej svojej dala.
Prvý príklad čo mi napadol.
Vidíš v tom rozdiel?
Každá mame nárok na názor. Ak sa naň však niekto pýta.
Druha vec je, keď si to vadí, nesleduj takého človeka.

terezia323
22. jan 2022

Záleží akých komentárov… podľa mna ešte horšie ako mazanie komentárov sú tie komentáre ktoré sú ľudia schopný napísať. Napríklad minule niekto Katke Jakeš napísal, že jej dcéra je nechutne obézna… toto príde niekomu v poriadku?

autor
22. jan 2022

@kate_cs tam napísala jedna mamička že "čo by sme robili bez Tvojho ukladania vecí 😒" alebo niekto napíše že nesúhlasí a followeri už píšu že to nie je tak alebo niekto napíše že svetrík je dievčatku veľký a followeri napíšu že nie je že je krásna atď.

autor
22. jan 2022

@terezia323 to nie. Ja myslím ak niekto nesúhlasí. Alebo vidno že fotka je "umelo" vytvorená už len na úsmeve to vidno napíše niekto komentár že by to chcelo viac "prirodzenosti" a komentár zmazany

kittykat22
22. jan 2022

na instagrame vidis len tie komentare ktore sa uzivatelkam hodia. V momente ked niekto napise nesuhlasny komentar tak to mazu. A este zvyknu zablokovat toho, kto ten komentar napisal. Napriklad taka ceska "hviezda" andula, tak ta musi mat v bloku tisice uzivatelov. Leos Mares to iste, jeho zena Monika Maresova detto. Dovod je ten, ze si udrzuju dokonaly image aby nahnali followerov. Nedaj boze, nech niekto napise nieco negativne a pravdive a strhne so sebou dalsich 10 ludi. To by sa potom tazko ziskavali spoluprace za x tisic eur.

autor
22. jan 2022

@kittykat22 tu sa jedná o jednu mamičku kt je aj tu na Mk A to presne sa mi nepáči. Iné je ak niekto nadáva no stačí že napíše niekto nesúhlas a už mamičky píšu komentár že S to tak nemyslela atď. Potom to vyzerá že ta mama je úžasná a ostatné sme nanič mamy. Nevraviac o tom že ozaj akoby nemali vlastný rozum 😒

kittykat22
22. jan 2022

tak oni klamu a prezentuju nejaku falosnu pravdu. Ak vies, ze je to taky idiot tak ju zablokuj a neries.

autor
22. jan 2022

@kittykat22 mne nevadí lebo niektoré veci sú ozaj užitočné ale už mi to pride ako vymývanie mozgu 😀

sisa_s
22. jan 2022

Nehovoris o ambasadorke dm tu na MK? 😀

lindous
22. jan 2022

Ja nechápem načo vôbec v komentároch pod niekoho insagramovým príspevkom vyjadrovať nesúhlas ... keď sa mi niečo nepáči, tak scrollujem ďalej a nebudem nikomu zhoršovať deň svojím názorom, na ktorý sa ani nepýtal

terezia323
22. jan 2022

Vieš čo najlepšie je takých ľudí nesledovať. Naša suseda je influencerka. Ma na ig okolo 20 tisíc followerov a keby si ju stretla na ulici tak si povieš, že je to jedna arogantná, namyslená osoba ktorá ani nevie odzdraviť.

prasiatko30
22. jan 2022

Vsak ked sa ti nepaci tak ju nesleduj 🤔

kittykat22
22. jan 2022

@lindous fakt? vcera zenska na IG ukazovala ako otuzuje 7 tyzdnove dieta ... to by si bola tiez ticho a skrolovala dalej? Ako toto je extrem ale niekedy co tam tie matky predvadzaju, je neskutocne

lindous
22. jan 2022

@kittykat22 rozmýšľala som ako sformulovať svoj príspevok, aby to zahrnulo aj nejaké extrémy, nakoniec som to nedoplnila a asi som mala (a teda nie, ja by som sa nevyjadrila ani k tomto, ale chápem).... reagovala som skôr na príklad, ktorý uviedla autorka teda napr. niekomu okomentovať, že fotka je príliš umelá ... v tom naozaj nevidím význam, že na čo aj keď to je slušne sformulované...na ulici tiež nezastavím cudziu ženu, že "prepáčte, nie je to hejt, ale tie nohavice vám vôbec nepristanú" ...

kittykat22
22. jan 2022

@lindous a nebolo by lepsie na to napisat - ja som spokojna, alebo mne sa tie nohavice pacia. Nie zbabelo vsetko mazat?

lindous
22. jan 2022

@kittykat22 k mazaniu som sa nevyjadrovala, človek čo sa vydá cestou zverejňovania každého detailu svojho života by sa mal obrniť proti kritike ... ale pochopím to skôr ako potrebu ten negatívny komentár vôbec napísať, aj keď si človek myslí, že to je slušné lebo tam nie sú nadávky a urážky, okolo slušnosti to často ani neprebehlo ...

spuntik1997
22. jan 2022

@sisa_s čo som tak čítala pripadá mi to ako o adminke DM :D

sanen
22. jan 2022

@kittykat22 chúďa malé. 😲

autor
22. jan 2022

@lindous ja nemyslím že nepáči sa mi niečo, skôr mám na mysli to, že niekto napíše pod príspevok že napr u nich to tak nefungovali alebo nesúhlasí, a bum hneď komenátre pod tým od sledovateliek že aké je to úžasné a ozaj niekedy mi to príde akoby už nerozmýšľali :D samozrejme sú veci o ktorých človek nevie tak si vezme inšpiráciu ale s prepáčením niektoré sú ako ovečky už :D k fotkám nikto jej tam nenapísal že je umelá ona, iba že fotky sú vyšperkované alebo resp že sú ako naarandžované 🙂
@kittykat22 toto je extrém, 7 týždňové :O

@sisa_s prečo myslíš? 🙂 :D

kate_cs
22. jan 2022

@spuntik1997 je to úplne jasné, ale nikto nemá odvahu ju označiť. Hrdinky.

lindous
22. jan 2022

Tak to je už úplne zbytočné míňanie energie .. aj u tých, ktoré nemajú pekného slova, aj u tých, ktoré nasilu chvália a ani nevedia prečo vlastne 😅 niekedy ja naozaj mlčať zlato .. ja som názoru, že keď sa mi niekoho príspevok nepáči, najlepšie čo môžem spraviť je to nekomentovať, prípadne ak sa mi nepáči celá tvorba tak vôbec nesledovať a nedvíhať tak čísla príspevku/osobe, ktorá si to v mojich očiach nezaslúži

autor
22. jan 2022

@kate_cs nejde len o ňu, a taký komentár ako "dala som náušničky lebo inak dievčatko vyzerá ako chlapec" tak by nemal človeka "rozhodiť" :D
@lindous preto opakujem nehovorím že je VŠETKO zlé len niekedy si človek pripadá ako neschopný keď na IG "prdia tie deti" dúhu :D

laska86
24. jan 2022

Boooze sa cudujem ze to niektorych bavi sledovat druhych a hlavne na instagrame..ved to je najfalosnejsia socialna siet na svete cisty grc..od reality na mile vzdialena..ale ved co uz kazdy je iny..

petulda333
24. jan 2022

A teba to preco trapi?mne je to uplne jedno,len sa zasmejem

elenita
24. jan 2022

@kittykat22 to je iny extrem s tym babatkom 🤦‍♀️🤦‍♀️😳 ludia stracaju sudnost

leskovael
24. jan 2022

Na jednej strane mi nejde do hlavy ked niekto potrebuje komentovať niekoho profil na instagrame, fb ci hoci aj tu. Sleduju daného cloveka len aby nesuhlasili, to je aké nasieranie seba samého 😅 druha vec je povedať názor ked sa niekto pýta a povedať stoj čo stoj svoj názor tam, kde žiadna otázka nieje... A posledná vec, často si ľudia neuvedomujú ci už svojim vyjadrením prekrocili hranicu toho druhého.
(myslím hlavne tým vyjadrením sa kde sa ich nikto nic nepýta..) Ja nemam žiadny slávny profil, mam tam par ludi a teda uprimne neviem akoby som reagovala, keby som sa nic nepýtala a idu mi tam o niečom kázať cudzí ľudia. A ak by to bolo viac komentárov, alebo "raznejsie" kázanie ako som ochotná tolerovať cudzej osobe, asi by som ich tiež vyfakovala 😂

Príklad - tu na koni mam album s outfitmi a začnú mi pribúdať komenty ako by som mala pribrať? Maximálne drzé, hlúpe a primitívne. Na prvý reagujem, nie ďakujem.... Ak to pokračuje tak menim tón a nebaví sa viac slušne a takého človeka automaticky považujem za sprostého, lebo sa vyjadruje tam kde sa ho nikto nepýtal, navyše úplne odveci a ešte ide presviedčať.. A nakoniec aby si poškrabkal ego som akože ja tá ktorá neznesie kritiku? 😂 iba hlupák toto robí.. A ani na instagrame by som ich netrpela,prečo by som mala? Ani v súkromnom živote si nenechám aby mi niekto cudzí rozprával odveci veci - najmä o mne, do ktorých ich nič nieje a nepýtala som sa na názor. Nevidim dôvod tolerovať to na soc.sieťach