Je podľa vás horor Piatok trinásteho vhodný pre 11-ročné deti?

tanculka5
24. jan 2023

Neviem ako začať.... No dcéra bola na prespavačke u kamarátky. Tá kamarátka má staršieho brata a ten mal vraj frajerku. Pustili si horor. Piatok trinásteho tú novšiu verziu. Dozvedela som sa to náhodou, keď som dnes stretla mamu tej kamarátky. Ešte hovorila, že to pozerala s nimi. Baby majú 11 rokov, ten jej starší brat asi tak 15....No ja som bola prekvapená, pretože dcéra moc horory nemusí, je taký strachoput. Večer sa pozerá pod posteľ či tam na ňu niekto nečaká 😅Na prespavačke bola cez víkend zo soboty na nedeľu a ja sa v nedeľu v noci čudujem prečo dcéra mrmle zo sna,, Prosím nie! " Ja neviem čo mám robiť.... Čo by ste robili?Ja som ten horor ani nevidela, iba staršia 13 ročná dcéra mi hovorila o čom to je....

januska12323
24. jan 2023

Porozprávala sa s dcérou a napísala mame tej kamarátky, že by si bola rada keby nabudúce pozerajú niečo vhodnejšie.

adalmba
24. jan 2023

@tanculka5 ty si tá 11ročná? Čo bola na prespávačke? A teraz sa bojíš? Nepozeraj horory. 😉

tanculka5
autor
24. jan 2023

@adalmba Prečo by som mala byť prosím ťa 11 ročná?Normálne píšem skrs dcéru.... 🤔

simona1998
24. jan 2023

@tanculka5 nič , stalo sa , uvidí ešte veľa horších veci 😀 moja spolužiačka si od 11r. Na hororoch frfcala a drží ju to do teraz 🙂

erikamamo
24. jan 2023

tak podla mna to rozhodne normalne nie je, tiez by som asi reagovala rovnako, aspon ja v takom veku som nemala dovolene pozerat podobne veci :D ale tak zakazdym sa to da vyriesit predsa normalnou komunikaciou a nerobit kvoli tomu halo, su aj horsie veci predsa.

tanculka5
autor
24. jan 2023

@simona1998 Pravda

tanculka5
autor
24. jan 2023

@erikamamo Tak ja som sa jej(mami tej kamarátky) spýtala či to považuje za vhodne, nechať to pozerať 11 ročné decká... Podľa nej uvidia baby aj horšie veci a teda jej to príde normálne

elenka.k
24. jan 2023

@tanculka5 tak keď mrmle zo sna - aspoň má ponaučenie
každopádne jej povedz, že vieš o tom, že kukala horory
a že si nepraješ aby ich kukala - ja som mojím len toľko povedala, ak ich jeden čas lákalo ich pozerať - / čo nekukali lebo sa báli 😀 / že ja k ním nebudem v noci chodiť - to som povedala zo srandy, ale pomohlo to Tiež ich učím, aby stáli za svojím v každom prípade a nedali sa zmanipulovať partiou ...
apropo, aj preto nerada púšťam deti do iných ...

jaskolka
24. jan 2023

Tak nie je to asi najvhodnejšie..
Ale reálne ja sama si pamätám, že som mala asi 10,ked som videla svoj prvý horor Lesný duch. Sestra mi kľudne vysvetlils, že je to len hrane a vôbec nič tam nie je skutočne.

tanculka5
autor
24. jan 2023

@elenka.k Áno rozprávala som sa s ňou, že nech horory nabudúce nepozerá... Len pochybujem, ze aj dodrží nakoľko k tej kamarátke chodí pre spávať často rovnako ako aj kamarátka k nám. Tak som zvedavá čo budú pozerať u nich nabudúce 😐

tyrkysova_kobyla
24. jan 2023

@tanculka5 ja som v tom veku s mamou pozerala Silent hill 😅 a v 14 som videla krvaky Saw 😃 ale zase zavisi od povahy, ja som sa nicoho nebala a vedela som, ze to je len film

elenka.k
24. jan 2023

@tanculka5 tak uvidíme , pri najhoršom jej pusť paranormálne aktivity 😲 - a dá - s bohom hororom

simona1998
24. jan 2023

@tanculka5 veď to , aj tak si to zapnú a nebudeš o tom ani musieť vedieť 🙂 kľud hlavne , ešte toho bude

kacernakokse
24. jan 2023

@tanculka5 neschvaľujem to, ale myslím si že zabrániť sa tomu úplne nedá a zákazy v jej veku už nemajú zmysel. Buď si uvedomi, z je to len film a nebude sa báť, alebo to prestane pozerať ak z toho bude mať aj naďalej nočné mory a strach.

solange7
24. jan 2023

V jedenastich uz som mala za sebou celu zbierku hororov. V pohode. Ked je strachopud, nech to nepozera. Jednoducha matematika.

syslik81
24. jan 2023

tak pises ze tam je casto ..a toto sa stalo len raz .. tak nabude povedz nech vezme kamaratku a idu sa hrat do izbya ty normalne predtym povedz ame ,ze naposledy mala dcera nocne mory ze nech jej take nepusta - taka jednoduch vec ze?

annm81
24. jan 2023

Nenapadlo by ma púšťať horory 11 ročnému cudziemu ani vlastnému dieťaťu. Treba dcére zdôrazniť, že ak sa na niečo necíti, je v poriadku odmietnuť a navrhnúť lepšiu zábavu. Na druhej strane, žiadna katastrofa sa nestala. V tom veku som bežne pozerávala Akty X. A vieš čo? Vtedy mi to absolútne nič nespravilo - žiadne nočné mory, žiadne zajakávanie sa a pocikávanie, ani som nemala žiadne problematické správanie, nič. Ale dnes by som to nedala :D Najmä odkedy sa mi narodili deti som nejaká citlivejšia a horory zvládam len také, kde nie su explicitne zobrazené nejaké nechutnosti.

anjelicek26
24. jan 2023

11 rocna by mala vediet, ze ked sa boji - moze to vypnut alebo si zapnut mobil a cumiet do toho miesto na telku... kazdopadne je to o dietati, moja ma 7 a pozerala s nami normalne aj wednesday serial, co kamoska oci pretocila, ze ako mozem...ale moja je salam bananista, nijako to neanalyzuje a spi jak drevo, nikdy nemala nocnu moru a zije az moc v realite, skor nam povie, ze kostymerka sa s tou priserou dobre vyhrala 😅

simona1998
24. jan 2023

@anjelicek26 moja sestra 5 ročná to íste , wednesday je jej srdcovka , nič iné nerobí len tancuje tu pesničku s tými rukami 😀🤣

viestta
24. jan 2023

V jedenastich som citala Drakulu a Frankesteina. Na tajnasa, brat doniesol z kniznice. Viac vyplasena som bola z Jurskeho parku

jaskolka
24. jan 2023

Ja som mala rada aj Akty X,doteraz si pamätám zvlášť jeden diel, kde boli nejaké chrobáky, čo v tme svietili a urobili z koristi taky zamotok.
Alebo Verte - neverte, to tiež boli miestami riadne horory...(hrôzostrašna žena v zrkadle, diabol v peci)

simona20201309
24. jan 2023

Ja by som len tak dcéru na prespavacku nepustila. Musela by som tu rodinu dôkladne poznať a dôverovať im. V tomto prípade rodicia zrejme na nich vôbec nedohliadali. Pozerali horor, no mohli aj hocičo iné nie?
15rocny mal na noc frajerku? Ci len večer?
Ako celé divne. 11rocna s 15rocnymi trávila večer?
Vadili by mi, že tam prakticky nebol žiaden dozor.

zuzanka.zuzu
24. jan 2023

v 11r sme fičali na verte-neverte a kto sa nemohol pozerať lebo mu rodičia nedovolili (tuším to chodilo po 22h) tak bol riadny looser 😀