Je na Temu bezpečné nakupovanie?

29. aug 2024

Ahojte je tu bezpečné nakupovať? Keď zadam kartu nebudú brať peniaze ako to niekde písali že potom si nechali údaje z karty a mizli ludom peniaze ? Objednávat odtial ?

zlatican
29. aug 2024

Ja mám s nimi iba dobré skúsenosti. objednávala som viac krát. Ako ti môžu brať z karty, keď ju máš zabezpečenú.

beata_k
29. aug 2024

Objednavala som x krat a nikdy nebol problem. Ale v mobile mam plateny antivirus. Mozno preto, neviem. Ja problem nemam.

zuzuliennka1
29. aug 2024

@zlatican no, nemas. Pri platbe zadavas tych 16 cisel z jednej strany karty a tri cisla zozadu a to uz staci, aby to niekto zneuzil. Dobre je pouzivat jednorazove karty. A nie len na Temu, vsade. Tatrabanka napr. ma taku funkcionalitu v apke

zlatican
29. aug 2024

@zuzuliennka1 Ja som u nich platila viackrát a je to v poriadku.

zuzuliennka1
29. aug 2024

@zlatican to je samozrejme super. Ale treba byt obozretny, kartu zabezpecenu pri nakupoch na internete mas fakt malokedy. Urcite to treba brat s vacsou obozretnostou, nez ako to pises

katarinaforever
29. aug 2024

No ja ta varujem. Objednali sme viackrát s kolegyňami a doteraz žiadny problém a behom tohto týždňa nám posťahovalo z účtov 30 eur !!! Okamžite nám blokli banky karty išlo o ČSOB a Tatra. Dve kolegyne mali útok z ameriky a tri z Činy. Oľutovali sme to.

betulinka1
29. aug 2024

Kamoska musela blokovať kartu ale napriklad ja nakupujem a nic sa mi nestalo. Davam pozor aby sa neulozila karta. Ale to plati aj pre ine internetové obchody. Napriklad minule som objednavala desigual z ich stranky, roky objednavam a prisla mi od nich sms, ze odovzdali dopravcovi. Asi za 20 sekund prisla druha sms z UPS, ze im internetový obchod nezadal cislo domu a link na ktory som mala kliknúť. Kedze vieme vsetci o podvodoch tohto typu, tak som rovno blokla. Ta druha sms bola podvod, lebo som dopravcu dala paketu a box, tam im je jedno keby aj chybalo cislo domu. Cize o peniaze sa da prist aj cez overene stranky.

rozculena
29. aug 2024

@zlatican si dobre naivná

rozculena
29. aug 2024

použi špeciálnu kartu na platenie na internete,niektoré banky majú aj jednorazové,ja mám mbank a tam na tú kartu dávam len tolko,kolko treba zaplatiť.Takto platím aj spotify a vojo,oni si to sami strhávajú

petamich
29. aug 2024

@zlatican to ze si u nich platila uz viackrat nic negarantuje, hromadne uniky a zneuzitia dat kartovych spolocnosti su niekolkokrat rocne, rovnako ako zneuzitia individualnymi obchodnikmi, skus si uz len do googla hodit

Autorka: za mna ak nakupovat na strankach ako temu, shein, aliexpress a pod. tak jedine cez paypal alebo jednorazovo vygenerovanymi udajmi pre platbu kartou alebo kartou k uctu typu revolut, kde si top upnem alebo drzim minimalne zostatky

autor
29. aug 2024

Ježiši ženy dobre ste ma vystrašili,platila som cez manželovu kartu kde je dosť veľký obnos peňazí.

veronika2316
29. aug 2024

Objednala som veľakrát a nikdy žiaden problem

rozculena
29. aug 2024

hádam si tú kartu tam neuložila...? nikdy neukladám,ani u overených eshopov

autor
29. aug 2024

@rozculena uložila ja krava. Neviem ju odtiaľ odstrániť, neviete mi poradiť ako ju odtiaľ dám preč?

zlatican
29. aug 2024

@zuzuliennka1 Ešte dodám, že kartu nikdy neukladám.

rozculena
29. aug 2024

to teda neviem,asi by som ju zablokovala a vybavila novú

petronela1985
29. aug 2024

Odstrániť sa dá v Nastaveniach platby. Ja inak vždy mám nastavený limit na platby cez net na 12€, čo mám akurát tak Netflix a keď objednávam niečo cez eshop, tak si zvyšim limit a hneď aj znížim po platbe. Robila som v banke, fakt sa to deje, že dochádza k zneužitiu karty u obchodníkov, banka nezverejňuje u akého (aspoň teda môj bývalý zamestnávateľ), karta sa blokuje s okamžitou platnosťou.

autor
29. aug 2024

@petronela1985 dobre teda idem zablokovať kartu 🙂 stačí to potom ?

majka2959
29. aug 2024

Máte nastavené limity na karte na 0?

veronika2316
29. aug 2024

Oni to ukladajú automaticky mám pocit na tému ale určite sa to nejako dá zrusit

veronika2316
29. aug 2024

Klikni na nastavenia tam klikni na vaše spôsoby platby, hore ti vyskočí tvoja karta klikni na ňu to Modre a daj zmazať kartu a hotovo nič zložité

katarinaforever
29. aug 2024

@petronela1985 ja neviem čo to bol za útok ale ja mám nastavené platby online 10 eur a spravilo 10x3 do 2 sekúnd - banka to hneď blokla a volali mi či nie som v Číne. Kolegyňa to iste

zuzuliennka1
29. aug 2024

@zlatican to je okej. Aj tak treba byt obozretny. Najma ked sa fakt dokazes v prvom komentari opytat, co si sa opytala.
Treba limitovat moznosti zneuzitia karty. Ze ju neukladas, je super. Ale pouzivas. A zneuzit sa da sposobmi, ake by ti nenapadli

rozculena
29. aug 2024

@veronika2316 automaticky to nie je,lebo som kupovala 1x cez temu niečo

petronela1985
29. aug 2024

Áno, ja už mám objednávku na colnici, tiež som si všimla až potom, že sa mi karta uložila do nastavení v profile. A išlo to, už tam nemám pridanú žiadnu.

petronela1985
29. aug 2024

@katarinaforever v tomto sú banky obozretné, aspoň môj zamestnávateľ mal vtedy nastavené systémy tak, že napríklad karta klienta sa použila v Bratislave a o päť minút sa ňou platilo v Číne, systém to hneď vyhodnotil. A tak sa okamžite karta blokovala. Niektorí klienti ale boli takí zlatí, že sa sťažovali, že prečo, on chce presne svoju kartu, ma ju registrovanú kade tade 🙄

katarinaforever
29. aug 2024

@petronela1985 no 30 eur fuč ale rýchlo to blokli, ale sila je že kolegyne sedíme spolu v kancelárii a behom týždňa všetky bliknuté karty 😂 nemusím hovoriť že mi prišli z temu blbosti s mizernou kvalitou 🙈

petronela1985
29. aug 2024

@katarinaforever to ma mrzí, to už nemôže byť náhoda, keď ste tri