Je divné dať si bakalársky titul na profil na sociálnej sieti?

6. jún 2024

Ahojte😅, len ma zaujíma názor, je podľa vás divné dať si na profil na facebooku/instagrame VŠ titul „Bc. X… Y…”?

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
btus
6. jún 2024

podľa mňa áno.

januska12323
6. jún 2024

Áno, vyššie tituly ešte ako tak ale Bc. je trápne.

mimi3008
6. jún 2024

Velmi divne a trapne. Vsimla som si, ze v zivote si titul uplatnuju najma tito bakalari, ovela viac, nez nejaki Ing., MUDr., Mgr., JUDr. a pod. Pride mi to, ze si riesia nejaky komplex

kukuk29
6. jún 2024

ci Bc. ,Ing.,Mgr... max trapne a zbytocne ak je to sukromny profil 🙊

martinkatinka
6. jún 2024

Rovnako trapne ako kazdy iny titul

sisa_s
6. jún 2024

Pokial to nie je profesijna stranka, napr.lekar si da mudr, lebo ten profil je pre jeho sukromnu ambulanciu, pravnik si da judr., lebo tiez to suvisi s jeho praxou, tak je to odveci...

basulaak
6. jún 2024

Ano je to divne. Zazila som chalana co si dal ze Mgr. Bc. Meno priezvisko (a nie nevystudoval 2 vysoke skoly ale jednu len dokoncil, no nik mu asi nepovedal ze ked si mgr tak bc si uz nepises 🤭🤣, boze to bolo trapne). A este na fb to mal.

mmooly
6. jún 2024

a ešte mi to príde trápne aj na náhrobkoch tie tituly..

pink_lady
6. jún 2024

ano je ...😂 A este extra trapne na smutocnom oznameni 😎

sisa_s
6. jún 2024

@pink_lady alebo svadobnom, ked 1 titul ma a druhy nie 😀

bellaa3007
6. jún 2024

Ja som Ing a teda nepíšem si ho nikde. Okrem prac zmluvy atd..

guudy
6. jún 2024

Napr na Linkedin v pohode, na fb divne.

autor
6. jún 2024

@basulaak preboha🫣😂😂

doriiis
6. jún 2024

Ja uz som videla titul aj na nahrobnom kameni.🤷🏻‍♀️

ninusa221
6. jún 2024

Podľa mňa je to tiež trápne po obhajobach Bc si skoro všetky moje spolužiačky dali Bc na Instagram. Popritom ledva tie obhajoby urobili..🤣

martinkatinka
6. jún 2024

@januska12323 aj vyssie na sukromnom profile su trapne.

janickacrazy
6. jún 2024

@sisa_s mne zase kamoška rozprávala, ako jej doktor hovoril pri porode, pani inžinierka, tlačte, že jej to bolo také smiešne, že ani tlačiť nemohla, ale ani smiať sa jej nedalo v tých bolestiach 😀

mandmsm
6. jún 2024

aj ja mám Mgr. ale nepíšem si to okrem nejakých oficiálnych vecí nikde. Som učiteľka a aj keď píšem rodičom správu nepodpisujem sa s titulom, len buď tr.uč. alebo priezvisko. Zato mám rodičov, ktorí si píšu titul ešte aj keď mi posielajú správu cez messenger. To mi príde fakt zbytočné

btus
6. jún 2024

@bellaa3007 nápodobne. Len tam, kde sa to vyžaduje

simona20201309
6. jún 2024

Určite áno., je to trápne. Titul píšem len na uradne dokumenty. Nikde inde, aj keď je tam na to kolonka.... nevidím zmysel písať titul na odstúpenie od zmluvy keď vraciam tovar
..nie to na fb 😅
Ale tak niekto sa možno konečne cíti dôležitý tak to potrebuje.

guudy
6. jún 2024

@janickacrazy ked je clovek pacient, je to trapne za kazdych okolnosti 🙂

luu1122
6. jún 2024

ja titul nemam ani na obcianskom 🤣 mne pride trapne ked si niekto odo mna kupi nejaku vec a posle adresu mgr ….. phdr. akoze ja im to tam napisem ale ja by som o to osobne nestala 🤣

guudy
6. jún 2024

Este doplnim, ze niektore krajiny maju inak postavene vysokoskolske studium a za plnohodnotne sa berie uz bakalar. Master’s si moze clovek spravit aj z uplne ineho oboru, nijako nesuvisiaceho s bakalarskym studiom. Niektore Masters programy trvaju 1 rok a niektore 2 ;)
To len k tomu, ako sa nazera na bakalara na Slovensku 🙂

sisa_s
6. jún 2024

@janickacrazy ja som zase doktorka a ked idem na vysetrenie a sestricka ma z cakarne zavola, to keby si videla tie pohlady, akokeby som vsade chodila protekcne kvoli titulu, pritom sa vzdy klasicky objednam 😀 pri porode im to titulovanie hned zarazim, znie to hrozne 😀 a ja ani pacientov neoslovujem titulom, nech sa aj urazia, ked si na tom niekto zaklada, pacient ako pacient

muchotrafka298
6. jún 2024

Ja so mala kedysi kolegynu, co bola z dediny a neskutocne si potrpela na to, ze ona ma dva VS tituly. Ten jeden mala z dialkovej skoly platenej, kde to asi davali kazdemu. Ale beda prebeda, ked jej to niekto nenapisal. Soptila normalne, dokonca ju tak niektori museli aj oslovovat, klienti napriklad a tak. Menovka na dverach sa jej nezmestila standardna, lebo mala aj dlhe meno a priezvisko. Kolega, tiez z dediny, si dal VS titul na obciansky, nech to kazdy vidi a ze "Policajti sa inak chovaju pri kontrolach s titulovanymi ludmi" rehotali sme sa n tom este mesiac.

ivik4
6. jún 2024

Na socialne siete ? Ano, je to maximalne smiesne

mirkava
6. jún 2024

Ako tak čítam, podľa viacerých je mať titul, resp. si ho uvádzať smiešne, zahanbujúce... nech si každý dáva kam chce, zrejme sa namakal na škole a ak mu to urobí radosť tak aj na čelo nech si ho dá, je mi to jedno. Za mňa na FB by som urcite nedala...

sisa_s
6. jún 2024

Cakala som, kedy sa zapoji niekto v style "a co sa ma zanho hanbit, ked si ten titul vymakal?" 😀 nikto sa nema hanbit za titul, ale uvadzat si ho tam, kde to zmysel ma a ak si ho niekto da aj do sutaze kauflandu, tak si tym nieco veru kompenzuje a vacsine to smiesne pride
@mirkava

muchotrafka298
6. jún 2024

@mirkava urcite na VS titule nie je nic zahanbujuce, prave naopak. Len vela ludi na Slovensku to pouziva tak, ze to vyznieva smiesne. Ze si to davaju na socialne siete a podobne, kde titul za mna vobec nepatri. Lebo FB alebo inastagram je na zabavu, nie ja pracu ako Linkedin. A ked predavam nieco na bazare, tak tiez mi to pride ako zvlastne, uvadzat si titul pri odosielatelovi alebo prijemcovi.