Internetový obchod TEMU

betka1_41
8. jan 2024

Ahojte objednávali ste už niekto z tejto stranky? V akom stave vám to došlo. Ja by som chcela skúsiť objednať túto vodovodnu batériu. Tak chcem vedieť či sa oplatí…

memorybaby
8. jan 2024

@betka1_41 veeeeela veci. Vsetko prislo v absolútnom poriadku. Mam dokonca v kúpeľni bateriu ( vodopád ) z Aliexpressu uz 8 rok na dome . A je jak nová asi je ale dôležité aj ako natrafis. A teda mam deti, denne sa používa. Ak si však vyberieš matnu bala by som sa ze sa bude šúpať.

janai1
8. jan 2024

Nemáš fotku
A opakuje sa to furt dookola. Daj do vyhľadávania temu a nájde ti plne vrece tém

magnoliaa
8. jan 2024

Za ako dlho vám prišla zásielka? Zrovna dnes som objednala prvýkrát na skúšku

vorkola
9. jan 2024

No ja som objednala,asi za 18 e, a zaplatila,, cez Ib Pay pal Povodne som mala asi 50, ale reku, co ak neposlu lebo tam je podmienka platba vopred ,.a veru zatial nedoslo,Ale odpisali, ze objednavka bola odeslana (po česky ), ze sledovacie cislo je pripraveno aj ho poslali,figu tomu rozumiem ) ) a potom dalsia druha sprava.... vas balicek je k dispozici k vyzvednuti proste cele cez https teda vsetko ostatne k tomu, aj heslo, cakam kazdy den , a zatial nic,Vobec sa v tom nevyznam, ci to pride kurierom ,alebo ako. uz som sa bola pytat aj v Alze, ale ze nie, tam to nemaju, Kocky vy uz teda mate dobre skusenosti poradte, ,lebo este by som odtial vela veci chcela ,ale bojim sa toho vopred zaplatenia a ci dorucia, ,Vsak hadam by neklamali, len ja sa v tom dodania balicka nevyznam .Je sice pravda, ze som to objednavala asi cca 2 tyzdne pred vianocami, V piatok 29.XII.023 mi napisali vas balicek je k dispozici vyzvednuti https /temu.com atd,. a nic.Ved keby kurierom ,tak ti obycajne volaju den vopred, alebo aspon 3 hod pred prichodom ,(vsak zakaznik nemusi byt doma), Alebo mam este stale cakat,na tie spravy od kuriera ? na ich sa opytat neda. To aj napisali Dakujem

liz_lemon
9. jan 2024

@vorkola a ty vies, co v zasielke, ked zaplatis pri prevzati? ved tam moze byt nieco ine alebo aj nic, dobierka nie je vobec bezpecna

memorybaby
9. jan 2024

@vorkola mne to chodí do pakety alebo to dovezie kuriér . Objednali sme toho uz naaaaaaozaj vela a este nebol problem. Jedine to neodporúčam je oblečenie - silon a vôbec nezodpoveda obrázku. Všetko ostatné je bez problemov dokonca ak doručenie mešká dajú ti 5€ zľavu na ďalší nákup . Aj to sa mi stalo ale len raz..

luccija
9. jan 2024

@vorkola prečo si nepozries sledovacie číslo podľa mňa to máš niekde uložené, keď Ti poslali aj kód na vyzdvihnutie

lavender94
9. jan 2024

Ja som pozerala nejaké video, že temu ma v obchodných podmienkach súhlas so zaobchádzaním s dátami. Stiahnutím aplikácie maju prístup k úplne všetkému v telefóne. Preto sú tie veci take lacné vraj. Lebo je to obchod s osobnými údajmi. Neviem, čo je na to pravdy, ale vraj sa par ľudí aj súdi kvôli tomu, že im z účtov mizli peniaze. Malé čiastky par centove, ze si to ani nevšimnete. Možno je to cele nepodložena blbosť a ja preháňam, ale tie veci sú strašne lacné na to aby to bolo všetko ružové

mima1608
9. jan 2024

@lavender94 to isté sa rozprávalo aj o Ali, Shein, Wish, keď tie obchody začínali.
Akože, za mňa oblečenie a hračky by som z temu nekupovala, ale dekorácie do domácnosti mám odtiaľ požehnane 😀

@vorkola zrejme ti to kuriér uložil do zasielkovne. Mne to robí Packeta zakaždým. Teraz aj slovenská pošta mi doručuje balíček a tiež mi včera prišiel mail, že je uložený na pošte v našom meste. Objednavala som minulý týždeň 😊

sandri
9. jan 2024

@lavender94 citala som podobne. Nie, ze miznu peniaze, ale ze je to velky obchod s osobnymi udajni. Vyslovene Temu nazvali spehovacou cinskou aplikaciou. Vraj pyta az 24 povoleni - vratane pristupu k fotkam a socialnym sietam. Nie, dakujem.

sandri
9. jan 2024
victoriab
9. jan 2024

@betka1_41 dodanie do tyzdna, vsetko ok

lavender94
9. jan 2024

@sandri presne, ešte aj ku kamere, ip adrese no proste všetko.

lavender94
9. jan 2024

@mima1608 ale she in po tebe nechce vediet údaje, ktoré o sebe nevies ani ty. Veď je to temu podstatne lacnejšie ako ostatne čínske stránky.

gejb
9. jan 2024

@sandri ale to nie je povinné mat nainštalovanú appku. Nakúpila som tam, žiadny prístup som nepovilila... tiež nepovolujem všetko bez rozmyslu...

sandri
9. jan 2024

@gejb niekde som v tych clankoch citala ze uz len nakupom na tej stranke sa ti do pc/mobilu instaluje skodlivy softver, ktory ta nasledne spehuje. Bez toho, aby si o tom vedela.

mima1608
9. jan 2024

@lavender94 nakúpiť vieš aj cez web, rovnako vieš nepotvrdiť prístup. "Čínska špehovacia služba" je aj Tik Tok a každý to veselo používa.
A áno, niektoré veci má Temu super lacné, na iné ma totálne prestrelené ceny, že aj u nás to kúpim lacnejšie 🤷

lavender94
9. jan 2024

@mima1608 tak mne cez ten web nešlo ani zadať zľavu, takže to k tej aplikácii vedie. Inak tik tok nemám a myslím si, že tam to nie je taky extrém a slúži to len na tvorenie algoritmov. Ale jasne. Kto nechce poskytovať o sebe informácie, musí sa v tejto dobe zatvoriť do jaskyne
Mne sa páčia ľudia, ktorí si dajú status na fb alebo do bia na Instagram “zakazujem spoločnosti meta používať moje osobne údaje”.

mima1608
9. jan 2024

@lavender94 tak jasne, ak chce človek zľavu, musí stiahnuť appku. Ak sa zaobíde bez zľavy, appku nepotrebuje 😀 ale tak to má veľa e-shopov, nie len temu. A ja som napríklad veľakrát urobila tak, že som si nahádzala veci aj na temu aj shein a často mi temu vyšlo drahšie. Takže nie je medzi tými dvomi až taký rozdiel 🤔
Ono v dnešnej internetovej dobe je toto ťažko riešiť. Stačí že si človek stiahne obyčajnú appku na čítanie QR kódov, pri nepozornosti potvrdí prístup a vedia aj kedy ide človek na wecko. My sme minule mali návštevu a bavili sme sa o Puelle. Môj muž to v živote nevyhľadával, nevedel ani že nejaká Puella existuje, a odvtedy mu celý večer chodili všade reklamy na ňu na mobile 🤣 takže ja verím konšpiračnej teórií, že nás telefóny aj odpočúvajú odvtedy.

lavender94
9. jan 2024

@mima1608 ja neviem, či tomu veriť. Ale tiež sa mi to už stalo, aj keď môže to byt náhoda, lebo mne sa už stalo, že som na niečo len myslela a ta konkrétna vec sa mi potom začala zobraziť v reklame 😂 a prisaham, že som to ani nahlas nepovedala nie to ešte písala niekomu. Možno nás tie algoritmy poznajú tak dobre, že vedia co chceme ešte skôr ako nás to vôbec napadne 😂

vorkola
9. jan 2024

@liz_lemon Dakujem aj to mas pravdu, ci doslo to, co som si objednala je ten produkt, ale ked to kocky ,akoze bez problemov dostanu tak ,reku risknem
@memorybaby prosim ta,kde do akej pakety ti chodi ten balik?toto praveze je pre mna pandoriniho skrinka,Napisali teda dali heslo mam to na vyzdvihnuie ,v zasielkovni si mozem vyzdvihut, len neviem kde ,co je u nich zasielkovna,mame u nas v dedine postu a aj alza vonku take skrinky ,teda su samoobsluzne, Mohla by to byt ta alza samoobsluzna,? ved ,keby mi to kurier nechal na poste , alebo dal do tej skrinky ,tak posta ,alebo kurier by mi dali vediet telefonicky,ci nemusia,? V podstate dali info ze zasielka vybavena, spravou v mobile. Dakujem za info, ak ma este navigujes , budem radaTo co si pisala pomohlo,ze vyberas cez packetu,len ja neviem cez aku..dakujem.Ten balicek mi tam neviem kde trci uz dva tyzdne. Aj tak som ti za vsetko povdacna

vorkola
9. jan 2024

@luccija Poslali aj sledovacie, aj kod, aj ,ze balik je na vyzdvihnutie v zasielkovni ale neviem co myslia pod slovom zasielkovna, Mohol to byt aj kurier ,a nebola som asi. doma.Ta tema s dodanim, a to som prvykrat objednavala, sa u mna neydarila, Najviac ,co sa bojim ,ze pri platbe pri pay payl pytalo to najskor cislo uctu., som rada a dakujem ,ze si sa mi na moju prosbu ozvala,

mima1608
9. jan 2024

@vorkola balík doručovala Packeta? Ti to do alzaboxu určite nedali, nemajú k nim prístup. Majú zboxy. Ale na tie potrebuješ aplikáciu. Zasielkovne sú obchody, ktoré majú zazmluvnené s Packetou výdajne miesta (u nás je to butik, papierníctvo, drogéria...) Naposledy, keď mi Packeta uložila balík do zasielkovne, tak som si cez Temu appku dala sledovať balík a pekne mi vypísalo adresu, kde sa balík nachádza. S týmto temu ani nemá nič. Packeta ho mala doručiť na adresu, ale je pre nich pohodlnejšie to šupnúť do zasielkovne.

gejb
10. jan 2024

@vorkola teraz nedávno som tiež hľadala zásielku od Tému. Budeš mať presnú adresu v emaile - tam sa bude nachádzať bud balikobox/posta/prevádzka ktorá má dohodu s packetou.
Stiahni si aplikáciu Packeta a tam si nájdeš tiež adresu kde je tvoj balík a dokonca aj fotku toho odborného miesta.

vorkola
10. jan 2024

@gejb ďakujem,veľmi si mi pomohla,len prosím ta tu aplikáciu ako stiahnem,?napíšem do vyhľadávača a potvrdímja som už staršia a deti chodia domov tak sporadicky ďakujem veľmi pekne

leonardka1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gejb
11. jan 2024

@vorkola áno, presne tak. Napíšeš do vyhľadávača "zásielkovna aplikácia" a vyhodí ti hneď stránku zasielkovne kde klikneš na "stiahnuť mobilnú aplikáciu". Ta sa ti stiahne niekam na plochu telefónu. Potom sa do nej musíš prihlásiť (tuším cez telefónne číslo)

marshmellka0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marshmellka0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maranco
23. apr 2024

E-shop Temu má problém. Viacerí Slováci sa ozvali, že im z účtov neoprávnene zmizli peniaze. Banky im napokon museli zablokovať karty, pričom im nahradili škodu.
Zdroj: https://tvnoviny.sk/ekonomika/clanok/891067-tem...