Influencerky a spolupráce

26. aug 2023

Príde mi že influencerky, a hlavne tie ktoré sú tehotné/majú malé detičky majú všetko na spoluprácu. Mne to príde akoby to nevedeli zaplatiť z vlastného vrecka. Tam kódik na postieľku, tam na kočík, tam na taký eshopík. Prečo mať jeden kočík, vezmem si rovno 4 😂 tam takéto vecicky, takéto cumlíky a somariny. Pri niektorých mam pocit že si dieťa robili len pre zisk. Akože, je super že majú tie rôzne veci za promo, ale aj tak.
A najviac ma zaráža že načo je takej influ 5 kočíkov. Oblečenie pochopím, deti rastu a a aj nám sa hodí zľavový kodik. Ale iným veciam nerozumiem a príde mi že oznamujú tehotenstvo len kvôli spolupracam.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamta
26. aug 2023

Tak toto až tak neriešim, zial je to dnešná doba, viac ma irituje keď o spolupráce vyslovene verejne žobrú konkrétnu firmu 😃

anonymanonym
26. aug 2023

Casto je to ich jedina praca, zivobytie. Nemusi ist len o barter, ale aj financne ohodnotenie. Preco by mala spoluprace odmietat?
To, ze tebe nieco nejak pride (ze tehotenstvo oznamuju len kvoli tomu, ze to nevedia zaplatit z vlastneho) vobec nemusi byt pravda, resp. v urcitych pripadoch to pravda urcite nie je, v urcitych je. Sleduj a tym padom podporuj len take, ktorych tvorba sa ti paci...

januska12323
26. aug 2023

Influencery žijú z reklamy. Neviem čo ťa na tom prekvapuje. Firma jej pošle produkt, napíše čo má povedať a zaplatí. Ty by si tak ľahko zarobené peniaze odmietla?

dori2
26. aug 2023

pre tieto reklamy a shitny obsah som niektore povodne dobre mienene profily prestala sledovat

autor
26. aug 2023

Ja viem že je to ich práca. Ale často krát mnohé influ majú svoje firmy, mužov… a sú odkázané na spolupráce? Pri niektorých mi to priam až vadí… prezentujú sa ako majú radi peniaze, bohatstvo a majú postieľku, kočík, vaničku - základne veci ako barter 🥲

anonymanonym
26. aug 2023

Moze mat aj 10 firiem a jej muz dalsich 5 a aj tak moze prijat ponuku na spolupracu. Nechapem co je na tom?

viestta
26. aug 2023

Chudoba (vraj) cti netrati, ale peniaze hybu svetom. Kazdy ich zaraba ako vie. Hoc aj reklamou. Co je na tom?

petamich
26. aug 2023

nie dakujem neprosim, muz dobre zarobi? 😀 keby mne niekto ponukal kocik zadarmo, tiez nepoviem nie, mne osobne sa to nezda cudne, viem, ze su influencerky, viem, ze maju platene spoluprace - dobre pre nich 🤷‍♀️

vesimelonimarsista
26. aug 2023

Ked sa stanes uspesnou influencerkou, mozes dostat aj sest kocikov.

eliska13
26. aug 2023

Závisť je sviňa a deti dobrý biznis.Kolke si na deťoch spravili profil a koľké nešťastne ich sledujú a žerú každý post?Tiež by som brala všetky zľavy a peniaze 😝

zuzinka888
26. aug 2023

Aj ja som prestala mnohe baby sledovat. Kazdy den zlavovy kod a reklama. Ved to si mizem aj telesoping zapnut ten tiez ide cele hodiny🤣🤣

jamimo
26. aug 2023

Money talks 😉 Žiadna to nehrá na charakter, hanba, (ne) hanba. Je im úplne jedno čo si myslí Petra z Bytče, alebo Mária z Komárna. Ja IG, FB nemám, ale viem, že kamarátku neskutočne vytáčala napr. tanečnica Ivanka G. (okrem iných 😄) Raz propaguje kozmetiku Yves Rocher, potom sa natiera s Vichy, o mesiac Annemarie Borlind, potom Bi oil... Každý produkt lahodí jej pokožke a blahorečí vplyv na jej vzhľad. V tomto prípade platí extra: Koho chlieb jem, toho pesničku spievam 😉 O jej odkázanosti na tieto produkty zdarma ani nemusíme diskutovať. Kamoška IG časom zrušila...
PS: ja len nerozumiem tomu, prečo by mi malo 20 influenceriek odporúčať krémy, vysávače, zubné pasty, kolagény, laky na nechty, vitamíny na rast vlasov. Viem si vybrať, čítať zloženie, uvažovať a kúpiť aj sama. Tá reklama a odporúčania sú až okato trápne. Môj chlap hovorí, ale dnes je taká doba, čo ľudom povie a ukáže telefón, to robia.. 🤔 A influencerky sa doma smejú, ako dobre zarábajú na ľudskej hlúposti.

olimuc
26. aug 2023

Keby ludia viac pouzivali rozum, influenceri by zahynuli hladom. Hranica medzi influencerom a manipulator je velmi tenka aj jeden aj druhy tym co prezentuje chce vplyvat aby jeho sledovatelia nieco urobili:/kupili .:. na hluposti sa zaraba najlepsie … u GPS si aspon clovek musi priznat, ze je blb a nepozeral na cestu a nerozmyslal, preto auto skoncilo vo vode… u influencerov je vidiet vplyv len na ucte a dome preplnenom sprostostami

baskustek
26. aug 2023

Novodobé instantné predavačky, nič viac. Ja som preto kvôli tomu prestala sledovať Dominiku Starú, lebo čo storka, to reklama, že jej to už nie je trápne. A ešte povie, že má “prácu”, ktorá ju baví a v ktorej je dobrá 😁

dkethe
26. aug 2023

@januska12323 ja ten influ svet nesledujem, ale prekvapilo ma co pises - ze s produktom dostanu aj text. Myslela som si, ze je to autenticke... Ale teraz som zhliadla dve influ reklamy na stejny produkt, a dali to jak cez kopirak 🙊

denithestrange1993
26. aug 2023

Neviem,ja take influencerky nepoznam/nesledujem,co by to prehanali s takymito spolupracami. Podla mna zo spoluprac benefituje kazdy- influencer,publikum ma zlavu,firma. Ked nechces,nesleduj. Ono taketo profily su asi kazdemu podozrive ked jeden tyzden pouziva jeden krem a druhy tyzden zas iny. Ked je toho vela tak to nemozno povazovat za vierohodne. Ja osobne neznasam promovanie financnych sluzieb,bitcoinov atd,vacsinou su to strasne dristy.

lenkakravcova
26. aug 2023

Hm, keď to tak sleduješ - kto ma teraz dobre zľavové kódy? 😄😀

yvanielka
26. aug 2023

Ja som alergická na toto 😀 nie len u nej ale všeobecne, toto "žobranie", že odporučte, poraďte (no jasné) a vždyy sa nájde firma ktorá to spraví za barter, spraví tú fotovoltaiku, pošle Dyson vysávač, pošle kávovar...tak prečo to nevyužiť 😀😬

katka2602
26. aug 2023

@jamimo mne zase toto vyskakuje pri Hrmovej. "200" makeupov, tieňov, rúžov a stále omieľa, že to je jej "must have". 🙈

mandzula
27. aug 2023

Preco by to nerobili, ked im to vynasa?
Budu to vsak robit len v pripade, ze sa im to oplati, teda ak to od nich ludia budu kupovat plus spolupracu ziskavaju aj na zaklade toho, kolko ludi ich sleduje, teda ci su pre firmu "bonitni".
Ak s tym nie si stotoznena, z nejakeho dovodu ti to prekaza, tak ich zlavove kupony nevyuzivaj, nesleduj ich.
Sledovala som jednu cviciacu babu, no po case to bolo same "vybavila som pre vas zlavovy kodik", konkretne na proteiny, ktore som kupovala aj predtym, cize mi od nich chodili akciove ponuky s tou istou zlavou, takze mi bolo smiesne, ako jej tam zeny dakovali, ze aka je skvela, ze vybavila, affiliate marketing im evidentne nehovori nic.

danica2711
27. aug 2023

ja som alergická už len na pojem "influencer/ka". Prečo by som sa mala nechať ovplyvňovať niekým, koho nepoznám, prišiel ktovie odkiaľ, jeho "názory" sú zaplatené sponzormi, sám poväčšine žiadny názor ani relevantnú skúsenosť nemá - a navyše sa prezentuje (väčšinou) trápnym, vtieravým spôsobom?

laskonka80
28. aug 2023

Prestaň ich sledovať a máš po dileme

katkami123
28. aug 2023

To tak, my sme sa kedysi smiali staršej generácii, keď v podobe večere zadarmo nakúpila predražené ZEPTER hrnce a nože, ale dnes sa len šmejdi preniesli do online sveta. Nám sa zas budú ďalšie generácie smiať z influencerov, lebo aj ľudia dobre vedia, že je to reklama, aj tak to kúpia.

Pre toto nemám IG a ani neplánujem, lebo je to žrút času, liaheň rôznych šmejdov a kopu ľuďom to dvíha tlak, ale aj tak tam trávia čas. Pritom keď robili prieskumy, práve IG ma zo všetkých sietí najhorsi vplyv na našu psychiku. A môj život sa skladá z iných vecí, ktoré sú pre mňa hodnotné, než z lajkov na fotke, ktorú tam dám.

baskustek
28. aug 2023

@katkami123 Presne tak, sú kombináciou praktík šmejdov a telešopingu. Ja osobne už som alergická na slovo “kolagén”, každá propaguje ten “najlepší”. Radšej si ho kúpim v lekárni, ako od pofidernych firiem na insta

sisaka
28. aug 2023

Na kieho to sledujete? To sa doma tak nudite, že sa musíte pozerať na iných, čo niečo robia? Tým darmožráčom by som neprispela ani cent.

guiseppinka
28. aug 2023

@sisaka ja toto tiez nechapem. Kedy to ludia stihaju?

mk1111111111
28. aug 2023

Ved preto su bohate. Su sikovne, vela veci zadarmo a este im aj zaplatia. Rob to aj Ty a zbytocne nezavid, nikto Ta nenuti ich sledovat. Ja si pozriem, ak potrebujrm vediet, co je momentalne in a potom sa zariadim podla seba. A im drzim palce, nech sa im dari

joannita
28. aug 2023

Zasadne nekupujem NIC co propaguju influenceri, na mna to ma paradoxne uplne opacny efekt. Ved to je cele take umele a do oci bijuce ze to odporucaju len pre zarobok a nie zo svojej spokojnosti. Mne je to strasne na smiech cele a v podstate take profily ani nesledujem.

katkami123
29. aug 2023

@mk1111111111
Ja to napr. nerobím a nemám záujem robiť napríklad z toho dôvodu, lebo by som sa cítila veľmi trápne, som skôr za seriózne povolania ako robiť zo seba komediantku, čo raz človek vypustí na internet, to tam už ostane. Tiež by som išla sama proti sebe, keď viem, že veľa krát propagujem drahé šmejdy, ktoré nie sú také ako opisujem. Treba na to mať aj povahu.