Dá sa zistít IP adresa?

22. aug 2024

Ahojte, dá sa zistiť IP adresa ak mi niekto pošle správu z nejakej sociálnej siete a neviem kto to je? Nejaký anonymný profil? Je to ťažké? Na základe toho viem zistiť meno? Ďakujem

markusrasford
22. aug 2024

Nie

earlgrey
22. aug 2024

Ja som raz potrebovala zistiť niečo o niekom, mám kamaráta, ktorý tvorí webové stránky, vytvoril jednu, mne poslal link, že mám dotyčnému napísať, že keď chce vidieť moje "sexy" fotky, nech sa pozrie na tej stránke. Dotyčný na ten link klikol...kamarátovi to ukázalo jeho IP adresu, ale čo z toho? Nič, vedel mi povedať len mesto 🤣 tak ďakujem pekne za takú informáciu...

maranco
22. aug 2024

Prevádzkovateľ sociálnej siete vie IP adresu, poskytovateľ internetu kto ju mal v tom čase pridelenú. A tiež veľký zberači dát napríklad google vie a tí ktorí sa nemenujú.

autor
22. aug 2024

@maranco a bežný človek sa k tomu dostane?

maranco
22. aug 2024

Bežný nie, môžeš urobiť návnadu ako píše earlgrey, ale bežne zistíš len poskytovateľa internetu, prípadne mesto.

autor
22. aug 2024

@maranco a toho poskytovateľa zistím ako ? Len touto “ návnadou”?

maranco
22. aug 2024

áno tak že ho dostaneš na stránku ktorú máš pod kontrolou, alebo niekedy stačí poslať mail, správu ktorá obsahuje vzdialený aj malý neviditeľný obrázok ktorý si jeho prehliadač natiahne

autor
22. aug 2024

@maranco ale ta správa musí byt otvorená, alebo teda prečítaná? Pokiaľ nebude aktívny?

thirstymonk
22. aug 2024

Ako bežný človek, ktorý nemá o tom tucha, sa nedozvieš nič. Tak to je. A keď zistíš IP adresu tak čo? Myslíš, že niekde existuje zoznam, ktorému rodnému číslu je pridelená ktorá IP adresa? Nič také neexistuje. Nehovoriac o tom, že IP adresa sa môže meniť.

lubossi
22. aug 2024

to keby sa dalo, vela anonymov by bolo zaskocenych :D
ak vsak tie spravy naplnaju skutkovu podstatu nejakeho trestneho cinu, mozes to dat na policiu a tam sa pokusia anonyma vypatrat

cosmic_origin
23. aug 2024

IP adresa ani nemusí byť presná. Mne IP adresu často hádže na opačný koniec Slovenska. Teraz napríklad mi podľa IP adresy zobrazuje, že akože som vyše 50km ďalej, než sa reálne nachádzam.