Čo by ste si pomysleli o príspevku na Facebooku, kde by si človek hľadal prácu?

29. júl 2024

Napríklad v nejakej facebookovej skupine mesta by bol príspevok kde by človek krátko opísal svoje skúsenosti, schopnosti s tým, že si hľadá prácu.. brali by ste to ako zúfalé, že asi ho naozaj nikto nechce zamestnať? Alebo by ste to brali, že okrem posielania životopisu na slepo do firiem je aj toto dobrý spôsob ako o sebe dať vedieť?

Ďakujem za vaše názory 🙂

babovka2321
29. júl 2024

Zavisi asi od lokality. Ak si niekto hlada pracu v hornej dolnej a na profesii nic nie je, moze aj takto hladat volne miesta v lokalnej skupine. Ked niekto takto hlada pracu v BA, asi by som si pomyslela, ze je absolutne lenivy a neschopny najst si ju sam.

klementinka58
29. júl 2024

v skupine nasho mesta sa to uplne bezne vyskytuje a nikto sa nad tym nepohorsuje aj dopyt aj ponuky su tam

pribinak
29. júl 2024

Na sídlisku mame veľkú fcb skupinu, ľudia tu uplne bežne ponúkajú svoje služby, výrobky, hľadajú prácu či brigádu, ….

nechapem čo má byt na tom zúfale ….vyuzivaju silu sociálnych sieti

autor
29. júl 2024

@babovka2321 mesto do 20 000 obyvateľov

nika23t
29. júl 2024

Keby som si hľadala prácu, vyuzila by som každú možnosť. Aj Fb. Ani by mi nenapadlo pozastavovať sa nad tým, ak by som to niekde videla.

jamimo
29. júl 2024

nevieš kedy a kde sa naskytne možnosť....Kamarátka našla prácu po rozvode (na existenčnej dlažbe) cez FB ako upratovačka vo vilovej štvrti... Veru, na slovenské pomery job lukratívny. Rodina si najskôr myslela, že aká hérečka prišla, malé auto, upravené vlasy, nechty... Keďže ona je pedant na prácu, chýry sa rozšírili aká je šikovná, aj upratuje, aj žehlí, aj pomôže s rodičmi tých rodín. Roboty do roztrhania, lebo stále sa nájdu rodiny, ktoré majú 💰 a vážia si dobrú pracovnú silu.

pribinak
29. júl 2024

@babovka2321 žijem v Ba, prečo by som si mala myslieť že ten človek je absolútne lenivý a neschopný si ju nájsť sám?

Toto je taký predsudok že to až pekne nie je. Lenivý sedí doma a poberá sociálne dávky, vyciciava rodičov a iných príbuzných.
Tento človek si prácu hľadá a využíva možnosti modernej doby

klementinka58
29. júl 2024

Ved neda sa aj anonymne? U nas je aj taka moznost v skupine

babovka2321
29. júl 2024

@pribinak neviem, na mna to na prvy pohlad tak posobi, ze nebudem nahanat pracu, nech pride praca za mnou, akoby "natrcenie ruky". Nemyslim, ze by na dobre miesta zamestnavatelia potrebovali nahanat zamestnancov na fb a na tie menej dobre, kde by bol teoreticky problem najst zamestnanca, su urcite zavesene vsade inzeraty. Nevravim, ze je to tak, len ze na mna to tak posobi, nevidim v tom velmi pridanu hodnotu, ale ani s tym nemam skusenost, nikdy som nemala problem najst si pracu prakticky okamzite, ked som potrebovala.

pribinak
29. júl 2024

@babovka2321 by si bola prekvapená, že aj kopec firiem pôsobiacich tu na sídlisku si tam hodi inzerát že hľadajú takého a takého zamestnanca či brigádnika

babovka2321
29. júl 2024

@pribinak ano, to som videla v "nasej" sidliskovej skupine, ked som byvala, zvycajne to boli presne ponuky prace, kde zamestnanci dlho nevydrzali kvoli pracovnym podmienkam, ale samozrejme, moze sa vyskytnut aj nieco normalne, ale skor je to vynimkou.

autor
29. júl 2024

@klementinka58 no veď to, skupina zameraná čisto na prácu kde je menej ľudí a zaberá pár okresov má možnosť anonymných príspevkov.. ale skupina mesta takú možnosť nemá :( a tam to žije poriadne.. tiež som tak ideálne chcela že dať to anonymne a svoje číslo. Lebo mojim priateľom nedopne že je to moje číslo ale meno a fotka bude vyskakovať všade

pribinak
29. júl 2024

@babovka2321 nie nie je to výnimkou, miesta tam ponuka MU, školy, škôlky, obchod. centrum, lekári, …. proste ťažia z toho, že keď to má niekto blízko a nemusí cestovať tak ušetrí čas, peniaze a je to skôr chápané ako benefit

Ty máš jednoducho predsudky

simca06022011
29. júl 2024

uz som to videla, aj uplne strucne, ako hladam pracu bez detailov kadejakych... a normalne na to ludia reagovali, spytali sa co chceli a niektori aj ponukli pracu

babovka2321
29. júl 2024

@pribinak no tak asi mam predsudky, no. Nepopieram.

autor
29. júl 2024

@simca06022011 také vidím aj ja veľa, hlavne brigády, ktoré si hľadajú študenti.. ale mne bolo veľmi sympatické keď jeden chalan to tak pekne aj obšírnejšie napísal.. hneď by som ho zavolala na pohovor keby sme kohosi takého potrebovali do firmy 🤣

vilma7
29. júl 2024

Pokiaľ je ten príspevok aspoň normálne napísaný, cize obsahuje všetko čo má, tak to beriem v pohode....horšie sú také, kde napíšu len, hľadám prácu. Akúkoľvek. A koniec....žiadne Info čo vie robiť, v akom obore , znalosti jazyka atď.

lakebabe
29. júl 2024

Prečo nie, bežné to vidím a vela krát , keď som potrebovala brigádnika na príležitostne práce ku nám do firmy som dala ja inzerát a vždy je strašne veľa ohlasov. Tak som našla aj pani na upratovanie a podobne takže za mňa nič negatívne na tom nevidím

karolinakr
1. aug 2024

no a? motyka môže vystreliť