Časozbernė dokumenty od Heleny Třeštíkové

1fifinka1
24. jún 2022

Ahojte, v poslednom období má zaujali jej filmy Mallory, Anny, Karolina a pod. Pozeráte niekto? Niektoré sú veľmi silné, napríklad Marcela. Aké máte z tých dokumentov pocity? Alebo manželské etudy. Videla som aj Ester, o moderátorke Pošty pre teba. Tiež celkom silný príbeh. Aj sa na svoj život pozeráte inak? Ja áno. Jediný som nedopozerala, Katka fetačka. To som uż nedávala.

solange7
24. jún 2022

@1fifinka1 Marcela Haverlandova mala mimoriadne nevydareny zivot. Nasla si priserneho muza, ta svokra vyzerala hned na zaciatku ako cisty teror. Po rozvode jej nevysiel dalsi vztah. Po smrti dcery to s nou uz islo uplne dole kopcom. Celkom ma aj mrzelo voci jej synovi, ze neustale spominala tu dceru, myslim ze sa to na nom odrazilo. Nemal v nej ziadnu oporu, sustavne navstevy liecebne atd... este si spominam aj na tu jeho nehodu. To ju tiez zlozilo. No proste uplna depresia. V zivote som nevidela clovka, ktory mal tolko na pleciach nalozene.

1fifinka1
autor
24. jún 2022

@solange7 a nemáš pocit, že si môže zato tak trochu aj sama? Myslím tým, ona akoby nechcela sa z toho dostať. Napriek tomu si myslím, že je v podstate istým spôsobom silná niekde vo vnútri. Aj keď myslím, že sa pokúsila o samovraždu, nejak sa vždy z toho vyhrabala. Neviem sa nikde dopátrať ako to s nou vyzerá napríklad dnes. Mnohé ženy, čo riešia "prkotiny", by si tieto dokumenty mali kuknut

nic0le
24. jún 2022

Videla som Katku a Mallory.
Ja sa čudujem, že tá Katka žije do dnes :-O s jej životným štýlom, a vyzerá troška normálnejšie.

solange7
24. jún 2022

@1fifinka1 urcite. Ona nemala ziadne velke ambicie uz od zaciatku. Z toho vyustili samozrejme aj financne problemy a potom ten bankrot. Ja si zasa nemyslim, ze je uplne silna vo vnutri. Ja si myslim, ze tym ze je to uplne jednoducha zena a mala priatelov skor len tych trampov v krcme, tak nemala patricnu oporu. Ani od rodiny. Nemqla nikoho kto by jej povedal, ze sa ma spamatat a ist dalej. Pracovat na sebe a so sebou. Nechala to plynut a dopadlo to zle.
Myslim, ze mala aj problemy s hazardom, osobny bankrot a tak.
Ten syn ale myslim, ze dopadol dobre. Osamostatnil sa a snazil sa na sebe makat. Aspon ze tak.

deti95060810
24. jún 2022

mala som napísané na svojom profile pred cca 1,5 rokom...

Režisérka Helena Třeštíková si vyberie na strednej zdravot. škole študentku, ktorej sleduje osud 30 rokov.
Doporučujem pozrieť každému kto si myslí že už nemá východisko, je bez akýchkoľvek šancí že si už siahol na samé dno.
Samozrejme aj žienkam ktorým lekári oznámili ako NIKDY nebudú mať svoje vlastné deti....
https://www.ceskatelevize.cz/porady/12547554807...

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
24. jún 2022

https://www.ceskatelevize.cz/porady/12122424455...
doporučujem pozrieť všetkým ... TOP

1fifinka1
autor
24. jún 2022

@deti95060810 áno tie dokumenty sú podľa mňa absolútne skvele

1fifinka1
autor
24. jún 2022

@deti95060810 aj keď zrovna karolina je celkom pozitívny príbeh. Inak pri tých záberoch z nemocnice, keď boli ešte študentky sa mi chcelo plakať. Podľa mňa hrozna doba. A pritom som v nej žila.

1fifinka1
autor
24. jún 2022

A nepoznáte ešte také podobne dokumenty? Alebo podobného režiséra? Od nej už mám všetko pozrete

palomablanca
24. jún 2022

@1fifinka1 videla som takmer všetky tie dokumenty kt spomínaš a milujem ich! 😅 Často si ich znova pozriem. Na ulozto by mali byť aj novsie diely manzelskych etud ale ešte som sa k nim nedostala.
Ešte sa môžeš kuknúť na dokument "láska v hrobe", je to o bezdomovcoch a mal by byť na YouTube.

ann092
26. jún 2022

@deti95060810 pozrela som si, veľmi pekne to skončilo, dobre sa na to pozeralo… ja si pamätám,že ešte keď som bola na strednej,tak nám pustili o Katke feťáčke, ale pozrela by som si to znova…