Alliexpress - clo

ennylilith
8. júl 2021

Je tu este niekto kto tak malo sleduje dianoe ako ja, ze neratal s timi predrazenymi cenami s clom ... Vrati alliexpress peniaze ak tovar neprevezmem.docitali ste sa niekde? Lebo ja to neviem nikde najst

liviaantolova26
8. júl 2021

@ennylilith aj mna by to zaujimalo mne na colníci stojí 7 balíkov

blunka
8. júl 2021

@ennylilith a to akože prečo by ti mal Aliexpress vrátiť peniaze ? Tak to zabudni.
Čo oni majú s tvojou "blbosťou".
Dokonca som čítala, že to nebude fungovať tak, že kašlem na balíky nechám ich na colnici nech si ich nechajú (ja som tak zvažovala jeden že kašlem naň aby som nemusela vypisovať colné vyhlásenie, aj keď registráciu a elektornickú komunikáciu s daňovým uradom mám aktívnu, lebo som mala kedysi živnosť).
Čítala som že oni budú aj tak nejaké drobné peniaze vyžadovať za uskladnenie tých balíkov, čo je logické. Ale nič podrobnejšie k tomu nebolo napísané v tom článku, ako to akože chcú vymáhať. Našťastie mi došiel aj ten posledný čo mal prísť do 4.7. tak už som to viac neriešila.

liz_lemon
8. júl 2021

@ennylilith ide o DPH, google ti pomoze

@blunka samozrejme, ze ti musia vratit peniaze, kedze zasielka im bude vratena spat

blunka
8. júl 2021

@liz_lemon ano ale odpocitaju ti postovne zo SK do ciny 😂.
Plus platba za skladovanie na colnici.
Pri mojich mini zasielkach by som este musela im ja doplacat. Mozno ak človek kupuje vysavač, kolobežku ... tak hej čosi sa vrati spať.

lusyc
8. júl 2021

Mne nestihli prísť 2 balíčky. Čakám teda koľko a ako budú pýtať to clo. Hoci išlo o maličkosti dokopy za 16€.

lenkakravcova
8. júl 2021

@lusyc
4€ je poplatok za spracovanie colného vyhlásenia a 20% je cca DPH z hodnoty zásielky.
Čiže pri dvoch zasielkach o hodnote 16 eur rataj s doplatkom okolo 11 eur.

lusyc
8. júl 2021

@lenkakravcova ďakujem. No super...Tak som objednavala naposledy.

julka828
8. júl 2021

@lenkakravcova a to pride nejake oznamenie ze tam je balicek alebo ako ?

ticinka002
8. júl 2021
lenkakravcova
8. júl 2021

@julka828 Niečo by prísť malo. Ale netuším ako to bude pošta riešiť.

bona69
8. júl 2021

@ennylilith https://e.dennikn.sk/2453429/ako-si-poradit-s-c...
Ja som objednávala minulý týždeň z Aliexpress v hodnote nejakých 5€, a už pri objednávke bola cena navýšená o DPH, teda počítam s tým že pri precleni na hranici ti za mňa zaplatí predajca, uvidíme

mimuska125
8. júl 2021

@ennylilith ahojte dnes bol partner pre balik na pošte platil 1,30 nejake clo a 2 eur si zauctovala pošta kupoval len puzdro v hodnote cca 2 eur

ennylilith
autor
8. júl 2021

@bona69 tak pocitate zial zle aj ja som cakala, ze ked je to drahsie tak to je uz aj s priplatenim

bona69
8. júl 2021

@ennylilith no ja som to mala uvedené pri objednávke to navýšenie ako DPH na Slovensku od.1 .júla, tak neviem, aj v tomto článku to píšu