Aliexpress - skúsenosti

paulinka36
5. dec 2022

Ahojte prosím napíšte mi poraďte mi aké máte skúsenosti s čínskym e-shopom nerozumiem im cenám a doprave keď tam píšu že o 3,4 týždne alebo len už budúci mesiac. Nedá sa tak objednať ako v obyčajných eshop ze do 3dni a je doručené, a pýtajú peniaze zadarmo vopred? Na účte. Ďakujem 🤩.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saxana000
5. dec 2022

Mozes.si zvolit expresne dorucenie do par dni ale preplatis sa.ano vzdy platis vopred..

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiro
5. dec 2022

@zoro9836 "ide to väčšinou z Číny tak nemôžeš chcieť aby ti to došlo za 3 dni" - z Japonska mi baliky pridu do 2 dni. Aktualne teraz jeden teraz prisiel za 1 den a cca 20 hodin - od podania balicka JP po dorucenie do ruk na SK. A najlepsie na tom ze predajcovia na casto eBayi davaju postovne zadarmo 🙂 Ale tieto nemaju prestoje. Tie z Ali vidim ze hocikedy to hocikde 2 tyzdne stoji a nehybe sa.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maranco
5. dec 2022

@paulinka36 Aliexpress je ako trhovisko, sú tam tisícky drobných obchodníkov.

Z Číny vie prísť zásielka aj rýchlo, v piatok poobede poslali cez DHL, v pondelok už bolo na Bratislavskom letisku, a kým colníci doriešili papiere tak mi to prišlo vo štvrtok, takže za 6 dní, dopravu DHL som platil 250$.

* Peniaze zadarmo vopred *
Mimo Česka a Slovenska dobierku takmer nepoznajú.

hiro
5. dec 2022

No, to zalezi kto to vybavuje. Ked je to sl. posta tak to vie chvilu postat, ked sukromna spolocnost tak colnicu viem vybavit este ked je balik na ceste a uz to colnica nezdrziava.
@maranco $250 to je ina sumicka. Mna to elektronicke zariadenie z JP stalo cca $40 vratane postovneho DHL zdarma za cca 1kg balicek.