Aliexpress - skúsenosti

damiann
10. dec 2021

Ahojte baby máte skúsenosti s čínskym obchodom Aliexpress .? Ako sa platí a ake ceny sú uvedené ..... ........a dá sa aj na dobierku ?..🙂

sissy27
10. dec 2021

@damiann platíš kartou vopred, na dobierku sa nedá, ceny sú uvedené pri každej jednej položke. Kvalita zvyčajne zodpovedá cene, nehľadaj tam originály značkových vecí alebo kvalitnú elektroniku. To je asi tak v skratke.

hiro
10. dec 2021

Nuz, kvalitnu elektroniku? Myslim ze ta co sa predava u nas je uplne ta ista co sa predava tam...

sissy27
10. dec 2021

@hiro no a ja si to zas nemyslím 😀 aj keď, ak ti stačí slabšia kvalita, tak v pohode môžeš porovnávať, ale hádam sa nejdeme hrať na to, že kúpiť napr. Bang&Olufsen repráky a nejaké z alička je úplne to isté 😀 😀 😀

mmirka02
10. dec 2021

Teraz sa už neoplatí odtiaľ objednávať, lebo tam je drahé poštovné. Možno pri nejakých drahších veciach sa to ešte oplatí,ale ja som odtiaľ už po zmene poštovného nič neobjednala

ajko2011
10. dec 2021

Platí sa vopred kartou, na dobierku sa nedá. Ja napríklad objednávam len drobnosti odtiaľ - napr.psovi gumičky, mašličky, obal na mobil... také sa oplatí aj teraz 🙂 zvyšok neviem.

denidenka
10. dec 2021

Chcem sa opýtať, ako je to s colnými poplatkami ? Nikdy som si od nich nič neobjednala, ale s manželom uvažujeme o kamere na dom. Tak neviem, či sa nám to oplatí.

hiro
10. dec 2021

@mmirka02 Ked objednavas z EU skladov tak je postovne porovnatelne so Slovenskou postou. Z Ciny posielaju vacsinou zadarmo.

@denidenka Colne poplatky nie su - AliExpress si uz sam uctuje dan pri platbe takze pride rovno domov. Sice som uz raz platil poste 2€ ale nechcelo sa mi to riesit, malo by to chodit uz bez dalsich poplatkov.

hiro
10. dec 2021

@sissy27 Ale to su ini vyrobcovia ;) Co vyraba jeden vyrobca tak nerobi specialne elektroniku pre Ali a specialne pre Nay elektrodom. Su to rovnake veci.

sissy27
10. dec 2021

@hiro ako hovorím, ak porovnávaš niečo v cene 10€ v obchode a 3€ na ali, tak je to v poriadku - tam nemôžeš očakávať kvalitu ani v jednom prípade. Ak ale chceš kvalitnú elektroniku alebo iný produkt, k tomu záruku, tak nehľadaj na ali.

ninusa221
10. dec 2021

Baby ja objednavam skoro stale a ani raz som poštovne neplatila😆. Objednavam stade take somariny ako su obaly, sklo na mobil, napriklad maju tam dobre ponožky, potom aj gumičky, a dnes let svetla za telku🤣

tanyan
10. dec 2021

Mám odtiaľ od gumičiek do vlasov cez nabíjačky na mobil až po denné svietenie na auto. Pri každom tovare si treba pozrieť náklady na prepravu a recenzie, pri oblečení aj ako sedia veľkosti.
Asi raz sa mi stalo, že mi nedodali, tak som požiadala o vrátenie peňazí a bez problémov mi poslali peniaze späť na účet.

nera738
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laskamoja123
7. jún 2023

@tanyan a zabako dlho pride objednavka

tanyan
7. jún 2023

@laskamoja123 Ako kedy... Rekord je 3 dni, štandard 2 týždne, najdlhšia osobná skúsenosť asi 8 týždňov.

hiro
8. jún 2023

@tanyan Moj je cca 9 mesiacov 🙂 Ale to bolo davno.