Aliexpress - clo

maminuska33
6. júl 2023

Ahojte.Vie mi tu niekto poradiť ohľadom Aliexpress?Chcela by som objednať a potrebovala by som vedieť či sa platí clo a poštovné keď preberám balík,či ako to je?A aká je cca dodacia doba? Ďakujem

bluemoon24
6. júl 2023

@maminuska33 pokud nechces platit za postovne ani clo, tak musis pri vyberu zaskrtnou “vat included” “free delivery” a pak je to ok. Nekde mas 15denni doruceni, max mesic to ted cca trva. U kazde polozky mas napsane za jak dlouho to max dojde, vetsinou to prijde driv

maranco
6. júl 2023

@maminuska33 ak máš u tovare napísané "Price includes VAT" tak cena je už s daňou, zvyčajne prišlo do 2 týždňov a doniesol to kuriér. Prebalené a daň vyriešená v Budapešti.

maminuska33
autor
6. júl 2023

@bluemoon24 a keď objednám viac veci,prídu všetky naraz?

maranco
6. júl 2023

@maminuska33 je to trhovisko s tisíckami predajcov, ak objednáš od rovnakého predajcu mohli by prísť naraz

bluemoon24
6. júl 2023

@maminuska33 casto ano, vetsina prodejcu odesila ten den nebo nasledujici a i kdyz jich je vice, tak to prijde dohromady, mi to napriklad na poste hodili vsechny obalky do jedne velke, aby mi to nemuseli predavat po jedne 😅 ale jinak to muze prijit i ruzne. Pokud je to lehke, tak dorucovatelky ti to hodi do schranky, pokud se da dobre otevrit.