Aliexpres - vrátenie tovaru

anjelik44
9. aug 2021

Zdravim Vas , vie niekto kolko je cena vratenia tovaru na aliexpresse co ciny? Alebo ziadali ste peniaze naspat ked ste neboli spokojny s tovarom ?

barus26
9. aug 2021

@anjelik44 no to by má ani nenapadlo vracat tovar.. To ta vyjde viac ako to stalo🤣 skús popýtať peniaze naspäť.. Musíš otvorit spor ..

gleep1
9. aug 2021

Vedia vrátiť peniaze ak je s danou vecou nejaký problém, kamoske napríklad vrátili keď objednala tričko a na foto vyzeralo ako biele a v skutočnosti bolo jemne ruzove- objednala ho pre syna 😀. A aj zmenili fotku 😀

anjelik44
autor
9. aug 2021

@gleep1 no ja som si objednala plavky a su male tak skusim teda mozno aspon daaku ciastku poslu spat

simca06022011
9. aug 2021

Ak podla tabulky ich co uvadzaju maju ine rozmery, treba to nafotit a reklamovat cez "spor" aj s fotkami.. ak ta tie plavky nestali vela,tak sa to vobec neoplati vracat. Zase ak maju rozmery dobre uvedene, tak nemusis pochodit.

nina255
9. aug 2021

@anjelik44 ja by som ich predala niekomu v okoli za to co stali alebo ich kdesi vyves ved to stoji par supov to sa ti ani neoplati s nimi dotahovat a posielat im to

tomas97
9. aug 2021

@anjelik44 neviem či vieš, ale plavky ti ani na SLovensku nikto nezoberie späť ani podrsenku, ani nohavičky a ani napríklad menštruačný kalíčok ... Ide o hygienicky závadný tovar a je to výluka priamo v zákone.

anjelik44
autor
10. aug 2021

@simca06022011 dakujem , uz som to urobila nevedela so. Ze sa nieco take da , oni potom ked uznaju mozu poslat bud polovicu alebo max.cenu tovaru , no ano rozmery su problem objednane bolo L ja nosim M a boli male :D

anjelik44
autor
10. aug 2021

@tomas97 keby ste precitali normalne nepytala som sa na Slovensko! A ano viem ze spodne pradlo, plavky a podobne veci sa nedaju vracat ale dalej este je tam otazka o vrateni penazi a kto s tym ma skusenosti tak chodte komentovat inde a nie mudrovat ale realne skusenosti som chcela , dakujem za pochopenie mudrlant

taskataska
10. aug 2021

@anjelik44 ak si objednala L a prislo L tak to nie je dovod na reklamaciu
ak tam bolo presne udane ze L ma rozmer v cm taky a taky a realne to nesedi, vies dostat peniaze spat. ak nie, alebo si si to nevsimla a rozmerovo to sedi podla ich tabuliek, tak si o peniaze prisla vlastnou blbostou, bohuzial

tomas97
10. aug 2021

@anjelik44 ty by si si bez problémov dala na seba plavky ktoré mal niekto iný pred tebou? Ten zákon je všade rovnaký. Ak by neboli ľudia prasce, tak by ani nemusel byť. A keď niekdy vidím čo sú ľudia schopní odstúpiť od zmluvy tak by to malo byť kvôli ochrane spotrebiteľa nie že dovolené ale pre ochranu ostatných slušných zákazníkov sankciovane. Neviem či tiež vieš, ale Číňania sú menší ako Európania tak majú aj svoje tabuľky veľkosti a máš vždy pri každej veci velkot pre EU, Činu a USA ... všade majú inú normu. (Zrejme)

simca06022011
11. aug 2021

@anjelik44 m a l a xl nic neznamena... Tabulky s cm treba pozerat. Vzdy.

simca06022011
11. aug 2021

@tomas97 vracaju sa aj plavky aj spodnr pradlo aj vsetko 😉

tomas97
11. aug 2021

@simca06022011 kde ti zoberú rozbalené spodné prádlo? To je priamo zo zákona zakázané. Kvôli pohlavným chorobám

stanulienkat
11. aug 2021

@simca06022011 to kde? Ani v Tescu nie. Je to nehygienicke.

simca06022011
11. aug 2021

@stanulienkat v eshopoch bezne... Je ine ked v kamenom obchode sa kupuje a online. V kamennom to dokonca vobec nemusia brat späť, ani ine veci, nie len spodne pradlo. Mas moznost to vidiet.

@tomas97 hocikde. Nesmemie byt samozrejme pouzitr, plavky a pod zalezitosti uplne bezne, v intimnej partii mavaji casto foliu kvoli skusaniu

A kupujem 100% takehto oblecenia online a nikdy v zivote som nemala probelm to vratit, vymenit. Aj v butikoch sa spodne pradlo skusa 😉

anjelik44
autor
11. aug 2021

@anjelik44 Peniaze mi hned na dalsi den od sporu vratili tovar ostal u mna , dakujem normalnym ludom za tipy a rady ;) uz viac komentov si neprosim

naninka17
22. okt 2022

@anjelik44 prosím Vás ako si môžem peniaze vyziadat naspäť?