Aliexperss - clo

lienka1996
7. mar 2021

Ahojte, písala som už do skupiny čo slúži na takéto veci, ale tam nikto neodpísal, tak skúsim takto napísať.

Chcela by som sa informovať pri akej cene sa platí clo a DPH a aké vysoké bude to clo a kde sa to platí, či mi to automaticky nabehne k cene pri platbe alebo ako to funguje? Teraz si dosť často objednávam z Aliexpressu veci na nechty a viac ako 15€ som neplatila ešte. Teraz v košíku mám z jedného obchodu cca za 50€, len neviem či objednať všetko naraz, alebo rozdeliť to na viac objednávok. Ďakujem za každú odpoveď.

slawka2208
7. mar 2021

ja by som rozdelila, len s tým, že až ked odošle objednávku tak objednať dalšie niečo, radšej ako trpieť potom či ti to zastavia a riešiť papierovačky a platenie

hettinka
7. mar 2021

@lienka1996 rozdeľ to. Clo zatiaľ nad 150€ A DPH nad 22€

lenkakravcova
7. mar 2021

@lienka1996 rozdeliť a objednať s odstupom týždňa. Inak predajca môže spojiť do jedného balíka a zaplatíš DPH (nad 22€)

karelova
7. mar 2021

No pokiaľ viem, preclievat sa budu od 06/21 uz všetky zásielky z tretích krajin. A keďže dodanie z Aliexpress trva niekedy aj 3 mesiace, tak bacha na to.

nika82
7. mar 2021

@lienka1996 ale odpisal mas tam odpoived od Judit
judit47

Tovar do 22€ je oslobodeny od cla
Tovar do 150€ je oslobodeny od DPH
Takze pri tovare 40€ zaplatis clo(zavisi od typu tovar,9€ sa plati poplatok vzdy ak splnomocnis postu aby to za teba vybavila tzn.nemas elek.podpis a nervy na vypisanie tlaciv🤭😄)

Suma sa rata spolu a postovnym.
Vsetky zasielky,ktore pridu letecky sa kontroluju, tie co idu ,,po zemi,, sa namatkovu pozeraju takze sa moze stat, ze Vam ju nezadrzia.
Dnes o 09:03

hettinka
7. mar 2021

@karelova AliExpress sa už zariaďuje, ja objednávam s dodávkou z PL, CR už veľa veci.

karelova
7. mar 2021

@hettinka fakt? Niečo som zachytila ze maju uz sklady v PL... Smart krok potom

nika82
7. mar 2021

@hettinka ale z Pl ci Cr to nechodi bohvieako rychlo , mam haciky z Cr objednane 16.1. a este neprisli

hettinka
7. mar 2021

@nika82 áno, stalo sa aj mne, že som objednala z PL a islo to reálne z Činy. Ale aj naopak, že som objednala normálne z činy a prišlo z Belgicka o týždeň.

masinka
7. mar 2021

objednavala som naraz 2x to iste, jedno malo ist z Ciny, prislo o cca 6 tyzdnov, dalsie sa tvarilo ze ide z CR, prislo o 4 mesiace

lienka1996
autor
7. mar 2021

@hettinka a koľko by vyšlo to DPH? Či výsledná suma za tovar +20%? Čiže sa mi to DPH priráta automaticky k cene keď budem platiť? Toto som nevedela ako funguje.

hettinka
7. mar 2021

@lienka1996 nikdy som neplatila DPH, ja objednávam veci tak do 10€, drahšie nie

maminka12345
21. apr 2023

Dobrý deň vie mi niekto poradiť ? Objednávam z Aliexpress a poslednú dobu mi stále chodí faktúra z fedex zaplatiť clo.chodi to ešte niekomu z Vás ?

kuka
2. aug 2023

@maminka12345 Mne teraz prišla faktúra, ešte som sa s tým nestretla. Iba cez poštu, ale tam si clo pýta poštar pri preberaní. Riešili ste to nejako s tým Fedex? to im ako mám zaplatiť?