Aktívny stav - messenger

daniela8765
24. jan 2022

Ahojte 🙂 Mám jednu osobu na messengeri ktorá si asi pred mesiacom vypla aktívny Stav. Neviem ako to funguje ci je to spojené aj s facebookom. Tá osoba mi svieži na zeleno len keď spolu píšeme občas aj keď spolu nepíšeme a potom sa mi už len ukáže napríklad aktívny pred 17minutami. Ak nesvieti na zeleno 4-5hodin znamená to že za tu dobu vôbec nebol ani na messengeri ani na Facebooku?? Alebo sa mohlo stať že si vypol aktívny Stav len pre mňa?? Keď má on vypnutý aktívny Stav nevidí ani on kedy som ja bola naposledy aktívna?? Ďakujem za rady

solange7
24. jan 2022

@daniela8765 predpokladam ze sa jedna o muza. Odporucam sa na to vykaslat. Je pondelok vecer, si dospela zena, sustred sa na nieco zmysluplne. Nema to cenu.

bajachalupka
24. jan 2022

@daniela8765 ahoj, aktívny stav ak je vypnutý manuálne tak nebude ukazovať "aktívny pred..."
Ak píše aktívny pred... Tak to znamená že dotyčný užívateľ nebol na mssg a ani FB
Pokiaľ má vypnutý aktívny stav len pre teba tak ho ukáže len odhlaseného, bez poznámky pred koľkými minútami/ hodinami
Snáď som pomohla 🙂

basska_b
24. jan 2022

Da sa vypnut aktivny stav len pre niektore osoby... ja to tak mam u niektorych jedincov

daniela8765
autor
24. jan 2022

@solange7 nemusíte hneď posudzovať.. Je to len otázka

lindous
24. jan 2022

Môže sa stať, že niekto si vypne aktívny stav na FB a nedoklikne to na aj na mobile na messengri alebo naopak.. Keď to človek vypína je tam aj poznámka, že "vypnite toto nastavenie všade kde Facebook alebo Messenger používate"...A vtedy to moc neodsleduješ... ale teda môj ex mal takto presne prehľad kedy svietim na zeleno a či vtedy svietia aj moji kamaráti a ak hej 100% si s nimi vypisujem.. žiarlivec a z tohto mu proste mu z toho preplo 🙄 takže ja odporúčam to nesledovať vôbec, vypnúť aj sebe aktívny stav, aby sa ti to neukazovalo a neriešiť 😅

daniela8765
autor
24. jan 2022

@bajachalupka mne to ukazuje ako kedy... Ten dotyčný by to však neprepinal niekoľkokrát za deň to by ho nebavilo.. Asi nechce aby som videla že je na fcb a messengeri ale väčšinou ukazuje len minúty kedy bol aktívny po dlhšom čase už nie

lindous
24. jan 2022

@daniela8765 no tak to to podľa mňa má vypnuté buď len na FB v prehliadači alebo len na messengri...keď to prestane ukazovať, tak môže byť online na tom zariadení, kde to má vypnuté... alebo aj nie

daniela8765
autor
24. jan 2022

@lindous od vtedy nastali aj nejaké zmeny správania u tej osoby preto mi nedá pokoj či to má s tým niečo spoločné. Predtým bol na messengeri často a teraz tam nieje aj niekoľko hodín.. Alebo teda je ale ma len vypnutý ten aktívny stav

lindous
24. jan 2022

@daniela8765 akože, ja ťa nesúdim ani nič.. Väčšina podľa mňa mala nejaké svoje "stalkerské" obdobie, ženy vyňúrajú všetko 😂 ale niekedy to je viac na škodu, lebo začne domýšľanie a overthinking a ubližujeme si buď samé alebo tomu druhému, ktorý chudák ani nevie čo spravil .. Vôbec to nemusí byť napr. kvôli tebe alebo niekomu konkrétnemu , tiež to mám vypnuté a tiež len na FB v prehliadači, aby ma tam ľudia nevideli online, keď mám FB len zapnutý na pozadí a robím niečo iné.. Na mobile na messengri mám ale stále aktívny stav zapnutý a keď som tam ľudia o tom môžu vedieť... Neviem ako presne sa im to zobrazuje... Ak sa ti nezadajú iné zmeny v správaní, tak by som skúsila rozhovorom vyzistiť čo sa deje 😊

Ale keď ťa to veľmi zaujíma, nemáš nejakú kamarátku, s ktorou by ste vedeli pokúšať rôzne nastavenia a ako sa to tej druhej zobrazí? 😅😅

daniela8765
autor
24. jan 2022

@lindous práveže to s nim nechcem riešiť ani s kamarátkami lebo si by si mysleli že som psycho... Vzťahy sú komplikované a tieto sociálne siete vedia vo vzťahu narobiť zle. Pokúsim sa to neriešit a nechať to tak snáď sa časom ukáže kde je pravda

lindous
24. jan 2022

@daniela8765 to bude najlepšie... Fakt to vie narobiť zle... držím ti prsty 😊

.

daniela8765
autor
24. jan 2022

@lindous ďakujem 🙂 bude to síce ťažké ale musím to nechať tak..

dzanka11
16. okt 2023

@basska_b a poradíte ako to vypnúť?

basska_b
16. okt 2023

@dzanka11 V appke neviem, svojho času som si to nastavila cez PC, ale aj tam už to rozhranie vyzerá inak...

dzanka11
17. okt 2023

@basska_b našla som to na messengeri ako obmedzenie osôb, oni nevidia kedy som aktívna a ja ich nevidím vôbec