Ako zmeniť heslo na Wi-Fi?

lilly2303
8. júl 2022

Ahojte potrebujem poradiť. Keď sa prihlásim do routru cez adresu 192.168.1.1, potom zadám prihlasovacie údaje a pustí má to dnuka, ako mám ďalej postupovať pre zmenu hesla alebo blokovanie určitých zariadení pre prístup na wifi? Máme router od Telekomu. Bolo by super ak by si niekto našiel čas a pridal mi sem aj screen nakoľko som hrozný technický typ 😭 Ďakujem vám krásne 😊

viestta
8. júl 2022

Ty si tomu dala. Zverejniť IP adresu🙄

lilly2303
autor
8. júl 2022

@viestta ???

lilly2303
autor
8. júl 2022

@viestta však tieto čísla som našla na nete, že cez to sa tam mám prihlásiť

vlado818
8. júl 2022

Pridala ip adresu vnutornu co ma wifi to je standartne.
Vy sem dajte printscreen prihlaseneho v routre.

judar
8. júl 2022

@viestta 🤦 to je standartna vstupna ip adresa pre routre takze nic pohorsujuce natom nieje

lilly2303
autor
8. júl 2022

@vlado818 Ahoj prosím ťa čo z tohoto mám zvoliť?

bossik
8. júl 2022

@lilly2303 router od telekomu je málo informácii, zo spodnej strany routra pozrite na modelové číslo. Aj telekom má v obehu viac zariadení. Ale vo všeobecnosti je nastavenie wifi veľmi jednoduché, zvlášť u telekom routra, ktorý má obmedzené možnosti nastavenia. No veľmi pomôže ak by ste sem dali aspoň foto-screen hlavnej stránky po prihlásení do routra.
A k IP adrese, nie je na tom nič pohoršujúce, je to vnútorná IP adresa, ktorú má skoro každý doma rovnakú. 🙂
Ak by aj dala verejnú IP adresu, pokiaľ nemá zvlášť požiadavku na zachovanie IP adresy, tak telekom mení vždy po reštarte vonkajšiu IP adresu, takže po každom novom spustení routra je verejná IP adresa iná a takto to má nastavené väčšina domácností a ani o tom nevedia.

lilly2303
autor
8. júl 2022

@bossik Ahoj mám tam toto 🙂

bossik
8. júl 2022
bossik
8. júl 2022
lilly2303
autor
8. júl 2022

@bossik ďakujem ti krásne 😊 MÁM TO 👏👏👏

bossik
8. júl 2022

@lilly2303 Nie je zač 🙂 som rád, že si to zvládla.

lilly2303
autor
8. júl 2022

Ďakujem Vám všetkým za pomoc 😊 zvládla som to 👏

lilly2303
autor
8. júl 2022

@bossik aj ja 😆, vždy mi to prišiel nastaviť brat lebo ja som na toto úplne ľavá, a teraz je v zahraničí tak som bola nahratá. Skôr nájdem chybu pri poruche auta ako niečo nastaviť na nete 🤣