Ako tráviť menej času na sociálnych sieťach?

bramon
16. sep 2023

Dobrý deň mám problém, že veľa času denne a týždenne trávim na sociálnych sieťach.Iba tak na stratu času.Ako to obmedziť a byť efektívnejší a čo najmenej zabíjať čas na sociálnych sieťach?Malé deti nie sú tak, že blbé komentáre prosím napísať.Dakujem

januska12323
16. sep 2023

No jednoducho nájsť si inú zábavu.

helen_167
16. sep 2023

@bramon vymazať sa odtial😀

babulkomale
16. sep 2023

@bramon mať zaujímavý a plný zivot.

alex49
16. sep 2023

vyhod si aplikácie z telefonu a nájdi si iné koníčky, cvičenie, jazyky, čítanie kníh...

moonlight1210
16. sep 2023

@bramon kazdy raz, ked ti napadne, ze ides na telefon, si povedz: Nie.
A na ten telefon nesiahni.

Sice okamzite vyvstane otazka: No a co teraz?
Tak sa zamyli, co by sa dalo. Bud uzitocne (napr. upratat), alebo zabavne (napr. nejake dyi, nejaku drobnost si vyrobit).

Spociatku je to tazke, lebo navyk na pasivnu zabavu (ze sedis a zabavaju ta), je silny. Ale postupom casu ta bude viac bavit daco robit vlastnymi rukami. Lebo aj taka praca prinasa uspokojujuce vysledky a to je to, co ta zacne motivovat.
Lebo presne to je to, co ta taha na siete. Pocit rychleho uspokojenia, nasytenia. Ked ta nieco co len trochu nezaujme, prekliknes na dalsiu vec.

oli18
16. sep 2023

Co blbe by som napisala, ak uz o to prosis? Mozno kolko mas rokov, lepsie sa bude radit. 😆

reanda
16. sep 2023

ked nieco nechcem, tak to nerobim.. neviem, co je jednoduchsie 🙂 .. ty ale evidentne chces, len myslis, ze by si nemal.. to uz je komplikovanejsie

pkgirl30
16. sep 2023

ja som ich zrušila z jedného dňa na druhý a zistila som že ich k životu vôbec nepotrebujem

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
16. sep 2023

@chodec15 😁😁😁

marca12
16. sep 2023

Vymaz si aplikacie z mobilu a sprav pokus. Vydrz par dni a zistis,ze ich nepotrebujes k zivotu. Najdi si ine konicky. Mne stacil koncert mojej oblubenej kapely a zhnusili sa mi nadobro mobily. Kazdy namiesto toho,aby si uzil koncert a nechal sa pohltit hudbou,mal v ruke mobil s fotil,nahraval videa. Vtedy sa vo mne nieco zlomilo a prestala som byt zavisla na mobile.