Ako digitalizujete staré fotky?

stanyko
1. aug 2024

Ahojte všetci!

Aj keď v dnešnej dobe máme mnoho digi fotiek v mobile, narazil som na staré rodinné albumy a napadlo mi previesť ich do digitálnej podoby. Super nápad, pokiaľ som nezistil, že tých fotiek je možno aj tisíc :o a na bežnom skeneri je to "mission impossible" a trva to strasne pomaly.

Ako to máte vy? Digitalizujete svoje fyzické fotografie? Ak áno, čo používate, aby ste si to uľahčili? A ak nie, čo vás od toho odrádza? Robíte s vašimi starými fotografiami niečo? Napríklad, či ich neuchovávate v špeciálnych albumoch, aby sa nepoškodili? Našiel som pár fotiek pekne zošúchaných, niektoré sú vyblednuté, čo je obrovská škoda.. :/

Stanyko

rozculena
1. aug 2024

otec kedysi naskenoval skoro všetky fotky,ale aj tak s nimi nič nerobíme,pozeráme tie papierové.Máme veľa albumov...

stanyko
autor
1. aug 2024

@rozculena pouzil na to obycajny skener? ak ano, muselo to dlho trvat predpokladam. a nedavali ste nejake stare foto na facebook napriklad?

rozculena
1. aug 2024

@stanyko áno,tlačiareň so skenerom .....nie nedával to nikde.Má to len v počítači.

jeanne14
2. aug 2024

Zašla som do fotoslužby. Fotky mi nahádzali na USB. Aký skener použili netuším, ale určite lepší než ten čo mám doma 😁

stanyko
autor
4. aug 2024

@jeanne14 A kolko to stalo?

jeanne14
5. aug 2024

@stanyko do pár centov za fotku. Nepamätám, bolo to tak 6-7 rokov dozadu.