Teplota po očkovaní prevenarom

lady511
3. nov 2012

Ahojte maminy potrebovala by som radu,,boli sme na očkovaní v 11-12m prevenarom,,a mala dostala teplotu,,teplotka skáče od 37 do 38,,cez den je to celkom dobre je len taka nesvoja,,v noci sme nespali,,dala som jej sirup od teploty,,ale mame zajtra cestovat,,neviem či mám počakt alebo by to zajtra malo byt už lepšie zatial všetky očkovania zvladla bez teploty,,dala som a obklady na miesto vpichu,,ak mali vaše detičky teplotu po očkovaní kolko to trvalo?dakujem

xlucia
3. nov 2012

@lady511 urcite pockaj. nic nie je take dolezite ako dieta. nech ma maximalnu domacu pohodu, a keby nahodou treba tak aj doktorov ci pohotovst po ruke. cestovanie je velka zataz a ak ma teplotu, duplom.
urcite, urcite necestuj
a sirup od teploty nedavaj, nie je to pri ockovani dobre

leusska
3. nov 2012

@lady511 my sme mali teplotu vzdy vecer a v noci po ockovani a na dalsi den pomaly klesala a vecer uz bolo vsetko ok. Teplotu sme nezrazali pokial nestupla nad 38,5 /merana v ritke/.

sorciera24
3. nov 2012

@lady511 tak vidim, ze si ju aj napriek soplom a cestovaniu dala ockovat (nechapem na co sem niekto chodi po rady, ekd si aj tak urobi po svojom...)? 😕 a este raz ti odpovem na tvoju otazku...moj syn mal teplotu po ockovani...este rok a pol!!!!!

majka99999
3. nov 2012

@lady511 Aj keby to bolo lepsie, tak nikam nechodte. Najblizsie si ockovanie naplanuj tak, ze nikam cestovat nebudete, ani ziadne navstevy tak tyzden. Nech si oddychne a vystrabi sa. 🙄

ankaevka
3. nov 2012

@lady511 moje deti mali po očkovaniach teploty najviac tak dva dni, potom to prešlo, dávala som im čípky paralen...no každé dieťa je iné, ak to nie je nejako dôležité a môžete cestu odložiť, tak by ste to mali spraviť a nechať malú v kľude doma ešte pár dní 😉

martina149
3. nov 2012

My sme mali reakciu po 3-tej dávke najhoršiu.Malá mala 3 dni vysoké horúčky stále okolo 39,5 a klesli len max. na 3 hodinky po podaní antipyretík takže sme museli kombinovať Nurofen s Panadolom.No a že bola v kuse uplakaná to ani nehovorím a v noci narušený spánok a pritom spala od 2 mesiacov celú noc. Ja som už tretí deň volala lekárke,lebo sa mi to už nezdalo normálne a vravela,že ak bude teplota ešte 4 deň ráno tak treba prísť,ale dalšie ráno už bolo v pohode.

hajanka
3. nov 2012

@lady511 si jej dala sirup, ved nemala este ani horucku? 37 je bezna teplota u niektorych deti a 38 je zvysena. Tym ze potlacis zvysenu teplotu, znemoznis vlastne telicku sa voci patogenom (vpichnutym virusom) branit, tlmis tym imunitene reakcie, cize uplne zbytocne potom ockujes 😖 a cele toto tvoje dieta podstupuje uplne zbytocne ☹ (aj ked aj tak je to cele zbytocne, ale to je trosku o inom), akurat co bude mat v tele kopec tazkych kovov a toxinov z vakciny
teploty sa mozu drzat cca 3 dni, u niekoho aj viac, podla toho ako telicko zabojuje voci danym virusom, aj od toho zalezi, ci mu vobec dovolis bojovat

hajanka
3. nov 2012

@lady511 ... a este, dieta po ockovani moze byt siritelom nakazy daneho virusu a nie je ani vylucene, ze u neho naplno prepukne dana choroba, proti ktorej bolo ockovane, takze medzi ludi/deti by som radsej nesla, cestovanie moze sposobit stres, mala by mat klud

anjelicek26
3. nov 2012

@lady511 - ako pise hajanka... ak das lieky od teploty uz pri mierne zvysenej teplote, zmenoznis telu bojovat, ochromis ho a choroba, proti ktorej bolo ockovane moze vypuknut v plnej parade - alebo varianta druha - nevytvori si ziadne protilatky (lebo nebojuje) a ockovanie bolo zbytocne, dieta ostane neimunne. Cestovanie s dietatom bojujucim s ockovacimi latkami by som si odpustila 😖

@ankaevka - ako pisane vyssie, s cipkami, sirupmi od teploty po ockovani velmi velmi opatrne! Pri vysokej horucke, ktora neklesne sprchou ci obkladmi, do nemocnice, to nie je normalna reakcia na ockovanie, je to nieco, co musi vidiet lekar. Na normalnu teplotu naopak nic nedavat. Je to ocakavana reakcia - ved detom pichli virus - musia bojovat.

lady511
autor
4. nov 2012

Dakujem zvladli sme to dobre..už sme aj cestovali,,,,už nemame ani teplotu od čera nič 🙂

lady511
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
4. nov 2012

@lady511 - nemusis byt takato ostra, kazdy tu moze napisat svoj nazor. A tvoje "decko" ak ta mozem citovat moze rovnako ochoriet na chorobu, proti ktorej si ho teraz dala zaockovat, kedze si znizila obrannyschopnost jeho organizmu a telo si pravdepodobne nevytvorilo protilatky. Takze je rovnako nechranene ako dieta od @sorciera24 ked sme pritom, len tvoje ma ako bonus v sebe kopu tazkych kovov a chemie... no neviem, co je teraz lepsie 😖 A kto sem prijde vyplakavat - ochorela aj ked bola zaockovana!

Ockovat/neockovat je skutocne na rodicoch, ale zakladna vedomost o tom, co robit a nerobit ked uz teda zaockujem by mal mat kazdy 😝 Inak ostane ockovanie bez ochranneho efektu.

sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja73
4. nov 2012

@lady511 sociera pise ze jej dieta malo PO OCKOVANI teplotu este rok a pol-teda ho asi DALA ockovat.
To ze po tejto skusenosti zmenila nazor na vakciny je myslim pochopitelne 😉

sorciera24
4. nov 2012

@anjelicek26 dakujem anjelicek, aspon niekto pochopil.....ved mne je to tiez jedno, nech si ockuje....ale pyta sa zakl. veci, ked jej odpovies, tak si zla...no podajd...ale moj maly mal fakt teplotu po ockovani...rok a pol!!! 😒 ....pyta sa, ci ju ma dat ockvoat zasoplenu a cestovat s nou...?.....vsetky amminy jej napisu, ze toto by neriskli...a ona to aj tak urobi (ved ok, nech robi)...ale naco sa to potom pyta? (asisom blbec nechapavy....ako fakt....toto mna vie vytocit, nie to, ze si ockuje....)

anjelicek26
4. nov 2012

@sorciera24 - jj ono su tu casto kladene otazky, kde sa caka pritakavanie a ked to tak nie je, zakladatelka vystrci rozky a zacne plut jed 😝 Ona bola rozhodnuta, ze pocestuje nech sa deje, co sa deje, tak veru, na co zakladat otazku? Rovnako mohlo jej dieta dnes mat stale teplotu, bola to ruleta 😖

alenka600
4. nov 2012

@sorciera24
@anjelicek26
Presne tak, pytala sa v troch temach (mozno aj viac), ci ma, ci nema dat ockovat. Kto jej povedal, ze nema dat ockovat, toho jedovato poslala niekam a zalozila si temu, ze co si o tom myslia ludia. Urobila ako chcela, dala ockovat....dietatko ma teplotu, tak co urobim, zalozim novu diskusiu, kde sa pytam, ci cestovat ci necestovat. To je jedno ako mi poradia, aj tak urobim po svojom a nakydam na tych co povedia to s cim nesuhlasim.....

katarinka81
4. nov 2012

@alenka600 @sorciera24
@anjelicek26 mam pocit, žeby cestovala aj keby jej dieta malo teplotu aj dnes a aj keby sa jej stav zhoršil. Na uľavenie svedomia by si možno o tom založila zase diskusiu. Nechaaapem. Ale múdremu neraď a silnému nedvihaj

hajanka
4. nov 2012

😀

ankaevka
4. nov 2012

@anjelicek26 ja to viem 😉 ..ja som nenapísala, že som dala hneď paralen, len som napísala čo som dávala...teplotu zrážam až keď stúpa nad 38 a aj obkladmi ak je to potrebné 🙂

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
4. nov 2012

@pectore akurat, ze mamicka sa pytala na teplotu po ockovani, kedze ockovat uz dala (ked uz si jej mala dat statistiky s penumokokom, lebo s tym prevenar suvisi).....takze jej nemusis nic ukazovat (zjavne)...a nam ostatnym tiez nie......;)

dominika1988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz