Správanie po očkovaní

nika_17
10. nov 2016

Ahojte,chcem sa spytat na vase skusenosti a nazory.Malu sme ockovali pred 3 dnami hexa vakcinou a prevenarom.Do ockovania bola uzasna,ale teraz mam pocit,ze zacala trosku vymyslat.Nechce papat,horko tazko zaspi,najradsej by bola len na rukach s maminou.Myslite,ze to ma este z ockovania alebo sa to vrati do starych kolaji?

petronela1985
10. nov 2016

@nika_17 Nie som nejakým zarytým zástancom očkovania, sama som jedno odmietla. Ale nemyslím si, že za všetko môže práve očkovanie. Aj moja dcérka má chvíle, keď nechce papať, ťažko sa jej zaspáva a je viac maminkina a očkovali sme už dávnejšie. Nechcem to bagatelizovať, samozrejme. Ty si poznáš svoje dieťa najlepšie. Skús sa poradiť s pediatrom radšej.

nika_17
autor
10. nov 2016

@petronela1985 neviem,mozno to aj trochu prehanam,ale je to uz 3 dni a nechcem,aby si zvykla byt len na rukach..

miaxy
10. nov 2016

No ja tiez nvm ci to bolo ockovanim alebo zhoda nahod ale my sme po druhom ockovani navlacali a navlacsli na rukach..hroza sli mi ruky odpadnut, nakoniec sme kupili hačku a spava v nej aj teraz poobede,vecer tam zaspi niekedy do minutky a prelozime do postielky..toto bola najlepsia investicia..no kazdopadne uz teraz sa desim co bude v januari mame ist na ockovanie po roku a co mi vravia skusenosti byva najhorsie... :-\

nika_17
autor
10. nov 2016

@miaxy no my sme mali prve,tak som nevedela ci to bolo tym ockovanim alebo nie.Predtym som malu na rukach len uspavala,co trvalo par minut.Teraz jej trva par minut co je kludna..

miaxy
10. nov 2016

@nika_17 ak to bude trvat dlho naozaj odporucam hacku..kupila som ju tu na mk za 50€ novu .. tiez som predtym chvilku mala na rukach a potom brutal aj dve hod.sme nosili...
Daj vediet potom ci sa to upravilo 🙂

brisilda
10. nov 2016

@nika_17 skus si vygooglit tu vakcinu a precitaj si vedlajsie ucinky ...... moze aj nemusi to byt z ockovania 😔 no ak je uplakana tak ju na tych rukach nos , mojkaj, bozkavaj cicikaj ... tazko povedat u tak maleho babatka preco je placlive, nespokojne 😒 no doktorke by som to isto spomenula

mirkaaa80
10. nov 2016

@nika_17 áno, má to z ockovania. Neboj sa , nie si paranoidna. Spomen to dr. Náš malý tiež bol taký asi týždeň, po druhom očkovaní dostal zapal priedusiek, ktorý sa mu do roka zopakoval 3x + atopický ekzém.

cervikpepik
10. nov 2016

@nika_17 ahoj,po troch dnoch to kludne este mozu byt bolesti na mieste vpichu,bud vydrz kym to prejde alebo skus podat analgetikum....podla toho urcite zistis,ci trpi bolestami alebo nie

sandey
10. nov 2016

ahoj nechcem strasit, ale moj maly do ockovania bol kludne babatko, vela spinka, a po ockovani nevrly, upistany, spal 3 hodiny v noci, a bohuzial to bolo do 1,5 roka a ma diagnostikovanu ADHD, ja som presvedcena, ze je to nasledok ockovania

nika_17
autor
10. nov 2016

No podla mna to nie je od bolesti,ale akokeby mala nervy..No skusim to este vydrzat,snad sa to upravi.Viem,ze vedlajsim ucinkom je aj podrazdenost,ale do troch dni sa to malo upravit,no my sme podrazdeni stale..ale v noci spinka dobre,prvu noc moc nespala,ale teraz znova prespinka celu noc

sandey
13. nov 2016

ono je tazko sa rozhodnut pre a proti ockovaniu, ja som druheho syna dala ockovat vzdy na dvakrat, cize HEXA a potom o 2-4 tyzdne PREVENAR a cuduj sa svete, absolutne ziadne komplikacie... prvy syn mal byt tiez ockovany vzdy na 2x, lebo bol predcasniatko, ale vtedy sme mali onicom detsku lekarku a preto mal vzdy komplikacie a aj mozno preto je ADHD... ale MMR zivu vakcinu uz nedam ani jednemu, lebo ta je zevraj najhorsia a v podstate to nie su az take nebezpecne choroby, ja som sama jednu z nich v detstve prekonala a nic sa nestalo

nika_17
autor
13. nov 2016

No ja som tiez chcela zvlast hexa a zvlast prevenar,ale lekarka povedala ze to je zbytocne,ze dvakrat podstupovat bolest pre malicku,viac chodenia k lekarke medzi chore deti a pod.tak to mala naraz,ale teraz je to tak,ze raz ma dobry den,raz zly..dnes je ten zly zas ☹

nika_17
autor
13. nov 2016

A o tej Mmr som nic nepocula este..

sandey
13. nov 2016

MMR sa ockuje tusim v 15 mesiacoch - rubeola, mumps, osypky